Kullanılabilir Ram ve Bios Güncellemesi

Bu konuyu okuyanlar

Mert1809

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Anakartım Foxconn H55MXV. Bende 8 GB RAM var fakat Kullanılabilir RAM miktarı'nı 3.24 olarak gösteriyor ve o kadar kullanıyor. Geri kalan 4.8 GB RAM'ı ise Donanıma ayırıyor 1 haftadır araştırıyorum ve sorunun Güncel olmayan bios'tan kaynaklandığını öğrendim. Fox Live Update ile güncellemek istedim fakat ROM istiyor benim indirdiğim Güncel bios'ta ROM dosyası yok. Flash belleğe atarak güncellemek istedim bu seferde FLASH.BAT komutunu yazmama rağmen Kırmızı uyarı veriyor. Bunun nedeni ise sanırım Windows 7 yi desteklememesi.
Şimdi ne yapmam gerekiyor Format atıp windows'un üst sürümüne 8.1 mi geçeyim. Birde anakartın üzerinde 2 tane Jumper var Birisi MFG biriside Cmos Jumper sanırım bios güncellemeye çalışırken MFG jumperi 2,3 konumuna alıyodum Cmos Jumperi ellemiyodum yanlışmı yapıyorum bilmiyorum benim gibi bu sorunu yaşayan çok fazla sayıda insan gördüm ben çözebilirsem diğerleride bu konudan faydalanarak çözebilir diye düşünüyorum :)
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Mert1809

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunumu uzun uğraşlarımla çözdüm sonunda arkadaşlar konu kapanabilir

maksat klndr

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bende aynı sorunu alıyorum bir yıldır ne yapsam halledemedim bi yardımcı olurmusun? foxlive update bende açmıyor nedense flash bellekdende yapamıyorum çünkü usb girişlerin bir tanesi çalışıyor