Kullandığımız andriod saf android mi olmalı ?

Shqiperia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Android telefon almak istiyorum (samsung) ama android alıyorsak saf andriod mi almamız lazım yoksa samsung gibi firmalar da olur mu ?

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,444
Saf android'i tercih ederseniz. Sıklıkla Google'ın uygulamalarını kullanmak zorunda kalırsınız. Güncellemenin gelmesi konusunda fazla beklemenize gerek kalmaz. Sade ve hızlı bir işletim sistemine sahip olursunuz. Samsung'un arayüzüne sahip bir işletim sisteminde farklı aparatları aktif hale getirebilirsiniz özellikle amiral gemisi modellerinde Dex gibi cihazları sanal gözlüğü. Daha çok özelleştirme özelliği sunuyor. Bir çok eklenti desteği var.

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
HTC'nin ve Sony'nin kendi arayüzlerini ayrıca da saf Android'i kullanmış birisiyim. Açıkçası iyi bir üreticiden alırsanız makineyi saf olup olmaması destek açısından sorun oluşturmaz. Baktığınızda Samsung da 3 yıl güvenlik güncellemesi veriyor, Google da. Samsung da 2 yıl Android güncellemesi veriyor, Google da. Geçmişte saf Android çok daha atikti, günümüzde artık üreticiler saf Android'e yetişti. Diğer bir yandan baktığımızda ise Huawei olsun, Samsung olsun saf Android'in içinde barındırmadığı çok güzel özellikler entegre edebiliyorlar sistemlerine. Tabi bunları amiral gemiler için yazdım. Orta sınıf makinelerde üreticiler ürettikleri cihazları çok sallamayabiliyor. Aşırı yenilikçi özelliklerle de donatmıyorlar makineleri. Bu nedenle saf Android alırsan kendini biraz daha garantiye almış olursun. Sonuç olarak amiral gemisi alacak olsam saf Android almam, orta seviye bir makine alacak olsam saf Android alırım.

Reaksiyon puanı
5,171
Saf arayüzü çoğu android cihaza sonradan kurabilirsiniz. Ancak bir geliştirici tarafından geliştirilen samsung lg gibi şirketlerin arayüzünü hiçbir zaman saf android cihazınıza kuramazsınız. Bu yüzden bence telefonunuz eskiyinceye kadar kostümize edilmiş bir android kullanıp ardından saf android kullanmak daha mantıklı

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,946
Orta segment cihazda saf Android kullanılabilir ancak amiral gemilerde bence kullanılmaz ve tercih etmem.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Saf Android'i hiç sevmem full Google Google Google :D

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bence saf Android daha iyidir. Çünkü daha erken ve daha çok güncelleme alırsınız. Buna en iyi örnek Google'ın Pixel Cihazları ve General Mobile telefonlar...