Kulaklığın sol tarafından sağa göre daha az ses geliyor

Bu konuyu okuyanlar

Rozelian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar note 8 in kutusundan çıkan akg kulaklığımın sol tarafından sağa göre daha az ses geliyo ayarlarda sıkıntı yok taktığım her cihazda böyle Sağ ve sol tarafın takıldığı kulakçıklarda ise kablo az bir deforme söz konusu bide telefonun garantisi kulaklık içinde geçerli mi cevaplar için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 6209762D-3FF8-4A66-9580-590467EB9466.jpeg
    6209762D-3FF8-4A66-9580-590467EB9466.jpeg
    76.7 KB · Görüntüleme: 3,890
  • B4DF47FB-3825-40B3-A9B8-133A1B913CC7.jpeg
    B4DF47FB-3825-40B3-A9B8-133A1B913CC7.jpeg
    45.5 KB · Görüntüleme: 2,208

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bende note 8 le bu kulaklığı kullanıyorum benimde sol dan daha fazla ses geliyor ben aynı zamanda gear ıconx 2018 de kullanıyorum ondada aynı şekilde ama bişeye dikkat ettim müziğe göre değişiyor bazen sağ dan daha fazla ses geliyo bazen ikisinide ortada eşitliyo çok garip ama böyle bişey deneyimledim

patateslibaklava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kablo bozulmuş olabilir. Sorunsuz kullanmak için ekoleyzır uygulamaları var hangi kulağa ne kadar ses gideceğini ayarlıyor.bunlardan birini indirip sola ağırlık verebilirsin yazılımsal olarak dengelemiş olursun.

Reaksiyon puanı
5,171
Samsungda işitme testi ayarı vardı. O testte sol daha kötü duyuyormuş gibi ayarlarsanız bir ihtimal dengelenir

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Stereo değilde mono dinlersen ses eşit gider iki tarafada.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Bence çözemez zamanla o kablodan dolayı ses ikidebir gelip gidecek.. Sonra komple gidecek bu hep böyle olur..

Rozelian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar tavsiyeler için teşekkürler bide sanırım benim anlatımımdan dolayı bir çeşit yanlış anlaşılmalar olmuş note 8 babamın ben kulaklığı aldım sadece onu iphone 5s imde kullanıyorum sorunu biraz işlemle çözdüm. Ayarlardan mono sesi açtım ve ses dengesini de biraz sola doğru verdim şuan eşit geliyor tekrar sağolun

Kurt58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar note 8 in kutusundan çıkan akg kulaklığımın sol tarafından sağa göre daha az ses geliyo ayarlarda sıkıntı yok taktığım her cihazda böyle Sağ ve sol tarafın takıldığı kulakçıklarda ise kablo az bir deforme söz konusu bide telefonun garantisi kulaklık içinde geçerli mi cevaplar için şimdiden teşekkürler
Hocam giriş başlığını oynatinca ses değişiyor mu

melek1616

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Merhaba aynı sorunu bende yaşadım sana tavsiyem yeni bir kulaklık alman çünkü baya bir zaman ayırıp uğraşman gerekiyor.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
"Kulaklıkların tekinden az ses gelmesinin çözümü şöyledir, az ses gelen kulaklığı öper gibi koy dudağına ve sonra baya bir üfle sonra dene sesi düzelmezse bu kez tam tersi içine doğru havayı çek bir nevi vakum yapar gibi, kabloda sıkıntı olsa ses hiç gelmez."

Alıntıdır, imla düzeltmesi yapıldı. Sorun yaşayan kişilerin yoruma denk gelmesi için paylaşılmıştır.

İki ayrı kablosuz kulaklıkta yaşadığım bir sorundu bu yolla düzelttim. (Samsung Buds+ / QCY T2C)

Not: Kulaklığa üflemeden veya vakum yapmadan önce dezenfekte ediniz.

Efe kılınç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
merhabalar yaşadığınız sorun sadece sizde olan bir şey değildir Samsung Galaxy veya Samsung veya Samsung'un herhangi bir bir kutusunun içinden çıkan kulaklıklara akg denir bu kulaklıklarda 9 milimetrelik sürücü olmadığı için daha çok kulak sıvısını ses veren yere akıtır kulak sıvısı ( kirk) ses veren yere aktığında bir boğukluk gerçekleşir hangi kulağınız daha çok sıvı üretiyorsa okulak daha boğuk ses vermeye başlar boğuk seste sizlere farklı gelir dolayısıyla iki kulaklığın sesi farklı olur AKG kulaklıklarda yaşanan çok büyük bir sorundur ancak bunun çözümleri vardır çözüm için yapmanız gereken kulaklık plastiğini çıkartıp kulaklığı çok detaylı ve ince bir şekilde silmektir silme işlemini yaparken hafif ıslak bir bezi kulak pamuğunun üzerine sürebilirsiniz kulak pamuğu nemlenince kulak sıvısını oradan silebilirsiniz bu işlemi çok dikkatli yapmanız gerekiyor aksi takdirde o görmüş olduğunuz metali yamultabilirsiniz eğer yamultur sanız bu daha büyük bir sorun haline döner ve bir toplu iğne yardımıyla tekrardan eski pozisyonuna getirmeniz gerekir şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Kulaklıkların tekinden az ses gelmesinin çözümü şöyledir, az ses gelen kulaklığı öper gibi koy dudağına ve sonra baya bir üfle sonra dene sesi düzelmezse bu kez tam tersi içine doğru havayı çek bir nevi vakum yapar gibi, kabloda sıkıntı olsa ses hiç gelmez."

Alıntıdır, imla düzeltmesi yapıldı. Sorun yaşayan kişilerin yoruma denk gelmesi için paylaşılmıştır.

İki ayrı kablosuz kulaklıkta yaşadığım bir sorundu bu yolla düzelttim. (Samsung Buds+ / QCY T2C)

yapmış olduğunuz işlem kulaklıklar için metalin yerini değiştirebilir metalin yerinin değişmesi kulaklığı büyük problemler meydana getirebilir ve hem sizin sağlığınızı tehlikeye girer hem de 10ca para verdiğimiz kulaklık değersizleşir aynı zamanda konuyu açan kişinin kullandığı kulaklık AKG yani (Samsung'un kendi kulaklığı ) bu kulaklık kablolu Bir kulaklık tır dolayısıyla söylemiş olduğunuz yöntem tamamen gerçekleşip gerçekleşmemesi olasılığına dayalı bir yöntemdir yani dikkatli yapılması gerekir dediğim gibi daha doğru yollarla bu sorun çözülebilir :)

Tozdan olmuştur kulaklık değiştirmen en iyisi.
günümüzde dolarında artmasıyla AKG veya kaliteli kulaklıkların fiyatları çok artıyor dolayısıyla da yeni kulaklık almak yerine sahip olduğumuz eşyaların değerini bilmeli ve onlara daha kıymetli bakarak daha uzun kullana bilmeliyiz (aynı zamanda tamir yolu da bulunuyor)

Jeolojist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar yaşadığınız sorun sadece sizde olan bir şey değildir Samsung Galaxy veya Samsung veya Samsung'un herhangi bir bir kutusunun içinden çıkan kulaklıklara akg denir bu kulaklıklarda 9 milimetrelik sürücü olmadığı için daha çok kulak sıvısını ses veren yere akıtır kulak sıvısı ( kirk) ses veren yere aktığında bir boğukluk gerçekleşir hangi kulağınız daha çok sıvı üretiyorsa okulak daha boğuk ses vermeye başlar boğuk seste sizlere farklı gelir dolayısıyla iki kulaklığın sesi farklı olur AKG kulaklıklarda yaşanan çok büyük bir sorundur ancak bunun çözümleri vardır çözüm için yapmanız gereken kulaklık plastiğini çıkartıp kulaklığı çok detaylı ve ince bir şekilde silmektir silme işlemini yaparken hafif ıslak bir bezi kulak pamuğunun üzerine sürebilirsiniz kulak pamuğu nemlenince kulak sıvısını oradan silebilirsiniz bu işlemi çok dikkatli yapmanız gerekiyor aksi takdirde o görmüş olduğunuz metali yamultabilirsiniz eğer yamultur sanız bu daha büyük bir sorun haline döner ve bir toplu iğne yardımıyla tekrardan eski pozisyonuna getirmeniz gerekir şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum:)

yapmış olduğunuz işlem kulaklıklar için metalin yerini değiştirebilir metalin yerinin değişmesi kulaklığı büyük problemler meydana getirebilir ve hem sizin sağlığınızı tehlikeye girer hem de 10ca para verdiğimiz kulaklık değersizleşir aynı zamanda konuyu açan kişinin kullandığı kulaklık AKG yani (Samsung'un kendi kulaklığı ) bu kulaklık kablolu Bir kulaklık tır dolayısıyla söylemiş olduğunuz yöntem tamamen gerçekleşip gerçekleşmemesi olasılığına dayalı bir yöntemdir yani dikkatli yapılması gerekir dediğim gibi daha doğru yollarla bu sorun çözülebilir :)

günümüzde dolarında artmasıyla AKG veya kaliteli kulaklıkların fiyatları çok artıyor dolayısıyla da yeni kulaklık almak yerine sahip olduğumuz eşyaların değerini bilmeli ve onlara daha kıymetli bakarak daha uzun kullana bilmeliyiz (aynı zamanda tamir yolu da bulunuyor)
Her söylenen fikre muhalefetsin. Burada herkes yardımcı olabilmek için kendi tecrübelerini ya da önerilerini yazmış. Yardım isteyen arkadaş, bunları okur aklına mantığına yatanı uygular ya da uygulamaz. Kaldı ki Rint nickli arkadaş kendi kulaklığında uygulayıp başarılı olduğu yöntemi anlatmış. "Yapmış olduğun işlem kulaklık içindeki metalin yerini değiştirebilir metalin yerinin değişmesi kulaklıkta büyük problemler meydana getirebilir ve hem sizin sağlığınız tehlikeye girer hem de onca para verdiğiniz kulaklık değersizleşir" de ne demek ya. Kulaklıkların içinde ekskavatör motoru olduğunu falanmı sanıyorsun. Altı üstü minicik hoparlör var o kadar. Ayrıca zaten kulaklıktan ses gelmeme probleminden dolayı yapıyor bu işlemi arkadaş. Kulaklığın yegâne görevi, takıldığı aletten sadece kullanan kişiye ses iletmektir. E o zaman aslî görevini yapamayan kulaklık daha ne kadar büyük problemler meydana getirebilir ve sağlığı tehlikeye sokabilir ki!!!!!!!!!!

Kablolu kulaklıkla kablosuz kulaklık arasındaki tek fark kablolardır. Birinde kablo vardır diğerinde yoktur. Öyle senin kafanda tasavvur ettiğin gibi karmaşık bir düzenek ve sistemleri yoktur.

Bunu yazma gereği duymamın sebebi;
Sony MDR-XB50AP kulak içi kablolu kulaklığım da sesin az gelme problemini Rint nickli arkadaşın önerisiyle çözmüş olmamdır.

Eğer önerin varsa paylaş, yoksa diğer önerilere anlamsızca muhalefet edip, hayatta sadece kendi bildiklerinin ve düşüncelerinin doğru olduğu efsunuyla kendi kafana yatmayan önerileri yanlışmış gibi yargılama.

Yani kısacası, gölge etme başka ihsan istemez...

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Kablolarda kırılma varmı?

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332

500 liralık kulaklık bozuldu diye garantiye gönderecektim işe yaradı, şaşırdım( yine de denemeyin siz)

MK.ATATURK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Kardeşim çok sağol dediğini yaptım ve nedense oldu ben beklemiyordum ama çalıştı. Bir şeyi unuttum önce bi silmeyi ?ama düzeldiği için sıkıntı yok Allah senden razı olsun .

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360

lBeratl

Asistan
Reaksiyon puanı
215
Şunu denedinmi bilmiyorum ama
1616521226522.png
burdan ses düzey karıştırıcısı acıp ordaki
1616521285671.png
bu simgeye tıklayarak
1616521265358.png
buraya acabılirsin sonrada düzeylere gelip burdan ayarlayabilirsin.

Cemilirift

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Apple 2.nesil kulaklığım var onda da sorum yaşıyorum mobilde kulaklık kaynaklı mıdır yoksa benden mi ?@rozelian çözebildiniz mi siz

Vivivci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

2023'ten geliyorum işe yaradı şaka maka :)

freeagent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

sırf bu mesaja tesekkur etmek icin uye oldum. Cok tesekkurler bu teknikle hic cozulecegini sanmiyordum. Bildigin duzeldi