Kredi Kartı Döviz Borcu (Vakifbank)

Bu konuyu okuyanlar

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Kredi kartımdan internet üzerinden döviz olarak 55 USD alışveriş yaptım. Bu borcumu nasıl ödeyebilirim? Kredi kartım otomatik ödeme talimatı ile ödüyor. Bu dolar borcuda otomatik ödemeden mi alır yoksa bankaya gidip yatırmam mı gerekir?

asdnlogo30.png

23Nisan2.png

Son düzenleyen moderatör:

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Döviz kuruna göre TL üzerinden değerini hesaplayıp ona göre kesiyor banka diye biliyorum. En azından bende öyle oluyor.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Emin olmak için online işlem merkezinden duruma bakabilirsin. Bildiğim kadarıyla alışveriş yapılan günün döviz kuruna göre türk lirasına çevrilip ekstreye öyle yansıtılıyo

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
banka onu günlük kuruna göre tl'ye çevirip ekstrene yansıtır..

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Cevaplar için teşekkürler, o zaman otomatik ödeme gününe kadar bekleyim ekstreye bakayım. Ödemediyse artık bankaya gider yatırırım.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
vakıfbank doları çevirmiyoru sanırım.appstore'dan tl olarak satın aldığım uygulama bile dolar olarak geçti hesabıma.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
müşteri hizmetlerini aradım %2 kur faizi ile hertürlü dövizi tl olarak ödeyebiliyormuşuz.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
aynı olay başıma geldiği için yardımcı olmak isterim. dolar hesabın yoksa otomatik ödeme yapmaz. diğer bankalardan dolarlı alışveriş yaptığında merkez bankası kurundan bunu türk lirasına çevirir ve aylık ekstrene ekler. fakat vakıfbank, ziraat bank gibi devlet bankaları bunu yapmıyor. ayrı bir ekstre gönderiyor sana. sende dolar hesabı açıp ödemek zorunda kalıyorsun. internet hesabın varsa önce dolar hesabı aç sonra borcun kadar dolar al ve ekstreni öde sonra da hesabı kapat kurtul.