Kredi kartı açtıracağım

Bu konuyu okuyanlar

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Öncelikle bu kart işlerinden hiç anlamıyorum . Ziraat bana uygun geldi oradan kredi kartı açtıracağım .

Telefon için kredi çekecem , 2000 TL bunu 6 ayda ödeyebilirim , internette hesaplayınca ayda 354 ten 2132 TL çıkıyor . Bu benim için sıkıntı değil.

Ama aklımda bazı soru işaretleri var , ek ücret gibi bir şey var mı ? Kart açık oldukça para vermem gerekiyor mu ? Ya da başka ne türlü bedelleri olur onu merak ediyorum.

Ayrıca burs kartım var ama onun kredi kartı limiti 500 TL bildiğim kadarıyla.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Öncelikle kredi kartına taksit yapman olmaz çünkü telekomünikasyon ürünlerine taksit yasak. Bunun yerine direk kredi çekebilirsin bu bedeli 6-12 ay gibi taksit yaparak aylık ödeyebilirsin. Veya vadesiz hesabına ek kredili mevduat limiti tanımlayabilirsin bankaların %90'ında %2.02 faiz oranı var. 2000 TL için ilk ay 20 TL civarı, sonrasında kalan borca oranla her ay azalan faiz ödersin. Ha karta taksit yapacak bir yer bulursan da kart ekstren kesildiği zaman misal aylık 354 TL, bu bedelin hepsini ödersen bir değişiklik olmaz ama 354 TL'nin asgari tutarını yani yaklaşık 95 TL gelir bu bedeli ödersen kalan borcuna alışveriş faizi bu da genel olarak %1.84 oranında yansır.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Öncelikle kredi kartına taksit yapman olmaz çünkü telekomünikasyon ürünlerine taksit yasak. Bunun yerine direk kredi çekebilirsin bu bedeli 6-12 ay gibi taksit yaparak aylık ödeyebilirsin. Veya vadesiz hesabına ek kredili mevduat limiti tanımlayabilirsin bankaların %90'ında %2.02 faiz oranı var. 2000 TL için ilk ay 20 TL civarı, sonrasında kalan borca oranla her ay azalan faiz ödersin. Ha karta taksit yapacak bir yer bulursan da kart ekstren kesildiği zaman misal aylık 354 TL, bu bedelin hepsini ödersen bir değişiklik olmaz ama 354 TL'nin asgari tutarını yani yaklaşık 95 TL gelir bu bedeli ödersen kalan borcuna alışveriş faizi bu da genel olarak %1.84 oranında yansır.
Çok teşekkür ederim. Zaten bugün gittim öğrenciye kredi vermiyoruz dediler :D

Son mesajlar