Köpeklere özel Google Glass!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

AliA

Guru
Onursal Üye
Katılım
29 Haz 2007
Mesajlar
64,962
Beğeniler
339
Puanları
0
#1
Önümüzdeki yıl çıkması beklenen Google Glass'ın köpekler tarafından da kullanılabilmesi için çalışmalara başlandı.Android işletim sistemiyle çalışan ve ‘Yılın İcadı’ olarak nitelendirilen Google Glass, kullanıcının sesli komutlarını algılayarak fotoğraf ve video çekme özelliğine sahip olması ve anında sosyal medyada paylaşma imkanı sunmasıyla biliniyor.

Aynı teknolojiyi köpekler tarafından da kullanılabilmesi için kolları sıvayan Google, ‘Georgia Institute of Technology’ ile işbirliği yaparak yeni bir proje geliştirdi.

'FIDO' adlı projede, köpekler taktıkları gözlük sayesinde sahipleriyle iletişime geçebilecek. Sahipleri köpeklerinin bakış açısından etrafı görme fırsatı da elde edebilecek. Gözlükteki sensörler sayesinde köpek bomba ya da bir ceset bulursa, sahibinin kulağında takılı olan alıcıya sinyal gönderecek.

Daily Mail’in haberine göre proje sorumlusu Profesör Melody Jackson, üç tane köpeği test ettiklerini ve başarılı sonuç aldıklarını açıkladı. Önümüzdeki sene çıkması planlanan ürünün 1500 dolardan satılacağı belirtildi.

ntvmsnbc
 

Archi

Üyecik
Katılım
9 May 2014
Mesajlar
26
Beğeniler
0
Puanları
0
#4
savaşta kullanırlar artık taktik ve koordinat vermek için :D
 
stat counter