Konuşma Problemim Var

Bu konuyu okuyanlar

sarıhaqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Küçüklükten beridir bu sorun var. Onca hastaneye gitmeme rağmen bir problem olmadığını söylediler. Hepsi Kitap oku diyerek geçiştirdi. Sanki böyle genzimden konuşuyorum edasıyla geliyor sesler. Harfleri söylerken genzimden ilave ses geliyor.(Harflerin anlaşılırlığını kapatacak şekilde)Genellikle z,s,t,d,j,r,ş gibi harfleri söyleyemiyorum. Yani harfleri söylerken ek ses genizden geliyor. Bu harfleri "-burnum kapalı iken-" hiç ama hiç çıkaramadığımı farkettim. Burnum kapalıyken ağzım bu harfleri hiç ama hiç çıkaramıyor. Yokmu bilen eden artık psikolojim de bozulmaya başlıyor o derecedeyim. İnsanlar beni anlamıyor. Bir bilen varsa yardımcı olabilir mi? ne yapmam konusunda?

Son düzenleyen moderatör:

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Diksiyon kursları var bunun için deneyebilirsin.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Türkü, Şarkı söylemeyi öğren. Halk eğitim'lerde ücretsiz kurslar oluyor. Tabii gönüllü bir eğitici varsa. Bu şekilde sesine hakim olmayı da öğrenirsin.

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Rap şarkı söylemeyi dene

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Önce düzgün bir kulak burun boğaz doktoruna görün sonra yeni yeni mezunu artan dil ve konuşma terapistlerine başvur fizyolojik bir durum olduğunu düşünüyorum yani sesleri çıkarmanda bir engel var

sarıhaqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende öyle düşünüyorum ama iyi bir profesör bile bizi başka bir hastaneye yönlendirdi.Şimdide Ankara Hacettepe 'ye gideceğim.İnşallah bir çaresi bulunur yorumunuz için teşekkür ederim.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Rica ederim inşallah iyi olur dil ve konuşma terapistlerine kesinlikle görünün eskişehirde anadolu üniversitesinde var bu bölüm gidip ordaki akademik personelle görüşebilrsinz geçmiş olsun tekrar