Komşum izinsiz Wi-Fi'ye giriyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Komşum (hangisi olduğunu bilmiyorum) izinsiz wifi giriyor wifi gizledim şifre değiştim mac adresini engelledim her yolu denedim ama hala giriyor bunu nasıl önlerim ? hukuk yolunda bir cezası var mı ? Açıkcası asansörümüze ve kapı girişindeki panoya bir yazı yazmak istiyorum korkutmak için artık delirmek üzereyim çünkü.

Modeminden ip adresini al komşunun olanı dikkat et ve savcılığa verebilirsin

AMC

Sertlik Kanında Var Hayatın
Var tabi zaten ortak internetin kendiside suç.

Princeps

Güvenlik&Linux
Yönetici
Moderatör
Kablosuz ağ güvenliği üzerine şurada bir konu oluşturmuştum göz gezdirirseniz faydalı olacağını düşünüyorum. Denediğiniz yöntemleri belirtmişsiniz, belki denemedikleriniz bahsettiğim linkte mevcuttur.

honline

Profesör
Modemde kullanıcı sayı sınırı koyma özelliği varsa koyabilirsin, aynı anda baglanabilen aygıt sayısı 1 kişiden başlar arttırabilirsin.

Neutral

Profesör
Misafir ağı tanımlaması yap ve o misafir ağ ismini daha önce wifi ismini ver hızını da 1 mb yap. Giren kişi yine buldum diye o ağa girsin hızından dolayı bir kaç günde vazgeçsin. Tabii bu bir öneri artık senin ağa bulaşmaz yani aramaz.

şifre değiştikten sonra girebilmesi için tek yol kalıyor modem şifresini bilmesi . Onu da değiştirin mac filtresi koyduğunuzda wifi ye erişmesi imkansız olsun .

kmurat

Profesör
Kullanmadığınız zaman modemi kapalı tutun ve sadece kendiniz kullanacağınızda açın. Er veya geç size bağımlı olmaktan bıkacaktır. İnternet bağımlılığı onu da abone olmaya zorlayacaktır.

Kullanmadığınız zaman modemi kapalı tutun ve sadece kendiniz kullanacağınızda açın. Er veya geç size bağımlı olmaktan bıkacaktır. İnternet bağımlılığı onu da abone olmaya zorlayacaktır.
avrupada 30 dakika kapalı tutunca aboneliği donduruyorlar + modem 7/24 çalışır...

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
M Güvenlik 4