Kombi arızaları

Bu konuyu okuyanlar

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kombilerdeki modülasyon olayını tam açıklayacak olan arkadaşlar varmı forumda.:blush:

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Çok detaylı bilgim olmasada

Modülasyon , kombinizin o anki ısı ihtiyacına göre cihazın, alev boyunu kısması ve yükseltmesidir.
Faydaları ise, kombinin ömrünü uzatır, ısıtma ve sıcak su konforu sağlar, ateşleme sırasında oluşan zararlı maddeleri (emisyonları) azaltır.
Ayrıca kombinin ilk yanma sırasında daha sessiz çalışmasını sağlar.
Kombide modülasyon, gaz valfi ile elektronik kart sayesinde gerçekleşir.
Şayet kombilerde modülasyon olmasaydı, kombilerin ömrü yarı yarıya kısalır, ve sıcak su ve ısınma konforu tam anlamıyla sağlanamazdı.
Sıcak su kullanırken, kombinin 10 saniye bile sönmesi ve tekrar yanması arasında kombinin içinden geçen soğuk su, kullanıcılarına çok rahatsız edici bir durum getirirdi.
Su bir sıcak bir soğuk akardı.kombilerin yıllık bakımlarında kontrol edilmesi gereken bir durumdur.
Malesef hizmet verdiğimiz bir çok müşterimizin kombilerinde, daha önceleri hizmet vermiş olan, yetkili veya yetkisiz kişilerin bu tarz hassas durumlara yeterli ilgiyi göstermediğini tespit ettik, ve kombilerini daha sağlıklı kullanmalarını sağladık.
Ne yazık ki son yıllarda, tesisatçı yada kombi sektöründe 6 ay ile 1 yıl arasında bu iş ile ilgili teknik servis departmanlarında çalışmış kişiler, daha işin ehli, teknik donanıma sahip olmadan işyeri açan kombi servisiyiz diye kendilerini adlandıran şahıslar, birçok kombibiyi olduğundan daha kötü duruma getirmekte ve bozmaktadırlar.

Böyle yazmışlar.

klimavekombi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kombilerdeki modülasyon olayını tam açıklayacak olan arkadaşlar varmı forumda.:blush:

tam olarak şöyle yaşamdan örnek verecek olursak; diyelim ocakta su ısıtacağız alevi kısarsak geç ısınır alevi arttırırsak çabuk ısıtır işte kombide bunu ntc sensörleri sayesinde otomatik olarak alev boyunu yükseltir ve alçaltır. modulasyon budur. min 2mbar max 11mbar arasında ayar yapar.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok detaylı bilgim olmasada

Böyle yazmışlar.

Sıcak su kullanırken, kombinin 10 saniye bile sönmesi ve tekrar yanması arasında kombinin içinden geçen soğuk su, kullanıcılarına çok rahatsız edici bir durum getirirdi.
Su bir sıcak bir soğuk akardı.

sevgili dostum süpersiniz benim bir sorunuma yazınızın içinde süper açıklama var. yazabilrisem 2 de video ekleyeceğim foruma klimakombi usta gelmiş çok değerli ustalarımızdan biridir türk forumlarında. ona yazacağım durumdan az çok haberdar başka bir forumdan. emeğiniz ilginiz için teşekkür ederim
s8.gif

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tam olarak şöyle yaşamdan örnek verecek olursak; diyelim ocakta su ısıtacağız alevi kısarsak geç ısınır alevi arttırırsak çabuk ısıtır işte kombide bunu ntc sensörleri sayesinde otomatik olarak alev boyunu yükseltir ve alçaltır. modulasyon budur. min 2mbar max 11mbar arasında ayar yapar.

hocam çok teşekkürler cevabınız için. sizi burdada görmek çok güzel gerçekten
s1.gif

hocam dünde sizle buderus için yaptığımız görüşmede.. videoyu geciktirdiğim için özür dilemiştim. hatta taslakta kalan yazımı attıdım. kısmet buraya yazmakmış artı diğer tarafada yazarız bir ara.

klimakombi hocam, istediğiniz video oldukçada uzun boyutta yanısıra diğer marka kombinin videosuda var.

modülasyon dediğimiz olayı, su kullanımında şu şekilde ben açıklasam doğrumudur yanlışmıdır. kombi çalışırken sıcak suyu açtık. kombi çalıştı soğuk suyuda açtık hatta sonuna kadar açtık

'' çünkü ben ılışltırmayı tamamen soğuksu ile yapmayı istiyorum yıllardan beride bu şekilde kullanırız kombilerimizi'' (2 adet video var. hatta 3 adet belki hepsini yayınlarım veya daha sonra yayınlarım mesajı yazarken karar vereceğim.)

normal olarak bir süre sonra sıcak su kullanımında kombi kendisini kapatır 10-15 sn kendisini dinlendirir tekrar yanar doğrudur değilmi hocam. modülasyon sıcak su kullanımında bu durmamı deniyor? sizle birlikte sormuş olayım.

ben kendimce bu şekilde yorumluyorum modülasyondan anladığımca. nasıl kalorifer devresinde kombi ayarlanan dereceye gelince yanıp sönüyorsa. modülasyon yapmamış olsa sanırım ya devamlı yanar yada söndükten sora devreye geçemez. tabi birde anlayabildiğim kadarıyla alev boyu modülasyonu vs durumları var. bunları hiç karıştırmıyim. kafam iyice karışır. ama siz iç kapağı aç dediğiniz durum yanma odası içinse çektiğim video boşa gitti demektir:)) oldukçada uzundu tüh derim.. inanın yazdıkça aklıma geliyor. evde kimse olmadığı için yardımda alamadım öyle ise birkez daha çekim yapcaz demektir. bu problemli baymak kombimiz için.

güzel hocam, bilmiyorum artık bu kombinin arızası nedir. fakat ben öncelikle uno kombinin. videosunu yayınlamak istiyorum sizlere. anladığım üzere bu kombi modülasyon yapıyor. en uzakt abanyo duş bataryasını soğuk ve sıcak açtımmı kombi yanıp bir süre sonra sönüp tekrar devreye giriyor. 3,5 barda çalışıyor özellikle yükselttim diğer evinki ile aynı olsun diyerek..

hatırlarsanız baymak kombi ise son gelen servis önce suyun bar ayarının düşük olduğunu. 4,5-5 barda kullanmamızı söylemişti. fakat yaptığımız denemelerde bu durumada çare bulmadık. sonrasında ise tesisatta problem var demeyi tercih etti servis. şğimdi uno kombi videosunda göreceksinizki su basıncı diğer evden daha düşük. hatta daha bugün baktım ben 3,5 bar olarak aklımda kalmış diğer evdeki suyun barı 4 te.. ve duş batarya kafalarını tam açınca sıcak soğuk ılıştırmada kombid evreden çıknca tekrar devreye girmiyor. ancak değiştiriciden suyu aşağı verceksiniz yada soğuk tarafı kapatacaksınız..

değiştirici kumandadan suyu aşağı yönlendirdikmi yine garanti değil tekrar devreye girmesi.. özellike duş başlığını söktüm daha bol su gelsin diye hortumdan suyu akıttım gene devreye girmedi. ama sizin dediğiniz şekilde kombiden sıcak ayarını yaparsak zaten sorun kalmıyor. (hatta konfor modunda sadece sıcak su alsak gene sorun yok... ama bu durumlara getrene kadar neler çektik inanın biliyorsunuz komik ama çoğu durumda kendinde düzeldi. 3 yollu değişti gene uzun süre daha önce devreye geç girme sorunları vardı.. bu sorun bile kendi kendine düzeldi acab 3 yollu vana kullandıkçamı kendine geldi. komik ama gerçek hepsini yazdım önceden.. soğuk su ile ılıştırmayı az yapsak gene sorun yok taki nezaman ikisinide aynı ayarda açtıkmı kombi devreden çıkıyor) ama ozamanda soğuk günlerde istediğimiz sıcaklıkta su alamıyoruz. dereceyi yükseltincede ılıştırma sonucu dediğim gibi devreden çıkıyor maalesef.

videoların uzunluğu için özür dilerim diyorum devamlı birazda durumu daha iyi anlatabilmek için detaylı çekim yapim dedim özelliklede baymak kombinin su basıncında düşük diyen servis durumu görsün. ama uzayınca evet baya sıkıcı oluyor. belki zaman olduğunda kısaltırım.

[video=youtube;v3lBE16fzU0]http://www.youtube.com/watch?v=v3lBE16fzU0[/video]

hocam bu ariston uno çalıştığı basınç belli ve duşa ne kadar az su geliyor dikkat edin ben bile sorun olmadığından suyun basıncının bukadar düşük olduğunu fark etmemişim son zamalarda. yanlız tuhaf birşey oldu basıncı yükselttikten sora 2 ye düşürdüm su iyice düştü ona şaştım 2,75te felan kullanıyorduk normalde..gündüz vakti fazla dalgalanmayı hissetmemek için.

normalde 2 bar dahi yetiyor bu kombinin çalışması için. sanrım bir ara depoyu temizledik dediler herhalde oazaman yanlış bir ayar yaptılar. arkadaşlar debi meselesinden bahsetmişlerdi diğer forumda. sanırım debi olayı bu olsa gerek.. basınçlar hemen hemen diğer evle aynı diğer evdeki görüntüdeki tazyik oldukça fazla. bu kombi ilk 2 yıl beni uğraştırsada sonrasında klima kullandığım için çok kullanılmadı kışın. son 2 yıldır biraz yoğun kullanyıruz. sıcak su durumu gerçekten süper.

[video=youtube;WTQqONOn2Yg]http://www.youtube.com/watch?v=WTQqONOn2Yg&feature=plcp[/video]

hocam buda baymak meşhur kombimiz. kimse demesin ama değme kombiye değişmem bu kombiyi :4:deselerde. okdir son bir senede 560 tl servislerin ve ecanın yüzünden ödesemde. 360 tlsi kombiye gitti budurumda 9 yıl içinde ödenen paradır. normalde buradaki kombi firmaları bir kombinin heryıl 100 tl yemesi normaldir diyorlar. bizim kombi 62,2 tl yemiş:biggrin:

hocam artık sanrım bu görüntülerden sorunu çözeriz kombiustası hocada gelir tamir eder artık. selam ve saygılarım herkeze.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Oho ne sorunlu kombiler kullanmışsınız.Ben 2004 yılinda Bosch Euromax kombi aldım.Bu kış 9.kış olacak .Maşallah ne arîza ne bir sorununu gördüm.
O dediginiz senelik 100liralık sorunda hiç çıkarmadı yani.
Tabii her sene bakımını aksatmam o ayrı konu.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kombici değilim ama euromax ı çok beğenirdim zamanında. şimdi yok maalesef. (bence bir tür buderus. aslı junkers diye biliyorum . bildiğim kadarıyla her iki frimada bosch gruba ait) gücüm yetseydi uno yerine euromax alıcaktım ama çok kazık rakamı vardı zamanında benim için.. yanlı zaman dikkat edin su basıncına eşanjör sorunu var diyorlar. yazık olmasın..

dostum uno kombi ilk 1 iki yıl mızldadı biraz ama garantiden karşılandı tüm istekleri şimdide bozuşursa baymak ı atma am aonu atarım:))

yıllık bakım ane ödüyorsunuz bu arada. bendeki baymak 2003 ten 2011 e kadar conta dahi değiştirmeden masrafsız gitti inanın.

Oho ne sorunlu kombiler kullanmışsınız.Ben 2004 yılinda Bosch Euromax kombi aldım.Bu kış 9.kış olacak .Maşallah ne arîza ne bir sorununu gördüm.
O dediginiz senelik 100liralık sorunda hiç çıkarmadı yani.
Tabii her sene bakımını aksatmam o ayrı konu.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
kombici değilim ama euromax ı çok beğenirdim zamanında. şimdi yok maalesef. (bence bir tür buderus. aslı junkers diye biliyorum . bildiğim kadarıyla her iki frimada bosch gruba ait) gücüm yetseydi uno yerine euromax alıcaktım ama çok kazık rakamı vardı zamanında benim için.. yanlı zaman dikkat edin su basıncına eşanjör sorunu var diyorlar. yazık olmasın..

dostum uno kombi ilk 1 iki yıl mızldadı biraz ama garantiden karşılandı tüm istekleri şimdide bozuşursa baymak ı atma am aonu atarım:))

yıllık bakım ane ödüyorsunuz bu arada. bendeki baymak 2003 ten 2011 e kadar conta dahi değiştirmeden masrafsız gitti inanın.
Aynen Kombinin dışında sadece Bosch yazıyor.
İçinde ve Oda termostatı ise Junkers marka.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=47324]mustang[/MENTION] benim evde bir kombi var belkı 8-9 senelık bir kombi problem yasamaya basladım.. acaba ne yapmam gerek sadece fikirni almak istiyorum modelim aklımda değil ama calıstırdıgımda petekleri hemen baslamıyor neden olabilir. sıcak suyu actıgımda biraz çalıştıgında çalışıyor ..

(alıntı yaparak cvp verirsen makbule gecer)

bosch ama hangi model =)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
[MENTION=74929]Korpe[/MENTION]
Kombilerde böyle geç ısınma sorunu var ise 3 yollu vanada yada membran da sorun olabilir.
Bunlarda sorun yok ise geriye pompa ve tesisat kalıyor.
Sizin peteklerin bazısımı geç ısınıyor.?
(Kusura bakma telden nete giriyorum şu an o nedenle mesajını telefondan alıntı yapmak çok zor.Sadece etiketledim mecburen.)

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başka bir yere yazdığım yazımı aynen özünü bozmadan biraz değiştirerek alıyorum..

arkadaşlar bu konuda ben çok kafa yordum. hala yoruyorum kombiler hakkında yazdıklarımı çeşitli platformlarda görebilrisiniz.. ne böyyük laf yaa :w00t:

budurumun çok sebebi var. uztacağım bazı arkadaşlar konuyu dağıtmış diyecekler.. affedin ama bazı arkadaşlar forumda hemen bişe alim kaçim düşüncesinde olabilirler. oysaki burdaki bilgiler. daha detaylı olursa kendilerinin yanısıra çeverelerinede çok faydası olur.. mesela ben nezamandır uğraşıyorum he deyince sorun çözülmüyro. ama bir çokta sorunu kombicilerin %1 i kadar öğrensem gene çevreme faydam oluyor.

gelirsek sebeplere, ilk önce evimize gelen şehir suyunun dairemizde 3 bar olması 2 bardan aşağı düşmemesi gerekir. benim bildim çok eskiden 1 bara kadar çalışabilen vaillant kombiler vardı yanlış bilmiyorsam. (gerçi bu durumlarda benimde tam anlamadığım ve banada tam anlatmayan yada anlatamayan. firmaların demiş olduğu debi meselesi var. bu debiyi ölçmekte öyle kolay bir şey değil.

bana yaptırılan testte şayet debi testiyse... eca firması 3 lt su doldurmamı istedi. 27 sn de suyu doldurdum video ila gönderdim. normalde 1 dk da 7 litre su gelmesi gerekirmiş.

JZKBV.png
adszgrl.jpg

bu resimlerde önerilen su bar basıncınun 3 bar olamsı gerektiği bildirilmiş.

bu durumu sağlamak zor. çünkü bu durumda çözüm.. oldukça pahalı olan elektronik pano ile her daireye 3 bar ayar yapacak bir sistem gerektiriyor.

işin aslında iski bu suyu kaçıncı katta oturursanız oturun size ulaştırmak zorunda. bir telefon görüşmemde bunu bana operatör bire bir söyledi çok güzel izah etti. hatta çok sağ olsun alo 185inde direkt numarasını verdi şu numaradan 185 i bağlatın dedi... şuan aklımda değil numara iski merkezin numarasından bağlatıcaksınız netten aratın iski iletişim çıkar. biliyorsunuz bu 3 haneli numaralar insanın ocağına incir ağacı dikecek şekilde pahalıya ücretlendirliyor telekom tarafından. btk yamı şikayet etmedim bimeremi ama çözüm yok ihtiyaçtan para koparıyor telekom. sağlık hattı 184- 170 başbakanlık vs yani 155- 121- 110 hariç tüm 3 haneli numaralardan uzak durun.. dakikası yaklaşık 1 tl gibi rakam olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. (bir kombici şu şekildede demişti.. şuan bizim bina 9 kat 26 daire. hidrofor 6/8 çalışıyor.. şayet her daireye 3barda çalışacak basınç düşürücü regülatör takılırsa hidrofor 10/8 çalıştırarak her daireye 3 bar su sağlamak mümkün demişti) ama şuan 4-5 litrede gelse su kombiniz sağlıklı çalışır.

yüksek binalarda yaşıyorsanız hidroforunuz çok stabil çalışmalı.

hidroforlara, yöneticler anlamazlar ve bakmazlar ses çıkmazsa.. orta katta oturanların seside çıkmaz. söyleseniz bile aman banane diyende çok olur. bizim binada, sadece hidroforun bozuk olduğu için bu yıl inanın 4-5 daire kombisini değiştirdi. yazık günah.

kombimizin bu sorunu ile ilgili neler yaşıyorum. yeri geliyor bir hidroforun kötü çalışması insanı kombidende edebiliyor kombiciye yanlış teşhisle yanlış tedavide yaptırabiliyor.. gerçi ben durumları en az 12-13 yıldır bildiğim için bu sonuçları yaşamadım. yazılarımı okuyanlar hidroforda sorun varda kombiye bozuk diyor sanmasınlar.. şuan sorunumuz kombide.. sebepse birkaç anlamaz usta ve eca nın yanlış yönlendirmesi.

hiç bir kombide kolay kolay ölmez herkez bunu bilsin. her parçası tektek değişebiliyor. her kombicide der hiç bir kombi ağır masraf gerektiren arızaları aynı anda vermez. önemli olan iyi ustaya denk gelebilmek.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende yardımcı olmaya çalışayım ama markayı bilerek ve kombiciymiş gibi değil tabiki.

sizdeki kombi büyük ihtimallae arkadaştakisinin aynısı değilse. dediğiniz tarihlerde eurostar veya eurosmart tır. ismini karıştıryor olabilirim zira eskiden eca da benzer bir model vardı. eca da eskiden junkers ile çalışıyordu. hatta az çok okuduğumca aklımda kalanlar bir dönem bosch a kombi ğretmiş sonra fabrikayı bosch a satmış gibi bilgiler var. buarada kendide teknoloji sahibi olmuş ve kendi yendien üretime geçmiş. güzel birşey.

gelelim sizin kombiye ne olursa olsun markası. mustang arkadaşın.. demiş olduğu arızalarda muhtemel olmak üzere. ek olarak tesisatınız plastikse eşanjörlerde dolma sorunu yaşayabilirisiniz. şayet kombiniz eurosmart ise tek eşanjörlüde olabilir. eca tek eşanjörlü idi çünkü. çoğu kişi çift eşanjörlü kombiyi sevmez. ama çift eşanjör daha avantajlıdır. en azından ana eşanjörün yükü hafifleyip sıcak su eşanjörü ile durum kurtarılabiliyor genelde. ama ben bu durumları en son düşünüyorum. contalıysa kombiniz ondada problem olabilir.

öncelikle biliyorsanız bir filtre temizliği yapınız. fitrede tıkanma varsa durumu çözebilirsinizde.. banyoda tahliye musluğu varsa petekelrin suyun komple bir değiştirin. sonrasında burdan arkadaşlar gene yardımcı olurlar.

@Korpe
Kombilerde böyle geç ısınma sorunu var ise 3 yollu vanada yada membran da sorun olabilir.
(Kusura bakma telden nete giriyorum şu an o nedenle mesajını telefondan alıntı yapmak çok zor.Sadece etiketledim mecburen.)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@Korpe

sanırım

[h=1]Classic - Plus ZWA 24 - 2 AD (B1 RDW 2491 H) [/h]
olarak geciyor hemen devreye girmiyor biraz beklıyor bazen saatlerce beklıyor sonra giriyor bazende tık diye devreye giriyor acaba ısınmasımı gerekıyor cozemedım... calıstıgında ısınma olayi iyi ama devreye girmede sorun var anlamadım gitti.

bende yardımcı olmaya çalışayım ama markayı bilerek ve kombiciymiş gibi değil tabiki.

sizdeki kombi büyük ihtimallae arkadaştakisinin aynısı değilse. dediğiniz tarihlerde eurostar veya eurosmart tır. ismini karıştıryor olabilirim zira eskiden eca da benzer bir model vardı. eca da eskiden junkers ile çalışıyordu. hatta az çok okuduğumca aklımda kalanlar bir dönem bosch a kombi ğretmiş sonra fabrikayı bosch a satmış gibi bilgiler var. buarada kendide teknoloji sahibi olmuş ve kendi yendien üretime geçmiş. güzel birşey.

gelelim sizin kombiye ne olursa olsun markası. mustang arkadaşın.. demiş olduğu arızalarda muhtemel olmak üzere. ek olarak tesisatınız plastikse eşanjörlerde dolma sorunu yaşayabilirisiniz. şayet kombiniz eurosmart ise tek eşanjörlüde olabilir. eca tek eşanjörlü idi çünkü. çoğu kişi çift eşanjörlü kombiyi sevmez. ama çift eşanjör daha avantajlıdır. en azından ana eşanjörün yükü hafifleyip sıcak su eşanjörü ile durum kurtarılabiliyor genelde. ama ben bu durumları en son düşünüyorum. contalıysa kombiniz ondada problem olabilir.

öncelikle biliyorsanız bir filtre temizliği yapınız. fitrede tıkanma varsa durumu çözebilirsinizde.. banyoda tahliye musluğu varsa petekelrin suyun komple bir değiştirin. sonrasında burdan arkadaşlar gene yardımcı olurlar.

bilmiyorum fikrim yok okadar anlamam ama petekelrin havasını aldım su bastım falan..

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeş yoğuşmalı kombi sizdeki anladığım kadarıyla bende hiç anlalam onlardan. devereye girmeme olayı 3 yollu vanadan diycem ama onlarda motorulu 3 yollu kullanılmıştır. conta sorunu yoktur. belki motordada sorun olabilir. şayet kombinin filterlerini temizlemediyseneiz hiç ben elimden geldiğince resim bulmaya çalışayım size.

http://www.ustatamirci.com/sikca-sorulan-sorular-2/sss.html
inceleyiniz.
http://klimavekombi.blogspot.com/

iyi kolya buldum resim.

sağdaki soğuk su filtresi kolay kolay kirlenmez soldaki kalorifer ve sıcak su. uygun anahtar ile filtre kafasını sökeceksiniz altına bir geniş kap alın. aslında suyu çok az dışarı çıkartarak yapma yönetmi var ama ben şuan onu karıştırdım. klimvekombi usta gelirse foruma. görür doğrusunu tarif eder.

önce soğuk su vanasını sağdaki vana kapatıyoruz. sonra kombiye su verme küçük musluğunu açıyoruz. daha sonra en yakın yerde sıcak suyu açıyoruz kombimizn içindeki su boşalıyor. ozaman bu vanaları sökerseniz çok dah az su çıkar. filtreleri yıkarsınız yerine takıp aynı işlemleri geri alırsınız. en son su dolunca kombi musluğunu kapatırsınız. bir miktar hava yapar ama çabuk atar peteklerden hava almaya bile gerek yok.

kombi alttan görünüm. sizin değişik olabilir tabi.
RmAQM.png

filtre içleri.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
hocam filtreleri nasıl temizliyim :eek:

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam filtreleri nasıl temizliyim :eek:

img3862small.jpg

bu benim kombi. görsel bulamadım netten. tesisat bakır bizim. soğuk su solda kalaorifer devresi sağda. sizde ters yöndede olabilir net bilmiyorum çünkü standrtmıdır değilmidir. tüm kombilerde. zaten kırmız mavş değişmez bu kural.

img3859small.jpg

bu filtre kafasını açınca içindeki filtreyle beraber çıkar zaten çıkmazsa serçe parmakla bile çekersin dışarı. musluğun altında güzelce yıkarsınız yerine takarsınız tekrar. hatta bakın sökmüşken soğuk su vanasından soğuk suyu açın biraz fışkırsın 1 saniye bile değil ama. içinde pislik varsa atsın biraz ıslanır yerler hiç bişe olmaz. gerçi gerekte yok aslında. birtek filtre içindeki metal süzgecin resmini bulamdım inanın. ama önceki mesajdan belli o metaller. şimdiden kolay gelsin size:))

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
deneyeceğim sağolasın bir kac resım cektim de insallah koyacağim :)

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kombide Modülasyon/klimada inverter

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
olayi çözdük meğersem üzerindekı zaman ayarlıyıcısında problem varmıs iptal ettik düzeldi :)

sağolun varolun

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
saat ayarlari hakkında fikrin varmi? saatsiz calisiyor :D bosch kombi mini diye geciyor

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
saat ayarlari hakkında fikrin varmi? saatsiz calisiyor :D bosch kombi mini diye geciyor

saat derken bar göstergelerimi. eğer öyleyse 1,5 barı geçmemesi lazım su basınç saatinin. daha doğrusunu klima ve kombi nickli arkadaş bir pm yapın gelir buraya yazr çok yoğun sanırım ondan giremiyor.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
saat derken bar göstergelerimi. eğer öyleyse 1,5 barı geçmemesi lazım su basınç saatinin. daha doğrusunu klima ve kombi nickli arkadaş bir pm yapın gelir buraya yazr çok yoğun sanırım ondan giremiyor.

yok müdür zaman ayarları hakkında :)

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yok müdür zaman ayarları hakkında :)

valla müdürüm okadarını bilmiyorum çünkü kullandığım kombilerde saat yok. sanırımı siz klima gibi saati kurup belli bir zamanda kombinin çalışması ve sönmesi konusunda sordunuz. hiç bilgim yok bu konuda. mutlaka bir servise sormanız gerekir. veya demiş olduğum arkadaşa pm yapın mutlak cevap verir size.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
doğru diyorsun aynen oyle servistekı elaman da bana soruyor :D

kiZiroGLu58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kombinin termostat koprusune oda termostadi bağlarken. Role kontağı yerine yanlışlıkla 220v bagladim ve karttan bazı parçalar yandı. Kartı degistirmek mi gerekiyor?tamiri varmı yada kombiyimi değiştirmeliyim. Dd nitron marka