Klimada VRF Sistemler

Bu konuyu okuyanlar

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
VRF sistemler ile Türkiye ilk olarak Daikin markası ile 1995 li yıllarda VRV olarak tanıştı. VRV ismini Daikin tescil ettirdiği için ,şu an sistem piyasada VRF diye daha sık adlandırılmaya başlandı.Sistemin adının açılımı,değişken debili soğutucu akışkan sistemidir.

Sistemin özelliği tek bir dış ünite ile 16 iç ünitenin beslenebilmesidir.Dış üniteler modüler olarak birbirine bağlanabilirler ve çok büyük kapasitelere çıkabilirler.Yüksek katlı binalarda kot farkı sıkıntısı olmadan çözüm olurlar.Son dönemlerde uygulamaların artması ile ve Çinli üreticilerinde hızlanması ile fiyatlar daha satılabilir olmuştur.Ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.Ayrıca mimi VRF sistemler 8 kw lardan başlamakta ve 100 m2 ye kadar alanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır.

uygulamaların bedeli 8-10 bin dolarlara kadar düşmüştür.Sistemin en güzel yanı yeni binaların dekorasyonu ve görünüşünü bozmamasıdır.Bunun yanında merkezi kumanda ile kullanımı da toplu çalışılan yerler için çok daha uygundur.Otel uygulamaları için çok güzel çözümlerdir.Tarihi binaların klimalandırılmasında restorasyona son derece uygundur.Yakın geleceğin sistemi VRF olarak görünüyor.

Binanın dıştan görünümü bu,dış cephede hiç bir dış ünite gözükmüyor.Ama içeride 8 adet iç ünite mevcut.
224051_374566699300754_6302329_n.jpg

İç ortamdan görünüş,konsol tipi iç üniteler uygulandı.
68089_374565555967535_1636532726_n.jpg

40 kw lık dış ünite binanın arka bahçesine konuldu,aslında çatıya da konabilirdi ,ama belediye burada görmek istedi.
526921_374566435967447_1518252929_n.jpg

Dış ünite heybetine göre çok sessiz ,sistem tam gaz çalışırken yanı başında kahvenizi içebiliyorsunuz.

248242_374567019300722_1389353653_n.jpg

Uygulamanın alt yapısı

14250_374566739300750_1702894707_n.jpg

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Birazcık maddi güç olsa en iyisi bu.

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zibro_DC_Inventer_VRF.jpg

Faklı mekanları tek dış ünite ile iklimlendirme işlevi

vrf_sistemleri_ozellik1.jpg

Tek dış üniteye farklı tip iç üniteler bağlayabilme özgürlüğü

vrf_sistemleri_ozellik3.jpg

Yüksek katlı binalarda özgürce çalışma kolaylığı

Lego mantığı ile 6 kw tan 180 kw ta kadar dış ünite uygulaması

ege%20dahiliye-7_k.jpg

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu sistemi alır aynen kalorifer sistemine bağlarım. olurmu yoksa onlar daikin alterma tipi klimalarmı oluyordu? gene karıştırdım. gerçi su ve toprak pompa artı alterma meselesinde kesin bu sitemlerde. vrf sistemlerde olurmuydu idi.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
hımm "Zibro" diyorsunuz yani ..!

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Marka ile ilğili bir reklam için değil,uygulamasını yaptığımız ürün bu.Ben burada markadan çok sistemi öne çıkardım ama,siz direk marka vs. takıldınız galiba.Başlangıçtaki yazılar ve ifadeler tamamen kendi yazımdır,hiç bir yerden alıntı değil.Resimleme vs. örnek tabiki de direk uygulamamız olması daha gerçekçi.

Bence markalara takılmayıp,sistemin tanıtılmasına çalışalım.Yazının ilk başında Daikin la başladım,ama Daikin nın hiç bir zaman satıcısı veya servisi olmadım.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamam len tamam piskopat reklam yapıp durma atılcez forumdan. birazda ben yapim şimdi:devil2: redfoks hocam sen bakma bu adama reklamlardan dahi anlamayacak kronun tekidir. biraz sataşim şuna azcık hoş görün artıkın her zaman olmaz..

--------------

tamam len tamam en iyi klima zıboro hatta en iyi klimacı sensin
s2.gif
sen ne satsan en iyisi odur isterse çöp olsun .

hakkını teslim ediyom. ama avantamı isterim al bak yabancı şehir banliyölerine bile reklam vermişsin. yayınlıyom ama sen bu resimleri başka yerde kullanırsan canını okurum. dava açarım bilmiş ol.

TlBjV.jpg

evet sayın millet işte böyle eskort iklimlendirme zibro konserveleri
s17.gif
pardon birolun klimaları adamı konserve yapar
s3.gif
tekrar dirilişe hazırlar ne deniydi ona..
s17.gif
tövbe çarpılcaz.

nasıl ama dur daha bitmedi...
3BTBp.jpg

vaaay osaka ha.. vay capon vaayy. üstelik marka olmuşsun..

qQbjM.jpg

vay uyanık vay demek marka oldun haa.. birol klimaları yandın zibro canını okur senin.

imagesmall.jpg

image2smalla.jpg

img0299small.jpg

jAGA4.png
ui2ikce29697df3viewattth137c114b06d.jpg

bunlarıda bizim koçklima volkan yapmış.

emme bunlar hep bilgi amaçlı... daha bu durumlar halktan çok uzak.. hayal kurmak bile potemkin likten başka bişe değil.. bu kafayla gidersek 50 yılda geçse çok bi söri nah yaptırırız bu işleri biz.. daha bir yerlerimizi kapatamazken. hala bizleri potemkin olarak gören kralımıza sen çok yaşa dediğimiz sürece.. devamlı kredi kartlarından içeri girer çıkar dururuz. iğreniyorum olanı olduğundan farklı gösteren zihniyetlerden
s12.gif