Klavye Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tugayacar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lütfen yardım edin... leptopumun klavyesindeki her tuş başka bir kelime yazıyor hatta bazı tuşalrda yazmıyor. şu anda ekran klavyesinden yazıyorum. eskiden bilgisayar başlarken f2 tuşunua basıp düzeltiyordum. artık o da olmuyor... lütfen yardım edin :(:(:(:(

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Sol alt + Sol Shift tuşuna bas bakalım düzelecek mi

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Herhangi bir tuşun basılı kalıp kalmadığını kontrol edin. birde hangi işletim sistemini kuLLanıyorsunuz.

tugayacar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herhangi bir tuş basılı değil ve işletim sistemi win8 pro 32bit

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Harf yerine sayı mı çıkıyor? Tam olarak sorun nedir?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birde sıvı temas olmuş olabilir :)

tugayacar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
söylediğini yaptım olmadı... mesela "a" tuşuna basınca "c" çıkıyor. "s" tuşuna basınca "f" çıkıyor ve bazıları hiç yazmıyor.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
F Klavye olmuş olabilir, bir de shift+ctrl tuşlarını deneyin.

tugayacar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar olmuyor... eskiden de böyle sorun oluyordu bilgisayar açılırken f2 tuşuna basıp ayarlardan default yapıp düzeltiyordum. şimdi ayarlara giriyorum hiç bir tuş çalışmıyor

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Denetim masasından erişim kolaylığına girin daha sonra klavyenin çalışma biçimini değiştire tıklayın. yapışkan tuşları etkileştir aktifse kapatın..

tugayacar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olmadı. yine de teşekkürler :) klavyeyi açıp temizlemeye çalışacağım

tugayacar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar temizledim yine olmadı... başka çözümünüz var mı?

Gs_Li

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lütfen yardım edin... leptopumun klavyesindeki her tuş başka bir kelime yazıyor hatta bazı tuşalrda yazmıyor. şu anda ekran klavyesinden yazıyorum. eskiden bilgisayar başlarken f2 tuşunua basıp düzeltiyordum. artık o da olmuyor... lütfen yardım edin :(:(:(:(
klavyeniz türkçe(f) olmuş olabilir siz onu türkçe(q) yapacaksınız kısaca anlatayım ilk önce denetim masasına girin saat,dil ve bölge kısmındaki giriş yontemlerini değiştire tıklayın burada türkçe(f) yazıyorsa iki kere üstüne tıklayın ve daha sonra giriş yöntemi ekleye tıklayıp bu listeden türkçe(q) bulun ve çift tıklayın daha sonra önümüze çıkan listede türkçe (f) yazanın yanında kaldıra tıklayın ve kaldırınca kaydete tıklayıp çıkın sorununuz umarım çözülmüştür

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
giriş çikiş işlemlerinde karişiklik yazilimdan kaynaklanir genelde virüs girme ihtimalide var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim laptopdada q ya basıyorum zq1 f ye basıyorum ft felan çıkıyor enter çalışmıyor bazıları düzgün çalışyor ama geneli acayip nasıl düzelecek anlamadım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim bilgisayarımın klaviye sorunu oluyor yardım edebilecek birisi varmı acaba?
Klaviyenin sağ tarafındaki tuşlarda(ç,ş,i) sayılar çıkıyor nasıl yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim leptop da sol shift tuşu çalışmıyor acil!!!:scared:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar laptop un klavyesi kafayı yedi Y harfine basınca önce Y ardından sürekli R harfi çıkıyor O harfide aynı şekilde Ş harfide aynı şekilde hepsinden sonra R harfi çıkıyor... ayrıca R harfi çalışmıyor.lütfen yardım edin bana :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnim klavyeye sıvı teması oldu üst tuşlar (q w e r t y u ı o p ğ ü) çalışmıyo klavye kurudu ama sorun dvm edio ne yapmaloyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler benim klavye iki tuşu üst üste basmıyo sorun nedir bi açıklarsanız allah razı olsun

UmuT594

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cümleten Selamun Aleyküm Yeni klavye aldım ama pes oynarken bir şey fark ettim yukarı ok tuşu ile sağ veya sol ok tuşuna basınca D tuşuna basmıyor lütfen yardım edin klavyedemi bi sorun var yoksa başka bir sorun mu? Şimdiden cevaplarını için teşekkür ederim .

Bilal Aydeğer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bende de aynı sorun oluyordu klavyenizin dilini yanlışlıkla değiştirmiş olabilirsiniz. Shift ve alt tuşuna aynı anda basın klavyenizin dili eski haline gelicektir.

batubey195

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben laptop kullanıyorum (casper nirvana c800 işlemcim İntel Core İ7 6500U CPU 16 gb ram 1 tb harddisk 4 gb ekran kartı gtx 950)

sebepsizce klavyemdeki q ve 1 tuşu (num LK'daki değil) bozuldu bazen basıyorum hiç yazmıyıyor bazen 2'şer 3'er tane yazıyo tek basışta çok değişik oldu sorun nedir acaba bilen varsa yardım edebilirmi

sütlüpekmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler benimde laptopn değil ama harici klavyem yazmıyor ve ışık tuşuda çalışıyor ama yazmıyor laptop klavyesi yazıyor