KitKat ile hafızana kartına gelen Android Klasörü İle ilgili..

Bu konuyu okuyanlar

emrekser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar gördünüz mü bilmiyorum ama KitKat ile SD Karta gelen Android klasörününü gördünüzmü bilmiyorum ama bende hiç yokken güncellemeden sonra geldi ve dicem şudur ki şimdi bu android klasörünün içinde data dosyasıda var şimdi size burda soru sorucam bunun içine bide obb klasörü açsam oyun yükleye bilirmiyim yada google playde oyun indirirken indirilen yeri SD Kartı olabilirmi artık çünkü güncelleme ile kendi android dosyası açtı ve içinde data dosyası var bu dosyada da gezdiğim yerlerin kaydı tutuluyo aynı telefonun kendi hafızasındaki data dosyası gibi oldu aynı sizce böyle bir şey olabilir mi vede sizde de böyle bir klasör geldimi SD Kartınıza kendiliğinden ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Kıtkatla alakası yok o klasor hep vardır. Evet oyun dosyası atarsan calısır ama sd karttakıne hafıza kartındakıne degıl

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
O klasör hep vardır.

Telefonu pc ye bağladıktan sonra oluşur

emrekser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ama bende hiç öyle bi klasör yoktu normalde güncellemeden sonra gelsi buna anlam veremedim ama sd karta oyun attığım çalışmadı yine telefonun kendi hafızadındaki obb klasörüne atınca çalıştı o zaman sizin dediğiniz şey olmuyor ?

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Önceden silmişsindir yoksa herkezde olur android olan

emrekser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beni anlamıyorsunuz ki ben hafıza kartını aldığımda bomboştu sadece kendim resimler ve müzikler diye iki kalasör açtım içinde de başka bir klasör yoktu taki güncellendikten sonra Android klasörü gelene kadar şuan 3 dosya oldu işte başka da klasör yok ama anlamadığım şu klasörün içinde data dosyası var obb yok onu kendim oluşturdum içine oyun attım oyun çalışmadı bunu anlatmak istiyorum size siz bana başka şeyler söylüyorsunuz bide ben telefonumunda bişey yüklenince telefonun hafızasına değilde SD karta atmak istiyorum bu olay rootsuz oluyor mu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sd karttaki android klasörünün oluşmasının sebebi telefonunun kendi hafızasının azalmasıyla alakalı. mesela, bi uygulamaindiriyoruz, uygulama telefon hafızasına sığmıyorsa sd karta indiriliyor. ayarlar bölümünde uygulama yöneticisinden telefon hafızasında bulunan uygulamaları kendimizde sd karta taşıya biliyoruz. tamemen hafızayla ilgili bi şey