Kitap Kurtları Sohbet Ediyor

Bu konuyu okuyanlar

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba,
Çok aktif olmayan bir üyeyim maalesef. Teknolojiye ne kadar uzaksam kitaplara o kadar yakınım ya da yakın olmaya çalışıyorum
Bu konu sayesinde her gün uğramayı düşünüyorum buraya.
Belki başka kurtlar da gelir buraya tanışır kaynaşırız diye düşündüm.

Şu aralar Mihail Bulgakov- Usta ile Margarita okuyorum.
Bitmek üzere. Bugün biter. Kalın bir kitap ve her Rus kitabında olduğu gibi yer yer isimler karıştı. Daha önce Budala yı okumuştum, onda da isimler karışmıştı.
Ama kesinlikle zor değil okuması, gayet de keyifli.
Baş karakterimiz bir şeytan ve insan üstü olaylar gelişiyor kitapta.
Tavsiyem olsun
--- Gönderi Güncellendi ---
Teknolojiden anlamadığım belli ediyor kendisini. Her sayfa güncellediğimde reklam mı çıkacak, üstelik aniden hoplamama sebep olan videolu reklam.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens - Yuval Harari Kitabı
aldım ama hala başlayamadım, okuyup bitirdiğimde analiz ederiz. ;)

Roman vs. tarzı okumam ama arada sırada kaçış oluyor, zihnimi tarih ve araştırmalardan kısada olsa arındırmak ve zihnimi canlandırmak adına aslında iyi bir şey olur.

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Teknolojiden anlamadığım belli ediyor kendisini. Her sayfa güncellediğimde reklam mı çıkacak, üstelik aniden hoplamama sebep olan videoulu reklam.
Hayvanlardan Tanrılara Sapiens - Yuval Harari Kitabı
aldım ama hala başlayamadım, okuyup bitirdiğimde analiz ederiz. ;)

Roman vs. tarzı okumam ama arada sırada kaçış oluyor, zihnimi tarih ve araştırmalardan kısada olsa arındırmak ve zihnimi canlandırmak adına aslında iyi bir şey olur.

Ben yakın zamanda okudum o kitabı. Ve gerçekten keyif aldım. Bazı yerlere hayret ettim bazı yerlerde de "aa gerçekten de böyle" dedim.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Teknolojiden anlamadığım belli ediyor kendisini. Her sayfa güncellediğimde reklam mı çıkacak, üstelik aniden hoplamama sebep olan videoulu reklam.

Ben yakın zamanda okudum o kitabı. Ve gerçekten keyif aldım. Bazı yerlere hayret ettim bazı yerlerde de "aa gerçekten de böyle" dedim.

Bakalım, okuyup görelim, beklentimi fazla tutarsam çoğu zaman hayal kırıklığı oluyor, yalnız bir başlayamadım 1 aydır kitaplığın önünde okunmayı bekliyor, ama en kısa zamanda mürekkeplerini solduracağım. :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hiç okumadığım bir yazar, ama haziran temmuz okuma planım içerisinde yazarın Şanzelize Düğün Salonu kitabı var

Ben o kitaba aşığım, okuduktan sonra üzerine konuşalım mutlaka. Beğeneceğinden eminim.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Benim düşünceme göre polisiye kitaplar daha sürükleyici yani bir olay akışı ve kurgusu var sizce?:)

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Benim düşünceme göre polisiye kitaplar daha sürükleyici yani bir olay akışı ve kurgusu var sizce?:)

Zevk meselesi kesinlikle
Beni de hiç sarmaz mesela polisiye. Gerçi çok okumadım ama
Grange kitapları konusunda fikrin nedir?
Yeni kitabım
Sineklerin Tanrısı

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Banada soyle akici bi kitap lazim su aralar baya bos vaktim var her seye acigim.

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar ben kitap olarak bir polis ve aynı zamanda bir suç dehası olan bir adamın/kadının hikayesini okumak isterdim.Anlatım birinci kişi ağzından anlatım. Başrolde bu polis olsun isterdim.Bana ulaşamamaları için şuradaki kanıtları sildim gibi bir anlatım. Kirli polis hikayeleri hep dikkatimi çekmiştir.Var mı böyle bir kitap ?

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Yeni kitabım
Sineklerin Tanrısı

Sineklerin Tanrısı muazzam, çocukluğumda okumuştum efsanelerim arasındadır. Okumamışsan diye içeriğiyle ilgili yorum yapmıyorum şu an.

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ben kitap olarak bir polis ve aynı zamanda bir suç dehası olan bir adamın/kadının hikayesini okumak isterdim.Anlatım birinci kişi ağzından anlatım. Başrolde bu polis olsun isterdim.Bana ulaşamamaları için şuradaki kanıtları sildim gibi bir anlatım. Kirli polis hikayeleri hep dikkatimi çekmiştir.Var mı böyle bir kitap ?

Ah keşke bilsem. Ama çıkar elbet bilen birileri

Sineklerin Tanrısı muazzam, çocukluğumda okumuştum efsanelerim arasındadır. Okumamışsan diye içeriğiyle ilgili yorum yapmıyorum şu an.

Daha yeni başladım, çok da ilerleyemedim iki gündür bebeğimden ötürü. Ama haftasonuna kadar bitirmeyi planlıyorum

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bugün kitabımda epey ilerledim.
Sineklerin Tanrısı sayfa 151 e geldim

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Zevk meselesi kesinlikle
Beni de hiç sarmaz mesela polisiye. Gerçi çok okumadım ama
Grange kitapları konusunda fikrin nedir?
Yeni kitabım
Sineklerin Tanrısı
Bence harika şeytan yeminini okumuştum yarıda bıraktım isimler fransızca olunca değişik geldi ingilizce olsaydı neyse de başka dilde olunca ha diyip alışamaz millet.:confused:Ama kitap güzeldi kitaplar değilmidir zihin evrenimizde bizlere eşlik edenler.;)

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bence harika şeytan yeminini okumuştum yarıda bıraktım isimler fransızca olunca değişik geldi ingilizce olsaydı neyse de başka dilde olunca ha diyip alışamaz millet.:confused:Ama kitap güzeldi kitaplar değilmidir zihin evrenimizde bizlere eşlik edenler.;)

Ben de bir kaç Grange kitabı okudum, Şeytan Yemini de okumak istediklerim arasında. Ama beni Fransızlardan ziyade Rusların isimleri yoruyor. Kitapta ilerlemek zor bence bir Rus edebiyatında.

Bu arada Sineklerin Tanrısı bir günde bitti. Harikaydı. Masum dediğim çocukların bile üzerlerindeki ahlaki ve toplumsal değerler kalkınca nasıl vahşileşebileceğini gördüm.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ben de bir kaç Grange kitabı okudum, Şeytan Yemini de okumak istediklerim arasında. Ama beni Fransızlardan ziyade Rusların isimleri yoruyor. Kitapta ilerlemek zor bence bir Rus edebiyatında.

Bu arada Sineklerin Tanrısı bir günde bitti. Harikaydı. Masum dediğim çocukların bile üzerlerindeki ahlaki ve toplumsal değerler kalkınca nasıl vahşileşebileceğini gördüm.
Çokcuk eğitimi çok önemlidir,kitaplar en büyük yardımcıları şunu unutmamak lazım kitaplar insanın zihnini genişletir.Rus edebiyatında Tolstoy Anna'yı okudum aşk,trajedi vs sarmadı 500'de bıraktım.

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Çokcuk eğitimi çok önemlidir,kitaplar en büyük yardımcıları şunu unutmamak lazım kitaplar insanın zihnini genişletir.Rus edebiyatında Tolstoy Anna'yı okudum aşk,trajedi vs sarmadı 500'de bıraktım.

Ben de Budala'yı 300 lerde bıraktım benzer sebeplerden dolayı

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Amin Maalouf
Yüzüncü Ad okuyorum.
Sayfa 144 teyim

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yüzüncü Ad bitti.
Bir İkea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri'nin Olağanüstü Yolculuğu okuyorum.

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Bu aralar Sinan Meydan ve İlker Başbuğun kitaplarını sardım, ama bilim kurgu olarak da Stephen King 'in kitaplarına başlamayı düşünüyorum.

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Koku ve Kirpinin Zarafeti okudum bitti.

oxex6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
asimov, clarke, hg wells, jules verne, le guin, martin, tolkien, gaiman, daniken, practher gibi yazarların kitaplarını okuyanlar bana bu kitaplardaki genel hikaye artı orijinal karakter özellikleri mekanlar büyüler fikirler vs söyleyebilir mi?