Kitap hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


BHA

Hasta Siempre, Comandante!
Katılım
16 Ara 2015
Mesajlar
445
Puanları
43
Konum
İstanbul
Bi ara görmüştüm bunu ama okumamıştım. Açıkçası güzel bir kitap olabilir. Yazarı siz misiniz yoksa?
 
Katılım
19 Kas 2018
Mesajlar
28
Puanları
3
Konum
Bitchfield, England
Konu günlük tarzında ilerliyor ama açıkçası bana sanki mektup gibi geldi, yani "Büyücü Kızın Güncesi" değil de sanki "Büyücü Kızdan Mektuplar" gibi, günlük hissini kesinlikle uyandırmıyor. Gözüme birçok yazım hatası da çarptı bunları düzeltmelisin.

Ve gereksiz kelimeler kullanmışsın (edebiyatçı değilim bilemiyorum devrik cümle de denilebilir) örneğin; "Biz annem ile birlikte krallığa bayağı yakın, hemen hemen yarım günlük yolda, bayağı kalabalık bir köyde yaşıyorduk."

Bence, şöyle olsa daha iyi olacağını düşünüyorum; "Annem ile birlikte, Krallığa yarım günlük yol kadar uzaklıkta epey kalabalık bir köyde yaşıyorduk."

Özellikle "biz" kelimesini kullanmadım çünkü bu yanlıştır. Cümlede geçen annem ve bendir sadece iki kişidir, dolayısıyla çokluk birinci kişiyi gösteren kelime* de olsa "biz annem ile birlikte" olması yanlıştır. Eğer yazdığın şöyle olsaydı doğru olacağını düşünüyorum; "Biz, Krallığa yarım günlük yol kadar uzaklıkta..." burada da okuyucu zaten "biz" derken annesiyle onun olduğunu bildiği için hiç ayrıntı vermene gerek kalmaz.

*Çokluk birinci kişiyi gösteren söz derken şunu kastettim; "Biz, Türkler, bütün tarihî hayatımızca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz!"
 
Üst
stat counter