Kişisel bilgisayariniz bir sorunla karşılaştı...

Bu konuyu okuyanlar

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hatamın nedeni açık olarak belli aslında. Dün system32 dosyalarini biraz kurcaladim ve sonucunda bugun bu hatayı alıyorum. Ancak sorun şu ki shift+ f8 yaptigimda bilgisayar direkt olarak otomatik onarim moduna geciyor yani guvenli mod ekranina ulaşamıyorum. Ardından geri yükle dediğimde ise yeniden başlatıp lenovo yazısında boş boş bekliyor. Sistem geri yüklemesi yapmak istedigimdede benden kullanici sifresi istiyor ancak sifrem varsada hatirlamiyorum boş birakip gecmeyi denedim oda olmadi ki şuan sistem geri yükleme ekranina bile ulaşamaz oldum...
Bilgisayar açıkkende görev yöneticisini başlatmak istediğimde başlamıyordu buyuk ihtimal virüs de yedim :)
Sorunumu format atmadan halledebilme şansım mümkün mü?
Sorun hakkindaki fotograf ;
(0x000007b Hatasıdır)

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;

System32 dosyalarını kurcalarken yalnışlıkla silmiş olabilirsiniz. Dosyalar hasar gördüğü için de Windows açılamıyordur.

Format atarak sorunu çözebilirsin.

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Elimde format cd si mevcut degil ve format attirabilecegim bir çevrede degilim şuan. Başka bir çozumu yok mu ?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Elimde format cd si mevcut degil ve format attirabilecegim bir çevrede degilim şuan. Başka bir çozumu yok mu ?
Windows 10'u internetten indirip USB diske atarak da format atabilirsiniz.

Sorunu düzeltmek için sistem geri yükleme yapabilirsiniz. Ama bilgisayarınız sizden parola istediği için bu da olmuyor.

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şifreyi geçtim de suan sistem greri yukleme sekmesine bile ulaşamıyorum :) Sistemi geri yukle dedigimde lenovo yazisinda bekliyor surekli

ömer raif tekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bilgisayarı çarken f 1 f 2 f3 yada f.... tuşlarını deneyin ( her bilgisarınki deişik olabilir) f 1 se mesela açılırken sürekli ona basıp bırakın bios ayarları çıkacaktır ordan sistem reboot yapmaya uğraşabilirsn birazda orayı karıştır : D