Kingston 4GB USB Bellek Yavaşlama Sorunu!!!

Bu konuyu okuyanlar

orhan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumunuza yeni üye oldum. bölesine güzel bi forumda faaliyet gösterdiğiniz için teşekkür ederim. benim sorunum 4GB kingston belleğimle. Daha düne kadar hiçbir sorunu yoktu. ERD Commander hepiniz duymuşsunuzdur. ERD'nin USB versiyonu için googleda arama yaptım ve bulabildiğim tek anlatımı denedim. ERD USB den çalıştı vesaire bellek acayip yavaşladı. 4,5 - 5 mb la yazan 12-15 mb la okuyan bellek, 700 kb la yazmaya 1200 - 1000 kb la okumaya başladı.
Anlatımı yapan site burası: ERD Commander 2005 to USB : Tutorials
Yorumlarınızı, yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler....

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Forumunuza yeni üye oldum. bölesine güzel bi forumda faaliyet gösterdiğiniz için teşekkür ederim. benim sorunum 4GB kingston belleğimle. Daha düne kadar hiçbir sorunu yoktu. ERD Commander hepiniz duymuşsunuzdur. ERD'nin USB versiyonu için googleda arama yaptım ve bulabildiğim tek anlatımı denedim. ERD USB den çalıştı vesaire bellek acayip yavaşladı. 4,5 - 5 mb la yazan 12-15 mb la okuyan bellek, 700 kb la yazmaya 1200 - 1000 kb la okumaya başladı.
Anlatımı yapan site burası: ERD Commander 2005 to USB : Tutorials
Yorumlarınızı, yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler....
Forumumuz yardım konusunda iyidir :) hoşgeldiniz
Aynı sorun abimin 4 gb'lık flash diskindede vardı sorun flash diskin içindeki küçük parçalardan veya kullanıcı tarafından olan hatalardan meydana gelebilir
Sırayla şu adımları uygulayın başlat - çalıştır - gelen ekrana cmd yazın tamam diyin
Daha sonra bu adımları uygulayın
Not : Bu dediklerim ile flash diskinize format atacağınız için içindeki bilgileri bilgisayarınıza kopyalamayı unutmayın !
- diskpart
- list disk
- select disk x (x yerine listede çıkan disklerden flash diskinizi seçin atıyorum flash diskiniz 4 gb ise listede 4000 Mb olarak gözükür veya ona yakın bir değer)

- clean
- create partition primary
- select partition 1
- active
- format fs=fat32 quick
- assign
- quit

Yaparsanız flash diskinizin içindeki geçerli birimi formatlar ve yeni birim oluşturursunuz bu şekilde belki sorununuza çözüm olabilir.

Edit: Select disk bölümünde flash disk için olan bölümü seçmeyi kesinlikle unutmayın eğer yanlış birimi seçerseniz c: veya d: sürücünüzü formatlayabilir sisteminizin çökmesine neden olabilirsiniz.

Eğer size karışık geldiyse flash diskinizi biçimlendirip öyle hızını kontrol edin.

orhan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hoş bulduk. İlginize teşekkürler...
Ancak 'list disk' dediğimde sadece harddiskleri listeliyor usb bellekleri görmüyor.
'list volume' yazdığımda belleklerle beraber listeliyor. 'select volume G' yazıyorum 4 bölüm seçili bölüm diyor. 'clean' yazdığımda seçili diks yok yeniden dene diyor.

orhan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar yardımcı olabilirseniz çok sevinirm....

Son mesajlar