Kılıf S3umun ekranını cizdi

Bu konuyu okuyanlar

OkanDaghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gecen gun mediamarkttan kılıf aldım kılıfın ıc kısmında telefonun dil durmasını saglayan dıkıslerden vardı ekran kapagı tarafında bugun farkettım dıkısler ekranımı cizmis gibi yani bezle temızleyınce görunmuyor ama tam cızıgın oldugu yere parmagımı degdırdıgımde parmak lekesının ortasında baya net bı sekılde göruluyor ne yapmalıyım (ekranı ıyıce temızledıkten sonra ustune mat jelatın yapıstırmayı planlıyorum)

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bizzat denedim, müşterimin biri geldi s3 için jelatin yapıştıracaktı tam hatırlamıyorum ama camının çizilmez olduğu ile ilgili bir şey söyledi. Hatta yanında şarz aletinin metal kısmını bastırarar sürttü bende denedim ve hiç bir çizik oluşmadı. Mat elizi tutmadığı için istiyormuş... Ancak sizdeki kılıf dikiş ipliği nasıl çizdi onu anlayamadım...

OkanDaghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya sanirim bu isidan dolayi olusan bisi kilifin dikisi surtunme yuzunden isindi cizigimsi bisey birakti ekranda..zaten ekrani bezle guzelce sildigimde gorunmuyor parmak izi falan oldugunda belli oluyor ben simdi mat jelatin alsam ekrani guzelce temizleyip jelatini yapistirsam sorunum cozulurmu

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Çizik olduğuna emin misiniz? Parmağın bıraktığı iz bu ekranlarda çizik gibi görünebiliyor (yağ tutmadığı için) ve temizleyince çizik olmadığını anlıyorsunuz. Bende de Galaxy S2 var oradan biliyorum.

OkanDaghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cizik degilde dikislerin isinmasindan kaynaklanan bisey iste..kesinlikle parmak izinin biraktigi bi leke oldugunu dusunmuyorum cunku en az 15 kere parmagimi ekrana surdum herseferinde dikislerin hizasinda o sey cikiyor ama bezle guzelce temizleyincede gorunmuyor

Vede tirnagimi hafifce ekranin orasina surttugumde hissedebiliyorum

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
O zaman kılcal çiziktir. Yalnız bilginiz olsun sizin bu durumunuz bir ilk değil. Bütün büyük ekranlı cihazlarda olan bir şey bu. Isıyla da alakalı değil. Daha çok kılıf yüzeyi ile ekran arasında kalan mikro toz taneleri aynı yerde sürekli sürtünme yaptığı için bu tarz çizilmelere sebep olabiliyor. Etkisi de anahtar ya da çividen bile daha büyük olur ekrana. Yine ekrana yapıştırılan koruyucu bantlarda da arada toz kalırsa bu olabilir. Ben 1.5 yıldır cihazı korumasız kullanıyorum, çok şükür sıkıntı yok. Galaxy S3'ün arka kapağı çizilmeye müsait. İsterseniz onu koruyun. Ya da sert kılıf alabilirsiniz.

strKullaniciAdi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet malesef çizilmez denen s3 ün ekranı gayette çiziliyor :S Ben yaklaşık 1 aydır korumasız kullanıyordum 2 gün önce farkettim ekranda 7-8 yerde kılcal çizikler oluşmuş. Böyle söyleyince kılcal diye kulağa hafif geliyor ama o kılcal çizikler 3-4 ayın sonunda artınca durum ne olur bilmem:S Mecburen ben de ekran koruyucu yapıştırdım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar derdimi anlatamadim bu kilcal cizik degil fotografini cekme imkanim yok su an yoksa hemen fotografini cekerdim

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Mat jelatin taksan gözükmez, mat jelatin el izide tutmuyor sadece ekranı biraz mat gösteriyor. Ama ekranda nasıl bir iz oluştı onu bilmiyorum. Ekranın ışığı sönünce nasıl gözüküyor ?
Eğer yine o çizik gözüköyorsa kalıcı olabilir...

OkanDaghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar sorunumu cozdum cizik diye tabir ettıgım sey yuksek ıhtımalle kalıcı jelatın alıp yapıstırınca sorunum cözuldu artık ekran tertemız görunuyor