Kendi Sesimi Nasıl Geliştirebilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben amatör bi şarkı söylüyorum kendi kendime.Hiç eğitim almadım ve şarkı söylerken bazı yerlerde zorlanıyorum ve ek yardım almayı düşünüyorum bana internet üzerinden sesimi geliştirmeme yardımcı olabilecek veya internet üzerinden aracı olupta ücretsiz şan dersi veren biri varsa yardımcı olabilir mi ?Ben rock şarkcısı olmak istiyorum kafaya koydum.Gerekirse günde 10 saat çalışırım bu konuda ve gelecek senede ALLAH nasip edese inşalla O Ses Türkiye yarışmasına katılmak istiyorum.Lütfen yardım edin.Çok ihtiyacım var.Yardımcı olabilecek biri varsa veya hayrına şan eğitimi veren varsa internet üzerinden lütfen yardımcı olsun.Bu arada Kayseride oturuyorum.Ders verenin yanınada gidebilirm.Çok yardıma ihtiyacım var.Çünkü ben bu işi çok istiyorum.Elimden gelen her şeyide yaparım.:flowers:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Müzikle ilgilenen forumlarda araştırma yapsan daha faydalı olur bence. Liseli müzik severlerden ziyade amatör müzisyenlerin paylaşımlarda bulunduğu sitelerden bahsediyorum.

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bana bi adres verebilirsen sevinirim çünkü hiçbi site bilmiyorum bana yardım edebilecek

--- Mesaj Güncellendi ---

Yardımcı olabilcek varmı bana ?

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yardımcı olabilecek yokmu _????

--- Mesaj Güncellendi ---

?????????????????????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben korodayım öğretmen bize birini öpüyor gibi dudağınızı büzün ve öyle şarkı söyleyin diyor ve mam mam mim mim ve değişik şeyler yaptırıyor

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sabahları çiğ yumurta iç :D Hiçbir işe yaramasa bile en kötü doyarsın :D

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hocam senin derdinin dermanı bu sitede hiç olmaz da, genel olarak internet üzerinden çok zor. Git bir müzik kursuna falan onlarla görüş. Eğitim almadan yarışmaya falan katılamazsın malesef. Küçüklükten itibaren eğitim alan, söyleyen bir sürü kişi başvuruyor oralara. Yine de bahtın açık olsun.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Hayallerin var yapmak istiyorsun eyvallah ama o tv lerdeki yarışmalara katılmanı tavsiye etmem neden dersen tv ler inşanları artık eğlence malzemesi olarak kullanıp bir kenara atıyor sonra olan insanların hayallerine umutlarına oluyor .Müzik konusunda ise bu işi iyi yapan bu ise gönül vermiş kişileri bulmaya çalış son bir tavsiye yaptığın ışte samimi ol ve sonuna kadar ne kadar engel ile karşılaşır isen karşılas pes etme.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
işin ehli birilerinden ders al , diyaframın çok önemli olduğunu biliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence kalbinin sesini dinle müzik söylerken seninle bütünleş o an sadece şarkıya odaklan çevrendeki sesi duyma işte o zaman sesinin ne kadar güzel bir detone bir şeklinde çıktıgını göreceksin o ses türkiye çıkmak istiyorsun gördügün gibi ordaki herkes egitimli kazanman zor olur ama kendine güvenirsen söyledigin şarkıyı hissederek söylersen işte o zaman başara bilirsin sesin için ise sunları söyleye bilirim içeceğin içeceklere ve yegidin yemeklere sonra da diyaframını çalıştırmayı ve aldıgın nefessin şarkı söylerken alıp vermesesine sana bol şanslar umarım diledigin gibi olurrr

AsK_GRiBi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şarkı söylemek bence doguştan gelen bir yetenek tamam derslede pekiştiriyorsun. ancak ben senin yerinde olsam hoca mocaya gitmem kulagın iyi olsun yeterlidir.bende şiiri seviyorum mesela ancak bahtın acık olsun kendin calış derim boş yere ücret ödemene gerek yok. eger okuma şansın varsada konservatuara gitmeni tavsiye ederim bak iboya adam ders görmüşmü:)yok neyse hayırlı günler allah yolunu acık etsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vazgeçme herkimsen kaç yaşındaysan mesela ben 12 yaşındayım hiç eğitim almadım beni çoğu insan kendi cafelerinde falan çalmamı şarkı söylememi istiyor hiç ama hiç eğitim almadım sende benim gibi hergün kolaydan başlayarak basit ingilizce şarkıları söyle dinle gün güm zorlaştır olmassa ben seni çalıştırıyım

conquerorr

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Selam dostum ben de fırsat buldukça milli bayramlarda okulda gitarla şarkı söylüyorum öncelikle şunu söyleyeyim kulağın varsa eğer zaten şarkı söyleyebilirsin yoksa geliştirmen şart bol bol da şarkı söylemen lazım ayrıyeten kulağımı nasıl geliştiririm diye sorarsan sevdiğin bir ensturmanı almanı öneririm sana hem şarkı söylemeyi hem de duyduğun seslere(ensturmanda) ayak uydurmayı öğretir ben bu kadarını biliyorum hadi kolay gele;) Ha O sese katılma olayın var sanırım bence katıl hiç söyleyemiyorsan bile katıl bir anın olmuş olur ben Adana'dayım böyle bir şansım yok İstanbul'da olsam katılırdım maksat güzel bir anı olsun seçilmemeyi dert etmezdim bence sen de bu şarkı söyleme olayını hobi olarak yap sesin ne kadar güzel de olsa bundan sonraki işin şarkı yazmak olacak e kimse sana bedavaya şarkı vermez velhsıl hepsini yaptıktan sonra da para kazanabilirmisin o ayrı. Malum şarkıcılar aç karnına dolaşıyor tabii hepsi için söyleyemem :D

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Hangi alanda yada branşta ilerlemek istiyorsan o branşa ait şarkı ve hatta ensturamanlarin tınılarını ve nağmelerini dinle ama ders görmek gerekli şan eğitimi yani bilinçsiz şarkı soylemen seni zorlar sesinin pes ve tiz tonlarını bilmen lazım hangi seslerde rahat okuyorsun bunları bilmen lazım buda ancak şan eğitimi ile olur eğitimsiz sesine zarar verirsin unutma bu son yazdigim cümleyi başarılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dostum şarkı söylerken bazı yerlerde zorlnıyorsan Kapo satın al tak 2'ye 3'e 4'e Cevabım geç oldu ama en azından başkaları öğrenir :D