Kendi Hostingini yapma

Bu konuyu okuyanlar

EmirAga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar ben site yapıp hostingimi satmak istiyorum acaba kendi hostingimi nasıl yapabilirim

---- Mesajlar birleştirildi ----

ha bide kendime site için moderatör arıyorum mesela siparişlere bakcak haftada 50 lirayla {para kazanmaya başlayınca}

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir anlamda hosting web site datalarını saklayan alan. Yani hosting yapabilmen için o iş için özel olacak 24 saat açık kalan bir pc olmalı ve girişlerde trafiğe izin veren upload hızı yüksek internete ihtiyacın var. Sen site tasarımı yapıp onu satmak istiyorsun sanki. Bunun için de kodlamaları bilmen gerekli.

EmirAga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir anlamda hosting web site datalarını saklayan alan. Yani hosting yapabilmen için o iş için özel olacak 24 saat açık kalan bir pc olmalı ve girişlerde trafiğe izin veren upload hızı yüksek internete ihtiyacın var. Sen site tasarımı yapıp onu satmak istiyorsun sanki. Bunun için de kodlamaları bilmen gerekli.
yok site scripti yapmak istemiyorum peki onları nasıl yapcam 7/24 açık tutcam ve girişlerde trafiğe izin veren uplaod nasıl yapcam

yada 7/24 açık tutmak yerine kendime uzak masaüstü açsamda yani sanal sunucu olurmu

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Olur ama upload hızı önemli. İnternet sağlayıcı sana 32mbit download hızı verirken 2 mbit upload verir incele hızını. Yükleme hızı işte.

EmirAga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Olur ama upload hızı önemli. İnternet sağlayıcı sana 32mbit download hızı verirken 2 mbit upload verir incele hızını. Yükleme hızı işte.
Olur ama upload hızı önemli. İnternet sağlayıcı sana 32mbit download hızı verirken 2 mbit upload verir incele hızını. Yükleme hızı işte.[/QUO yükleme hızım çok iyi gta 5 i 4 saatte indirdim ama nasıl aççam sanal sunucu onu bilmiyorum o sıkıntı işte

yükleme hızım çok iyi gta 5 i 4 saatte indirdim ama nasıl aççam sanal sunucu onu bilmiyorum o sıkıntı işte

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
O işi tam bilmiyorum sanal nasıl barınır kurmak için ayrı bir kod sistemi gerekiyor ve dilini bilmiyorum. O iş sıkıntı ya en temizi hosting firmasından almak. cpanel arayüzü güzel markum un. Diğer sitem için omurtech üzerinden host almıştım

EmirAga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ya hayır ben host satmak istiyorum insanlara site kurup

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
O iş çok aşar sağlam alt yapı gereli

EmirAga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
altyapı derken

peki ne sitesi kurmamı önerirsiniz bundan başka hangisi daha fazla tık alıyor

peki ne sitesi kurmamı önerirsiniz bundan başka hangisi daha fazla tık alıyor

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Şu dönem galiba blog siteleri ön planda. Forum siteleri bitti. Ayakta kalan bir elin parmağını geçmez.

EmirAga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
peki blog nedir tam olarak

bide altyapı derken ne dediğinizi açıklarsanız sevinirim

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Blog Nedir?
Sen bir hosting firması olmak istiyorsun domaini üstlenecek bir ip yapısı vs gerek. Dediğim gibi bilmediğim konular tam olarak.