Katar şeyhinden Erdoğan'a 400 milyon dolarlık hediye

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
5,171
Suriyelilere harcadığımız 30 milyar dolar yerine samsung gibi Harman International'ı satın alabilirdik(11 milyar dolar)Bunun yanında Peugeot-Citroen, gibi Opel'i 2.2 milyar dolardan satın alabiliridik. Ardından Türk telekomu 4 milayar dolardan %100 yerli hale getirebilirdik. 15 milyar doları ise sd nun 800 serisi işlemci satacağı kaliteye sahip adını henüz tam duyurmamış bir çinli telefon üreticisi satın alabilirdik. Eğer bu satın almaları yapsaydık şuan cari açık veriyor olmazdık.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
İstihdama yönelik yatırımlar yapılmalıydı? Arkadaşım dışarıdan ne ithal ediyorsak ülke içerisinde üretime geçmeliydik. Biz besicilik yapamıyor muyuz ? dışarıdan sığır geliyor biz tarım yapamıyor muyuz? dışarıdan envayi çeşit ürün ithalat ediyoruz. Biz kendimiz şeker pancarı üretemiyor muyuz? gdo lu yapay tatlandırıcıları ithalatına izin veriyoruz.
Yapılan havaalanında sanırım 3-5 bin lişi çalışacak, yerli oto üretiminde aynı, yapılan savunma sanayi üretimlerinde hakeza.. hiç bir ülke herşeyi kendi üretmez maliyet hesabı yapar ve stratejik işlemler yapar, bu gün bu ülke çok şükür istediği her şeyi neredeyse üretecek hale geldi . hayvancılık hayvancılık diyorlar ama 2002 ye kıyasla tarım üretiminin ne kadar arttığını takip etmiyorlar, bizde et ve süt tüketimi çok fazla arttığından dışarıdan da almak durumunda kalıyoruz, devlet çok iyi teşvikler verdiği halde insanlar artık çiftçilik ve hayvancılık yapmıyorlar, aynen bizlerin yaptığı gibi büyük şehirlere gelip(yada kendi memleketlerinde) trım dışı işlerde çalışıyorlar yada okuyorlar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Suriyelilere harcadığımız 30 milyar dolar yerine samsung gibi Harman International'ı satın alabilirdik(11 milyar dolar)Bunun yanında Peugeot-Citroen, gibi Opel'i 2.2 milyar dolardan satın alabiliridik. Ardından Türk telekomu 4 milayar dolardan %100 yerli hale getirebilirdik. 15 milyar doları ise sd nun 800 serisi işlemci satacağı kaliteye sahip adını henüz tam duyurmamış bir çinli telefon üreticisi satın alabilirdik. Eğer bu satın almaları yapsaydık şuan cari açık veriyor olmazdık.
Amerika neden suriyede, neden ırakta, neden afganistanda....Devlet politikası denen bir şey var ve ayrıca bizim sınır komşumuz ve tarihi, dini ve insani sorumluluklarımız var.

Son düzenleme:

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Yapılan havaalanında sanırım 3-5 bin lişi çalışacak, yerli oto üretiminde aynı, yapılan savunma sanayi üretimlerinde hakeza.. hiç bir ülke herşeyi kendi üretmez maliyet hesabı yapar ve stratejik işlemler yapar, bu gün bu ülke çok şükür istediği her şeyi neredeyse üretecek hale geldi . hayvancılık hayvancılık diyorlar ama 2002 ye kıyasla tarım üretiminin ne kadar arttığını takip etmiyorlar, bizde et ve süt tüketimi çok fazla arttığından dışarıdan da almak durumunda kalıyoruz, devlet çok iyi teşvikler verdiği halde insanlar artık çiftçilik ve hayvancılık yapmıyorlar, aynen bizlerin yaptığı gibi büyük şehirlere gelip(yada kendi memleketlerinde) trım dışı işlerde çalışıyorlar yada okuyorlar.

Amerika neden suriyede, neden ırakta, neden afganistanda....Devlet politikası denen bir şey var ve ayrıca bizim sınır komşumuz ve tarihi, dini ve insani sorumluluklarımız var.

Allah sana akıl fikir versin ne diyim tşkler..

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
devlet çok iyi teşvikler verdiği halde insanlar artık çiftçilik ve hayvancılık yapmıyorlar, aynen bizlerin yaptığı gibi büyük şehirlere gelip(yada kendi memleketlerinde) trım dışı işlerde çalışıyorlar yada okuyorlar.
Bir tek tarımla, çiftçilikle uğraşanlar ek uğraşı olmayanlar, emeğinin karşılığını tam olarak alamıyor, ama tarımsal sanayi şirketleri kasalarını fazlasıyla dolduruyor, olan küçük çiftçiye oluyor; tıpkı AVM'lerin küçük mahalle bakkallarını vurması gibi. Yem ham maddesi olan mısır ve soya bile yurt dışından ithal ediliyor; Amerikan doları arttıkça da yem fiyatları fırlıyor yukarı. Ortada bir denge de yok ki.
Çiftçi tarlasını zamanında sürer, eker, gübreler ve sular, yani işin gereğini yapar ve sonucu Allah'a havale, tevekkül eder hikayesi var ya Din kültürü derslerinde anlatılan (muhakkak hatırlarsınız); işte gerçek hayatta özellikle şu zamanlarda bu şekilde işlemiyor bu; çünkü girdileri sabit değil ki çiftçinin.
Demem o ki; topu hemen çiftçilik, hayvancılık yapanlara atmakla olmaz. Emeğinin karşılığını alamayan çiftçi neden oğlunun, kızının yanında kalmasını istesin ki, gönderiyor şehirlere, okumamış/okutmamış olsa da bir fabrikaya veriyor/gönderiyor.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
@mapavrili çok eğleniyor musun? Ben de mi troll hesap açsam acaba? Ya ciddi sıkıntıların var ya da troll'sün, ne boş adamsın. Ekonomiyi AVM'lerdeki doluluk oranına göre değerlendiriyorsun, "İMF'ye borcumuz vardı, artık yok" diyorsun ama o zamanlardaki dış borcun iki katından fazla dış borcumuz var şu an. Yani, sen sağlıklı olduğuna emin misin acaba? Ciddi soruyorum bu arada. Senin tedavi edilmen gerekiyor.

mapavrili tedavi edilmelidir.
Seninle muhatap olmayacağım mesajını rapor ettim umarım bir adım atarlar, atmazlar ise senin bu hakaretlerini onlara iade ediyorum.

Bir tek tarımla, çiftçilikle uğraşanlar ek uğraşı olmayanlar, emeğinin karşılığını tam olarak alamıyor, ama tarımsal sanayi şirketleri kasalarını fazlasıyla dolduruyor, olan küçük çiftçiye oluyor; tıpkı AVM'lerin küçük mahalle bakkallarını vurması gibi. Yem ham maddesi olan mısır ve soya bile yurt dışından ithal ediliyor; Amerikan doları arttıkça da yem fiyatları fırlıyor yukarı. Ortada bir denge de yok ki.
Çiftçi tarlasını zamanında sürer, eker, gübreler ve sular, yani işin gereğini yapar ve sonucu Allah'a havale, tevekkül eder hikayesi var ya Din kültürü derslerinde anlatılan (muhakkak hatırlarsınız); işte gerçek hayatta özellikle şu zamanlarda bu şekilde işlemiyor bu; çünkü girdileri sabit değil ki çiftçinin.
Demem o ki; topu hemen çiftçilik, hayvancılık yapanlara atmakla olmaz. Emeğinin karşılığını alamayan çiftçi neden oğlunun, kızının yanında kalmasını istesin ki, gönderiyor şehirlere, okumamış/okutmamış olsa da bir fabrikaya.
Sen bana cevap yetişmeyi bırakta hakaret edenler ile ilgilen önce, ilgilenmezseniz bütün hakaretleri siz yöneticilere iade ediyorum

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sen bana cevap yetişmeyi bırakta hakaret edenler ile ilgilen önce, ilgilenmezseniz bütün hakaretleri siz yöneticilere iade ediyorum
Pardon kim sana cevap yetiştiriyor?
Forumda herkesin bir yetkisi var ve bir yere kadar, ceza kesmek üstlerin yetkisinde.
Konuda yukarıda gördüysen, uyarımı yapmışım, üyenin ilgili mesajını silmişim.
Silinen mesajı almışsın cevap yetiştiriyorsun ve
Soruma cevap vermeden üste çıkmaya çalışıyorsun.
Ayrıca konuyu okuyun bakalım kim kimin mesajlarına cevap yetiştirmeye çalışmış? Ve benim bu konuda kaç mesajım var?

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Demem o ki; topu hemen çiftçilik, hayvancılık yapanlara atmakla olmaz. Emeğinin karşılığını alamayan çiftçi neden oğlunun, kızının yanında kalmasını istesin ki, gönderiyor şehirlere, okumamış/okutmamış olsa da bir fabrikaya.
Sen bana cevap yetişmeyi bırak
Pardon kim sana cevap yetiştiriyor?
Forumda herkesin bir yetkisi var ve bir yere kadar, ceza kesmek üstlerin yetkisinde.
Konuda yukarıda gördüysen, uyarımı yapmışım, üyenin ilgili mesajını silmişim.
Silinen mesajı almışsın cevap yetiştiriyorsun ve
Soruma cevap vermeden üste çıkmaya çalışıyorsun.
Ayrıca konuyu okuyun bakalım kim kimin mesajlarına cevap yetiştirmeye çalışmış? Ve benim bu konuda kaç mesajım var?
O kişi uyardığım halde sürekli olarak kışkırtıcı ve hakaretvari yorumlar yazıyor, siz kusura bakmayın sizi mod olarak görünce size yüklendim özür dilerim.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Adamın iyiliği için tedavi edilmesini istedim ama mesajım silinmiş, öyle olsun.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tartışma farklı yönlere kaydığı için konuyu kilitliyorum;
@|SeYYaH| kusura bakmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...