Katar şeyhinden Erdoğan'a 400 milyon dolarlık hediye

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekonomi konusuna gelirsek rahip brunson olayından sonra doların ateşlenmiş roket gibi yükseldiğini görmeyen de benim değil mi?
1,50'den 5e gelesiye dek rahip mı vardı ortalıkta?
Rahip sadece 5'den 7'ye katalizör oldu. Varacağını nokta bu seviyelerdi zaten.

Ne demiş reis. Dış güçler falan filan hikaye. Sen güçlüysen sana hiç bir şey yapamazlar.
Hadi canım hadi bahane aramayın.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Katar’ın içinden geçtiği sıkıntılı dönemi bilmez iseniz,
Bölgede köşeye sıkıştırıldığında sadece Türkiye’nin yardıma koştuğunu bilmezseniz,
Suud yönetiminin Katar’ı işgal etmeye niyetlendiği surada Türkiye’nin Katar’da askeri üs açtığını bilmezseniz,
Adamlarda oaradan çok hiç bir şey yok iken, çevre ülkelerin ambargosu nedeniyle tüm marketlerde ürünler tükenmişken Türkiye’den uçaklar dolusu gıda ürününün gönderildiğini bilmez isen,
Katar’da Suud yönetimin hedeflediği darbe girişimini bölgedeki Türk askerinin önlendiğini bilmez isen

Nereden çıktı şimdi bu hediye dersin.

Türkiye’nin Katar için yaptıklarının yanında bu uçak devede kulak bile değildir.

Katarlılar paranın ve petrolün yenilebilir bir şey olmadıklarını öğrendikleri gün sadece Türkiye’yi buldular yanlarında...

Bu kafa yapısına bayılıyorum abi, sorgulama yok neymiş efenim biz onların zor gününde yanındaydık onlar da bize uçak verdi :) Neredeyse tüm doğu karadeniz katarlıların oldu adamların ülkemizde aldığı taşınmazlar kendi ülkelerinin toprak parçasından büyük! La bunlar Arap kendileri birlik değil ki başka ülkeler ile gerçek dostluk kursun. Osmanlıyı satan Arap milleti yine bizi satar tarih tekerrürden ibarettir. Öyle bir yazmışsın ki sanki bedava gönderdik bu ürünleri, İranlılar katar olaylarından sonra katar pazarını Türklere kaptırdık diye dövünüyor. Karşılıklı çıkar ilişkisinde ne hediyesi arkadaşım?

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Yine sorgulamıyorsunuz... Amerikanın bir günde nasil doları neredeyse 2 ye katladığını düşünmüyorsunuz. Biz ülke olarak 2013e kadar borç parayı aldıkta aldık. 2013 yılında ise fed faiz arttırabiliriz diyince tabi bizim dengeler bozuldu. Ve ardından faiz arttırımları başladı. Her faiz arttığında tl nin değerinde düşüş yaşandı ve bu durum hiçbir zaman dış borca bağlanmadı. Günümüzde dolar neredeyse 1 günde ikiye katladı ve bunun sebebi Brunson'a bağlandı. Kimse Amerika bu gücü nereden buluyor sorusunu sormadı...

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
He yav he hediyedir o.

---- Mesajlar birleştirildi ----

O zaman %52'nin vergisi ile alınsın bu uçak ne dersin? Ben market alışverişimi zor yaparken birilerinin lüks içinde yaşaması zoruma gidiyor desem ne düşünürsün bu konuda?
Veya ben bu ülkenin öğrencisi olarak devlet bana enflasyona göre zamlı olarak geri ödeyeceğim krediyi uygun görüp burs vermediği ortamda gerine gerine suriyelilere 35 milyar dolar destek verdik. Yardım elçisiyiz şuyuz buyuz diyen birini duyup kafamdan kaynar sular döküldüğünü söylesem ne düşünürsün?
İsrafı yapanların ve savunanların Allah belasını versin.
Allah, ülkemizi yönetenlerden razı olsun olsun derim...Benim ülkem 2000 li yıllarda memurunun maaşını bile imf den aldığı faizli parayla yada deprem için toplanan yardımlardan ancak ödeyebiliyorken şimdi ise oimf den alınan borcu bitirdi ve dünyanın en fazla insani yardım yapan ülkesi durumuna geldi, ben gurur duyuyorum ülkemle sende duymalısın...Ha bu arada ülkemizin nereden nereye geldiğini görmek istiyorsan DÜNYANIN EN BÜYÜK havalimanında TEKNOFEST e git bak derim. :)

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Allah, ülkemizi yönetenlerden razı olsun olsun derim...Benim ülkem 2000 li yıllarda memurunun maaşını bile imf den aldığı faizli parayla yada deprem için toplanan yardımlardan ancak ödeyebiliyorken şimdi ise oimf den alınan borcu bitirdi ve dünyanın en fazla insani yardım yapan ülkesi durumuna geldi, ben gurur duyuyorum ülkemle sende duymalısın...Ha bu arada ülkemizin nereden nereye geldiğini görmek istiyorsan DÜNYANIN EN BÜYÜK havalimanında TEKNOFEST e git bak derim. :)
2002 de 170 milyar tl olan dış borç günümüzde 2 trilyon tl. Bana imf demeyin...

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677

Evet, İMF borcu bitti diye kimseden borç almadık zaten. :D 450 milyar dolardan fazla borcu var ülkenin, bu borç o zamanlar 100-200 milyar dolar arasıymış. Bilmem anlatabildim mi? Ben anlatırım da, siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Bu arada o havalimanı için çalışan işciler isyanda şu an. :D O zamanlarda paramız en azından değerliydi, şimdi? Elde ne var ne yok sattılar, her şeyi özelleştirdiler ve gelen parayla üç beş beton dikip sizin gözünüzü boyadılar. Hâlâ savunuyorlar, batıyoruz ulan. Çok boşsunuz ya, bıktım sizden. İnadınız yüzünden vatanı satıyorsunuz, körler sizi.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Evet, İMF borcu bitti diye kimseden borç almadık zaten. :D 450 milyar dolardan fazla borcu var ülkenin, bu borç o zamanlar 100-200 milyar dolar arasıymış. Bilmem anlatabildim mi? Ben anlatırım da, siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Bu arada o havalimanı için çalışan işciler isyanda şu an. :D O zamanlarda paramız en azından değerliydi, şimdi? Elde ne var ne yok sattılar, her şeyi özelleştirdiler ve gelen parayla üç beş beton dikip sizin gözünüzü boyadılar. Hâlâ savunuyorlar, batıyoruz ulan. Çok boşsunuz ya, bıktım sizden. İnadınız yüzünden vatanı satıyorsunuz, körler sizi.
Amerikanın kendi para birimiyle 20 trilyon borcu var ancak bizim 100 katımız ihracat yapıyor. Bizim kendi para birimimizle 2 trilyondan fazla borcumuz var. Ve ihracatımız ithalatımızdan az. Allah sonumuzu hayır eylesin...

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930

Keşke en ufak bir haklılık payın olsa ama sıfır maalesef hayatın pahalılaştığını görmüyor musun? Yani nereden yiyor giyiniyorsunuz hiç mi sinemaya gitmiyor dışarıda yemek yemezsiniz sizi bu pahalılık etkilemiyor mu?

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Keşke en ufak bir haklılık payın olsa ama sıfır maalesef hayatın pahalılaştığını görmüyor musun? Yani nereden yiyor giyiniyorsunuz hiç mi sinemaya gitmiyor dışarıda yemek yemezsiniz sizi bu pahalılık etkilemiyor mu?
Evet ya hayat çok pahalı insanlar o yüzden çılgınca alışveriş ve tatil yapıyor:)avm lerin yiyecek bölümleri tıka basa dolu, sizler hangi ülkede yaşıyorsunuz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
dünyanın en fazla insani yardım yapan ülkesi durumuna geldi,
Anladım.
Ben bu ülkenin öğrencisi olarak elin suriyelisinden daha degersizim sizin ve devletin gözünde. Önce onlara yardım. Önce onlara destek.
Başka bir şeye cevap vermeme

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Terbiyesizlik yapma, sen kime ulan diye sesleniyorsun senin yemini verenlere söyle birazda edep versinler, ondan sonra gel ama boyunu aşan işlere girip boyunu aşan laflar etme.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Evet ya hayat çok pahalı insanlar o yüzden çılgınca alışveriş ve tatil yapıyor:)avm lerin yiyecek bölümleri tıka basa dolu, sizler hangi ülkede yaşıyorsunuz.

Ya bu kafa da ayrı la avm ler tıka basa dolu diye ekonomi iyi mi oluyor bu hangi kıstas :D

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Sen sadece ülkenin bir kısmını görüyorsun. Askeri ücretle geçinen 4 kişilik bir ailenin burak eti, peynir zeytin almaya parası kalmıyor. Bu kadar mı vicdansızsınız...

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Sen sadece ülkenin bir kısmını görüyorsun. Askeri ücretle geçinen 4 kişilik bir ailenin burak eti, peynir zeytin almaya parası kalmıyor. Bu kadar mı vicdansızsınız...

A olur mu bunun gibiler afedersin gt kadar avm den 80 milyonluk ülke için genelleme yapabilecek kadar psişik güçlere sahipler

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
İşte bu! :D :D :D Ekonomiyi buzdolabı üzerinden değerlendirenlere oy verdiğin ne kadar belli. Yazık la.
Terbiyesizlik yapma, sen kime ulan diye sesleniyorsun senin yemini verenlere söyle birazda edep versinler, ondan sonra gel ama boyunu aşan işlere girip boyunu aşan laflar etme.
Hadi hadi, sen git de yancın tiriviriap gelsin. Mesaja cevap ver sen, boş yapma.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Neyle kıyaslayalım, artan araba satışları, ev satışları, lüks tüketim mallarının satışları, son model telefon satışları:)

Araba satışları mı arttı arkadaşım sen iyi misin ?

Haziran 2018 Satış Rakamları

Türkiye Otomotiv Pazarı ilk altı aylık dönemde önceki yılın aynı dönemine göre %11,92 azalarak 353.348 adet olarak gerçekleşti.

Otomobil satışları, 2018 yılına oranla %9,82, Hafif ticari araç pazarı ise yine aynı döneme göre %18,64 düşüş yaşadı.

bu konut satışları için de geçerli ?

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Ayrıca arabaya uygulanan vergiden haberi yok bunun galiba. Boş adam, boş.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
İşte bu! :D:D:D Ekonomiyi buzdolabı üzerinden değerlendirenlere oy verdiğin ne kadar belli. Yazık la.Hadi hadi, sen git de yancın tiriviriap gelsin. Mesaja cevap ver sen, boş yapma.
Araba satışları mı arttı arkadaşım sen iyi misin ?

Haziran 2018 Satış Rakamları

Türkiye Otomotiv Pazarı ilk altı aylık dönemde önceki yılın aynı dönemine göre %11,92 azalarak 353.348 adet olarak gerçekleşti.

Otomobil satışları, 2018 yılına oranla %9,82, Hafif ticari araç pazarı ise yine aynı döneme göre %18,64 düşüş yaşadı.

bu konut satışları için de geçerli ?
Bunlar bu sene döviz kurundan kaynaklı sıkıntılar, 2017 ve öncesine bakın birde.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
İşte bu! :D:D:D Ekonomiyi buzdolabı üzerinden değerlendirenlere oy verdiğin ne kadar belli. Yazık la.Hadi hadi, sen git de yancın tiriviriap gelsin. Mesaja cevap ver sen, boş yapma.
Size cevap vermek ağrıma gidiyor aslında nedeni ise insanlara iftira ve hakaret etmede birbirinizle yarışıyorsunuz.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bunlar bu sene döviz kurundan kaynaklı sıkıntılar, 2017 ve öncesine bakın birde.

Yahu zaten seçim neden öne alındı zannediyorsun sıcak parayı toprağa gömdük yatırım yapmadık yaptığımız sadece bina. Seçimden önce kör topal gidiyorduk. Yandaş olmayan medyaya da bakın kaç tane fabrika kapandı üretime ara verdi rica ediyorum şuan ülke ekonomik anlamda iyi diyemezseniz insanların aklı ile oynamayın.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Yahu zaten seçim neden öne alındı zannediyorsun sıcak parayı toprağa gömdük yatırım yapmadık yaptığımız sadece bina. Seçimden önce kör topal gidiyorduk. Yandaş olmayan medyaya da bakın kaç tane fabrika kapandı üretime ara verdi rica ediyorum şuan ülke ekonomik anlamda iyi diyemezseniz insanların aklı ile oynamayın.
Merak ettim hangi yatırım yapılmalı idi de yapılmadı.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Size cevap vermek ağrıma gidiyor aslında nedeni ise insanlara iftira ve hakaret etmede birbirinizle yarışıyorsunuz.
Bırak şimdi boş muhabbeti, "ulan"a mı takıldın? Nedense aklıma bir mesajdan sadece bir cümleye cevap veren yancın tiriviriap geldi ya da yan hesabın mı desem? :D O mesaja cevap versene hadi, bekliyorum. Boş yapıyorsun sadece, boş. Bu üslubu sadece sana ve tiriviriap hesabına takınıyorum, neden acaba kendine sordun mu hiç?

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Gayet kibar yazmama ramen hiçbir yorumuma cevap alamadım. Anlaşılan arkadaş sadece cevap verebileceği şeyleri alıntılıyor ki buda genelde ulan kelimesi etrafında dönüyor.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bırak şimdi boş muhabbeti, "ulan"a mı takıldın? Nedense aklıma bir mesajdan sadece bir cümleye cevap veren yancın tiriviriap geldi ya da yan hesabın mı desem? :D O mesaja cevap versene hadi, bekliyorum. Boş yapıyorsun sadece, boş. Bu üslubu sadece sana ve tiriviriap hesabına takınıyorum, neden acaba kendine sordun mu hiç?
Sanırım senin yaşın 15-16 civarında (hitabına ve tarzına bakarak söylüyorum)benim ise 48 ...o yüzden lütfen benim mesajlarımı alıntılamayın ve bana atfen mesaj yazmayın, ayrıca o bahsettiğiniz hesabı tanımıyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Merak ettim hangi yatırım yapılmalı idi de yapılmadı.

İstihdama yönelik yatırımlar yapılmalıydı? Arkadaşım dışarıdan ne ithal ediyorsak ülke içerisinde üretime geçmeliydik. Biz besicilik yapamıyor muyuz ? dışarıdan sığır geliyor biz tarım yapamıyor muyuz? dışarıdan envayi çeşit ürün ithalat ediyoruz. Biz kendimiz şeker pancarı üretemiyor muyuz? gdo lu yapay tatlandırıcıları ithalatına izin veriyoruz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
1SJJP1.png

Çok hararetli hararetli yazıyorsunuz; yazmadan önce okuyun, düşünerek cevap yazın.

lanlı/lunlu/ulanlı ifadeler kullanmadan, forum huzurunu kaçırmadan, lütfen yazışmalarınıza devam ediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...