Kara Çarşaflı, peçelileri görünce bunalıma giriyorum

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Eee ne var bunda?
Yahudiler ardından Hristiyanlar da aynı şekilde örtünmüşler.

Çünkü bu bir silsile.

Hz. Adem’den başlayarak Allah insanlara peygamberler göndermiş ve nasıl yaşamaları gerektiğini peygamberler vasıtasıyla insanlara bildirmiş.

Allah tarafından gönderilen semavi dinlerin ortak noktaları olması kadar normal bir şey yoktur.

Bak sana bir bilgi daha, Yahudiler de kesinlikle domuz eti yemezler...

Şimdi bu Yahudi adedi diye İslam’da yok mu diyeceğiz?

Komik olmayın.
Semavi dinlerin bir çok ortak noktası vardır.

Hatta ayrıldıkları noktalar birleştikler noktalardan çok çok çok daha azdır...
Hz Muhammed döneminde kadınların başı kapalı değildi Allahu teala Ahzab Suresi, Ayet 52.ayette Hz.Muhammede'e şu uyarıyı veriyor ( İsterse-güzellikleri hoşuna gitsin ). Evet, kadınlar o dönem kapalı olsaydi Allah İsterse güzellikleri hoşuna gitsin demezdi. Başörtüsü türban İslam dinimizde yok yalnız kuranda belirtilen erkek ve kadın için kapanma ölçüsü boyun gerdana kadardır diğer İslama konulan şekilcilik Arap örf geleneğinden başka bir şey değildir .

---- Mesajlar birleştirildi ----

eskiden genelev kadınlarının da kara çarşaf giydikleri söyleniyor
Dogru olabilir.

Son düzenleme:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
kara çarşafı savunan arkadaşları kara duvarlı eve hapsedeceksin.evin içersinde herşey siyah renkte olacak.bakalım normal bir bireyolarak kaç gün yaşamlarını sürdürecek.yahu siyah demek matem ,yas demektir
kara çarşaf giyince vücut hatları belli olmuyor da beyaz yada başka renk giyince mi belli oluyor.bu nasıl mantıktır böyle ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Zibilyonuncu kez yazıyorum
Herkes istediğini giyer.
18. MADDE: Kılık kıyafet özgürlüğü insanın en temel hak ve
özgürlüklerindendir. Kimse kimsenin kılığına kıyafetine karışamaz,
başkasının kıyafetine müdahale edemez, insanları kıyafetinden dolayı
kınayamaz ve suçlayamaz. Hiç kimse kamu hizmetlerinden yararlanmada ya
da kamu hizmeti vermede kılık ve kıyafetinden dolayı dışlanamaz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

kara çarşafı savunan arkadaşları kara duvarlı eve hapsedeceksin.evin içersinde herşey siyah renkte olacak.bakalım normal bir bireyolarak kaç gün yaşamlarını sürdürecek.yahu siyah demek matem ,yas demektir
kara çarşaf giyince vücut hatları belli olmuyor da beyaz yada başka renk giyince mi belli oluyor.bu nasıl mantıktır böyle ?
Yarın bembeyaz giyin çık çok seviyorsan. Renkler ve zevkler tartışılmaz.

Son düzenleme:

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bu mesaj sayesinde senle konuşmanın zaman israfi olduğunu farkettim. Tekrar diyorum, bir gün bir çarşaflıya muhtaç kalacaksın. Şehit anası ise yüzüne bakamayacaksın. Allah El-Hakem'dir.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
siz incelediyseniz buyrun söyleyin.bana şu ayette kara çarşaflı giyilmesi emreolduğu yazdığını gösterin
tekrar söylüyorum yoksa bunun dinle falan alakası yok.tamamen dini saptırma

Durum sizin kafanızda şekillendiği gibi bitmiş zaten. Burada onca kişi size durumu izah ediyor. Ya anlamıyorsunuz yada anlamak istemiyorsunuz.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Insanlar sana açıklamaya çalışıyor satırlarca. Umrunda değil. Aklına ilk geleni yazmaya devam ediyorsun.
ben delile ,kanıta bakarım.falanca öyle diyor ,şurada böyle yazıyor gibi laflara itibar etmem
kur'an dan yada ilmihallerden bahsedecek olan kişi bana açıkça ayet ismi söyleyecek yada bahsi geçen dini kitabın ismini ,sayfasını yazacak

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Bu mesaj sayesinde senle konuşmanın zaman israfi olduğunu farkettim. Tekrar diyorum, bir gün bir çarşaflıya muhtaç kalacaksın. Şehit anası ise yüzüne bakamayacaksın. Allah El-Hakem'dir.
Sacma sapan bi yorum daha.. sebebini merak ediyorsan aciklarim.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Hz Muhammed döneminde kadınların başı kapalı değildi Allahu teala Ahzab Suresi, Ayet 52.ayette Hz.Muhammede'e şu uyarıyı veriyor ( İsterse-güzellikleri hoşuna gitsin ). Evet, kadınlar o dönem kapalı olsaydi Allah İsterse güzellikleri hoşuna gitsin demezdi. Başörtüsü türban İslam dinimizde yok yalnız kuranda belirtilen erkek ve kadın için kapanma ölçüsü boyun gerdana kadardır diğer İslama konulan şekilcilik Arap örf geleneğinden başka bir şey değildir .

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
aynen nerdeler?

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Konu gereksiz tartışmaya döndüğü için, kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar