Kapanan uygulamayı otomatik olarak çalıştırmak?

Bu konuyu okuyanlar

JJoker001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, uzun uzun araştırdım ancak aradığım botu-yazılımı bir türlü bulamadım. Uygulamadan istediğim tek şey belli bir diğer masaüstü uygulaması herhangi bir sebeple kapanırsa (çökme, internet bağlantısı sebebiyle, vs. vs.) o yazılımı tekrar çalıştırması. Bu tarz bir uygulama varmıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
bot değil buda mesela masaüstü program olarak timer ile bir zaman aralığı belirletirsin o zaman aralığında process olarak o programı kontrol eder acık değilde açar.
işin mantığı bu böyle basit bir program yazabilirsiniz.

iyi forumlar

JJoker001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bot değil buda mesela masaüstü program olarak timer ile bir zaman aralığı belirletirsin o zaman aralığında process olarak o programı kontrol eder acık değilde açar.
işin mantığı bu böyle basit bir program yazabilirsiniz.

iyi forumlar

Bahsettiğiniz mantık yeterli benim için ancak proglamlama dili - program yazma ile ilgili bilgim yok malesef :)

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Bahsettiğiniz mantık yeterli benim için ancak proglamlama dili - program yazma ile ilgili bilgim yok malesef :)
yarın pc basına geçtiğimde unutmazsam sana yazar veririm ama bana bunun için programın exe bilgisini vermen lazım yani mesela disk temizlerken
Process.Start("C:\\Windows\\system32\\cleanmgr.exe"); yazarız ya ondaki "cleanmgr.exe" gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten aslında timer zaman kontrolü ve bir if else koşulu ile kontrol edip açık değilse yani çalışmıyorsa process.start ile çalıştırmaktır iş komplike birşey değil yani

iyi forumlar

Son düzenleme:

JJoker001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yarın pc basına geçtiğimde unutmazsam sana yazar veririm ama bana bunun için programın exe bilgisini vermen lazım yani mesela disk temizlerken
Process.Start("C:\\Windows\\system32\\cleanmgr.exe"); yazarız ya ondaki "cleanmgr.exe" gibi

zaten aslında timer zaman kontrolü ve bir if else koşulu ile kontrol edip açık değilse yani çalışmıyorsa process.start ile çalıştırmaktır iş komplike birşey değil yani

Çok çok teşekkür ederim hocam exe bilgisi görev yöneticisinde hit. exe olarak geçiyor. Ben yine hatırlatma açısından size yarın ö.m. atayım :D

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
olur yalnız onun yolunuda belirtme şansınız varmı yukarıdaki örnek gibi ?

birde kaç dakikada bir kontrol edilmesini istiyorsunuz ?

işinizi görecekse sevindim
iyi forumlar

JJoker001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
olur yalnız onun yolunuda belirtme şansınız varmı yukarıdaki örnek gibi ?

birde kaç dakikada bir kontrol edilmesini istiyorsunuz ?

işinizi görecekse sevindim
iyi forumlar

exe yolu: C:\Users\Administrator\Desktop\Proje

1 dakikada bir kontrol etmesi iyi olurdu tekrar teşekkür ederim, sizede iyi forumlar.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
exe yolu: C:\Users\Administrator\Desktop\Proje

1 dakikada bir kontrol etmesi iyi olurdu tekrar teşekkür ederim, sizede iyi forumlar.
C:\Users\Administrator\Desktop\Proje\hit.exe mi eminsiniz değilimi ? gerçi ben bu yolu değişkene atarım size programdan yolu yazıp çalıştırma imkanı sunarım dana kolay olur böylelikle istediğiniz programda yada programlarda kullanırsınız.

iyi forumlar

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Pc başına anca geçtim. En basit şekilde yazdım sadece işinizi görecek şekilde.

Herkes yararlansın diye açık kaynak kodlu hali : TIKLAYIN

Direk ben programı indrip çalıştırmak istiyorum dersenizde : TIKLAYIN

iyi forumlar

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Pek konuya karışmak istemem ancak belki deponun görünürlük ayarlarında bir sorun olabilir. Bende de şu anda sayfa bulunamadığını gösteriyor.

Estafurullah yardım amaçlı paylaşılan bir bilgi tabikide yararlanmak istemeniz en doğal hakkınız. Yanlız butonlar çalışıyor bakın resim ekledim.

Download butonuna tıklayıp zip olarak indir diyin.
1566400824500.png

iyi forumlar

Son düzenleme:

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Sanırım şu anda sorun çözüldü.

Ekli dosyayı görüntüle 77313

Benim hatam kusura bakamyın public yapmayı unutmuşum :)

İyi forumlar

Sorunlu değil github çalışma mantuğı ve indirme mantığı farklı orada download butonu var ona tıklayıp indirmeniz lazım

iyi forumlar
Görünürlüğü public yaptım farkında değilmişim private kalmış kb yın. Şuan indirip kullanmaya müsait.

iyi forumlar

Son düzenleme:

Son mesajlar