Kapağı Açtığımda Macbook'un Açılma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Anıl ALPSOLEY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ayarlarda bu konu ile alakalı bir bölüm göremedim arkadaşlar lütfen..

Son düzenleyen moderatör:

Anıl ALPSOLEY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba,
Macbook'u kapatmayı denedin mi?
merhaba macbook'u kapatıp kapağını da kapatıyorum ve ardından kapağı kaldırdığımda sistem otomatik açılıyor.Ve şimdi farklı bir olay daha farkettim şarjdayken cihazın herhangi bir yerine (touchpad hariç) parmağımı gezdirdiğimde titreşim oluyor sanki çok az elektrik kaçağı var gibi.Ürün MacBook Pro 2017 13''.Sizde de oluyor mu böyle bir sorun ?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
merhaba macbook'u kapatıp kapağını da kapatıyorum ve ardından kapağı kaldırdığımda sistem otomatik açılıyor.Ve şimdi farklı bir olay daha farkettim şarjdayken cihazın herhangi bir yerine (tocuhpad hariç) parmağımı gezdirdiğimde titreşim oluyor sanki çok az elektrik kaçağı var gibi.Ürün MacBook Pro 2017 13''.Sizde de oluyor mu böyle bir sorun ?
Hayır, zira masaüstü kullanıyorum. Yalnız güç tuşunun takılıp, takılmadığına bakar mısın?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
macbookların olayı değil mi? ekranı kaldırınca uyanması...

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
2017 MacBook Pro da aynı olay var High Sierra'dan kaynaklanıyor olabilir.

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
merhaba macbook'u kapatıp kapağını da kapatıyorum ve ardından kapağı kaldırdığımda sistem otomatik açılıyor.Ve şimdi farklı bir olay daha farkettim şarjdayken cihazın herhangi bir yerine (touchpad hariç) parmağımı gezdirdiğimde titreşim oluyor sanki çok az elektrik kaçağı var gibi.Ürün MacBook Pro 2017 13''.Sizde de oluyor mu böyle bir sorun ?
Elindeki statikten oyle hissediyosun

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
gövde metal topraklaması olmayan şarjın etkisi şarj olurken kullanma.

kaikyo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Anıl,

Aynı sorunu ben de ilk aldığımda yaşıyordum. Fakat bu bir sorun değil, sistem konfigürasyonu standart olarak bu şekilde ayarlandığı için mac'in kapağını açar açmaz aktif oluyor. Bu özelliği kapatmak için yapman gereken;

1- Uygulamalar içerisinden Terminali açmak
2- Terminal üzerinden sudo nvram AutoBoot=%00 girişini yaparak otomatik açılmayı kapatmak.

Eğer eski ayarlarına dönmesini ve kapak açıldığında açılmasını istersen yine terminal üzerinden sudo nvram AutoBoot=%03 girişini yapmak yeterli olacaktır.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
2017 Model MacBook’larda öyle zaten bilgisayar kapalı olsa bile kapağını açınca sistem açılıyor. İnternette kutu açma videolarını izlerseniz kutusundan çıktığında bile kapağını açtıklarında tuşa basmadan kendisi açılıyor. O sorun değil kasten yapılmış bir şey ama elektrik kaçağı hakkında bir fikrim yok. İstanbul’da yaşıyorsan Apple mağazalarından birinden randevu alıp götürüp göster.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
o şarjı takılıyken titretme şarjın takıldığı prizde topraklama olmaması yada bozuk priz yada düzgün yapılmamış topraklama yada sıfırlama ( notre ve toprak hattı birleşmesi yasak bunu yapmak) nedeni...