Kan Aldırma Korkusu Nasıl Yenilir?

Bu konuyu okuyanlar

PC Meraklisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar, ben yeni üyeyim. Ben küçükten beri kan testi yaptıramadım iğne korkusu yüzünden. Şu anda yaşım 17 ama hala nedense korkuyorum iğneden.
Kan alınırken fazla acıyor mu arkadaşlar? Lütfen korkumu yenmem için yardım edin, ne yapabilirim sizce?

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Kan aldırırken acı diye birşey sözkonusu değil sadece iğneyi takarken küçük bir yanma oluyor o kadar, iğneyi taktıktan sonra zerre kadar acı yok.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bağış için ise çık sıkıntı çekmezsin :D Tahlil içinse yaşlı hemşireler tercih sebebin olsun :D

PC Meraklisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kan tahlili için ama çok acır diye korkuyorum, iğne fobisi varda bende.

beko1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Korkacak bir sey yok sadece girerken bir yanma hissi var daha sonrada cikarirken rahatlama hissediyorsun kolunda igne girerken bakmamaya calis derin derin nefes alip ver sonrada kanin gelisini izle cikarirkende bakma bitti

PC Meraklisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşte o yanma hissi çok mu acıtıyor yoksa az mı? Ay düşündükçe kötü oluyorum. :(

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bende sevmiyorum sebebi kan tutması değil o iğne içeri girdiği için acı da değil farklı bir his o iğnenin içine girip kanımı çekmesi sinir bozucu

PC Meraklisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende sadece iğne fobisi var ve iğnenin acısından korkuyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
acı yok bir kaşık yok neo yani bir iğne yok neo...

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
21 yıldır ya 2 ya da 3 kez kan verdim(en son 4 yıl filan önce sanırım). Bi daha almaları gerekse bayıltıp iğneyi öyle batırın derim, o derece uzak dururum iğneden :D

Kan grubu testi yapılırken bile parmağımdan fayansa damlattıkları 3 damla kanı görünce kendimden geçtim.

çözümü varsa beni de kurtarın

PC Meraklisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar iğne fobimi yenmem lazım, çünkü kan tahlili yaptırmam gerekiyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar iğne fobimi yenmem lazım, çünkü kan tahlili yaptırmam gerekiyor.
Benimde ignelere karşı hiç olumlu izlenimlerim yok içim kötü olur genelde. Tamda bundan 1 hafta sonra kan aldılar kaç kere yetmedi şuan kullanmam gereken iğneler var her gün sonra her hafta sonra her ay bu y ay böyle devam edecek... Bu durumu nasıl çözeceğim diye düşünüp duruyorum.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Acı felan yok, kandan etkilenirim derseniz de o tarafa bakmayın yeter.

Ayrıca kendinizi sıkmayın ve rahat bırakın, iğne daha rahat girer ve hiç acıtmaz.

YiğitBey

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Sizin ki bir şey mi? 5-6 kişi beni bacaklarımdan, ellerimden tutup iliğime siyah bir demir sokup oradan kan almışlardı.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Acı felan yok, kandan etkilenirim derseniz de o tarafa bakmayın yeter.

Ayrıca kendinizi sıkmayın ve rahat bırakın, iğne daha rahat girer ve hiç acıtmaz.
Pratikte öyle değil işte hocam problem orda. İğne girdiği an benim vücut kendini bırakıyor neredeyse acı filan yok.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Çok basit bir işlem kan alma. Zaten hemşireler gün içinde yüzlerce kişiden kan alıyorlar. Acı falan olmuyor. Acı verecek şey aşıdır ama her aşı da acıtmaz yani.

boranztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Koltuga yatarken tak kulaklikligi muzigini ac 1 2 dk beklemesini soyle muzige daldiginda alsinlar kani zaten hissettigin bi aci yok sadece psikolojik bi baski hissediyon fobin oldugu icin hepsi bi

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Koltuga yatarken tak kulaklikligi muzigini ac 1 2 dk beklemesini soyle muzige daldiginda alsinlar kani zaten hissettigin bi aci yok sadece psikolojik bi baski hissediyon fobin oldugu icin hepsi bi
Ssk hastanesinde kan aldırmaya sıra buldun da müziği açıp bekletmek mi kaldı :) tabi özel hastaneye gidiyorsanız durum farklı.

boranztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzmirde yasiyorum ve her hastahaneye gittigimde fobisi olan bir kisi mutlaka oluyor bugune kadar da hic hadisenize vs. Denip de olay cikarildigini gormedim anlayissiz bir toplum olabiliriz ama o kadar da degil

schwertle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurban bayramlarında kendimiz kesiyoruz ve 6-7 yıldır kesim anını sonuna kadar izliyorum, kan tutması diye bir şey kalmadı. Ama hala kan verirken sıkıntı yaşıyorum; şunu farkettim kan aldıklarında gözüm kararıyor ve halsizlesiyorum bünye meselesi. Artık yapabileceğim bir şey yok göz kararip halsizlesicem 5 dk sonra duzeliyorsun. Öyle sanıyorum ki bu durumu yaşayan herkes korku ve vücudun bu olaya karşı reaksiyonu birleşince inanilmaz hallere burunebiliyor.

PC Meraklisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok arkadaşlar beni kan tutmuyor, benim rahatsız olduğum şey iğnenin acısı.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İzmirde yasiyorum ve her hastahaneye gittigimde fobisi olan bir kisi mutlaka oluyor bugune kadar da hic hadisenize vs. Denip de olay cikarildigini gormedim anlayissiz bir toplum olabiliriz ama o kadar da degil
Sizi imkanınız varsa İstanbulda eğitim ve araştırma hastanelere bir gidin sabah 9 da kan vermeye gidiyorsunuz 12 de sıra anca geliyor. Daha geçen gün verdim kaçıncı defa aldılar doktordan acil kaşesi bastırıp götürdüm Dr fazla beklemedim.

boranztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzmirde fazlasiyla memnunum hic gerek yok oyle aksiyonlara :D

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
sonunu düşünen kahraman olamaz :D

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Kan alınırken asla bakmayın pozitif dusunun ne bileyim kuşlar falan

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Birkere en başta o güzel fıstık genç hemşirelere aldırmayacaksın. Çünkü damarın zor bulunuyorsa kolunu delik deşik ederler. Bulana kadar sokup çıkarırlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
öyle bir durumda güzel olduğunuz kadar da acımasız bir kadınsın demek gerekir...

Son mesajlar