Kalkmıyorsa sorun!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Havadaki rekabet ilanlara yansıdı. Ali Sabancı'nın Pegasus'u, "Bizimki 77 santim değil ama tam zamanında kalkıyor" deyip kanat açtı! Atlasjet'in cevabı ise manidardı: Hem 77 santim değil hem de zamanında kalkmıyorsa sizi mutsuz eder!

kalkmiyorsa-sorun--4353096.Jpeg

Yaz yaklaştı. Özel havayolu şirketleri atağa kalktı. Havadaki kapışma, Reklamlara da yansıdı. Pegasus ve Atlasjet'in ilanları, havada yeni bir jargonun oluşmasına yol açtı!

Ali Murat Ersoy'un sahibi olduğu Atlasjet, 2011 yılında koltuk aralıklarını öne çıkartmak için reklamlarında "İkinciyiz ama bizimki 77 santim" sloganını kullandı. Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise Atlasjet'in reklamlarını "Bizimki 77 santim değil ama tam zamanında kalkıyor" şeklinde yanıtladı.

'VERİLERDEN YARARLANDIK

' Artan rekabet 3.5 yıl sonra benzer reklamları yeniden gündeme taşıdı. Atlasjet, Pegasus'un kendi internet sitesindeki verilerden yararlandı. Bunun üzerine de "Hem 77 santim değil hem de zamanında kalkmıyorsa çok mutsuz olursunuz" içeriğiyle yeni bir reklam hazırlandı. Reklam, gazete sayfalarında ve televizyon ekranlarında yayınlanmaya başladı. Ayrıca Atlasjet bu sloganını Twitter ve Facebook gibi sosyal medya alanlarına da taşıdı. Atlasjet yetkilileri, hazırladıkları reklamlarda yayımlanan istatistikleri göz önünde bulundurduklarını açıkladı.

'BACAKLARINIZI ÇOK SEVİYORUZ'

Bu arada Atlasjet daha önceki reklamlarında koltuk aralarındaki mesafe için "Bacaklarınızı çok seviyoruz', "Biz ikinciyiz ama bizimki 77 santim", "77 santimin kıymetini oturanlar bilir" sloganlarını kullanmıştı. Fiyat için '69'u çok seveceksiniz', zamanında kalkış için ise 'Kalkmıyorsa sizi uyarırız, çünkü biz ikinciyiz' sloganı atılmıştı. Şirketin paralı ikramları hedef alan 'Lütfen hosteslerimize para teklif etmeyiniz' başlıklı reklamı ise hafızalara kazınmıştı.

MUZİP REKLAMLAR

Avrupa da dahil Türkiye'nin pek çok noktasına uçuş yapan Atlasjet, ilanlarıyla havayı ısıttı. Santim hesabıyla yapılan reklamlar, gündemin ilk sırasına oturdu.

fft16_mf4353095.Jpeg

Takvim

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
son 6 ay içerisinde iki defa atlasjet ile yolculuk yaptım, 77 santim bana yetmedi :D

koltuk mesafesi olarak thy'den çok farklı değil yani.. belki de sadece pegasus'un koltuk aralıkları çok dar, onu bilemeyecem pek tercih etmediğim için.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Bizim Türkçe'miz gibi başka dili olan ülke var mı merak ediyorum. Nereye çeksen oraya geliyor :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yahu cm den kime ne zaten yurtiçi çok kısa sürüyor bırakın santim yarışını da fiyatları ucuzlatın fiyatları romaya git gel daha ucuz yurtiçinden

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Yahu cm den kime ne zaten yurtiçi çok kısa sürüyor bırakın santim yarışını da fiyatları ucuzlatın fiyatları romaya git gel daha ucuz yurtiçinden

Boşuna dememişler 77cm kıymetini oturanlar bilir diye. :)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Allah'tan otobüsle yolculuk ediyoz :D

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bu reklamların sonu iyi değil :D

ssahin3

Öğrenci