Kaliteli Termal Macun İle Ucuz Arasındaki Fark

Bu konuyu okuyanlar

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Piyasada sürekli kullanılan büyük tüpledeki 15-20 kullanımlık 10-20 liralık termal macun ile 3-5 sıkımı 40-50 lira olan termal macun arasında çok fark olur mu? Hangisini almalıyım ? Önerdiğiniz marka var mı?

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Piyasada sürekli kullanılan büyük tüpledeki 15-20 kullanımlık 10-20 liralık termal macun ile 3-5 sıkımı 40-50 lira olan termal macun arasında çok fark olur mu? Hangisini almalıyım ? Önerdiğiniz marka var mı?

Ben hemen aşağıda ki Xigmatek PTI kullanmıştım gayet memnunum attığım 3 macun arasında en ucuzu bu yani F/P ürünü diyebiliriz.

Xigmatek PTI-G3606 Termal Macun

Zalman ZM-STG2 Yüksek Performanslı Termal Macun

Cooler Master Mastergel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ben hemen aşağıda ki Xigmatek PTI kullanmıştım gayet memnunum attığım 3 macun arasında en ucuzu bu yani F/P ürünü diyebiliriz.

Xigmatek PTI-G3606 Termal Macun

Zalman ZM-STG2 Yüksek Performanslı Termal Macun

Cooler Master Mastergel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun
Teşekkürler tavsiyeniz için. Bunu ne kadar sıklıkla değiştirmek gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aşırı fark olmaz ama termal macun çok sık yenilenmez o yüzden alınca iyi almakta fayda var.
Ucuz ile pahalı arasında değiştirme sıklığı nasıl değiştir?

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Teşekkürler tavsiyeniz için. Bunu ne kadar sıklıkla değiştirmek gerekir.
Hocam üstte arkadaşın dediği gibi termal macunu çok sık değiştirmek iyi bir şey değil işlemci açısından ama eğer işlemcinin sıcaklığında değişmeler görüyorsan değiştirebilirsin. Genelde ben eski kullandığım 10 yıllık bilgisayarımda 2 yılda bir değiştiriyordum

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hocam üstte arkadaşın dediği gibi termal macunu çok sık değiştirmek iyi bir şey değil işlemci açısından ama eğer işlemcinin sıcaklığında değişmeler görüyorsan değiştirebilirsin. Genelde ben eski kullandığım 10 yıllık bilgisayarımda 2 yılda bir değiştiriyordum
Şuan kullandığım bilgisayar 1 yıllık notebook i5 7. Nesil 940mx var o kadar iyi değil ama gta 5 gibi oyunları orta grafikte oynabiliyorum. Bilgisayar çok ısınıryor 100+ derecelere çıkıyor oyunlara girdikten 20 dk sonra buda rahatsız etmeye başladı. Termalden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu sorun için açtım konuyu.

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler bir sorunum daha var daha önce bu sorunu hiç bir bilsayarımda yaşamadım. Pubg ve gta 5 oynarken ekranda kırılmalar oluyor. Böyle ekranda kayarak geliyor bazı yerleri ekranın bir bölümünde bir sütün kayarak geliyor yeri değişiyor ama

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Teşekkürler bir sorunum daha var daha önce bu sorunu hiç bir bilsayarımda yaşamadım. Pubg ve gta 5 oynarken ekranda kırılmalar oluyor. Böyle ekranda kayarak geliyor bazı yerleri ekranın bir bölümünde bir sütün kayarak geliyor yeri değişiyor ama
vsync açınız.

Son mesajlar