Kahraman mehmetçiğin ana sevgisi!!!

Bu konuyu okuyanlar

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
[size=14pt]"Çekme abi anam Erzurum'da sanıyor" Kahraman mehmetçiğin ana sevgisi!!![/size]
otoğrafını çekildiğini gören bir Mehmetçik, gazetecilere, Lütfen beni çekmezseniz sevinirim. İşte olayın perde arkası!!!

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sınır ötesi operasyon imkanı veren tezkerenin TBMM'de kabul edilmesinin ardından, Kuzey Irak sınırında askeri hareketlilik arttı. Şırnak'ın Cudi ve Kel Mehmet Dağları'nda güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristlere yönelik operasyonları sırasında çıkan çatışmada silah sesleri dağların eteğindeki yerleşim birimlerinden duyuluyor. Bölgedeki askeri hareketlilik her geçen gün artarken, askerlerin geçiş güzergahında mayın tarama faaliyetleri frekans karıştırıcı Jammer' cihazlı araçların kontrolünde gerçekleştiriliyor

20071019202455.jpg

Kuzey Irak sınırında askeri hareketlilik artarak sürüyor. Genelkurmay Başkanlığı'nın Güvenlikli bölge' ilan ettiği Şırnak, Hakkari ve Siirt'in kırsal kesimlerinde teröristlere yönelik başlatılan "sonbahar operasyonu" tüm hızıyla sürürken, bir yandan da bölgede güvenlik en üst seviyeye çıkarılıp, kontrol noktaları artırıldı. PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların en yoğun olarak sürdürüldüğü Gabar, Cudi ve Kel Mehmet Dağlarından bugün silah sesleri yükseldi.

DAĞLARDA ÇATIŞMA SESLERİ

Operasyonun yoğunlaştırıldığı Cudi Dağı'nın Kuzey Irak'ın sıfır noktası ile Kel Mehmet Dağlarında bu sabah güvenlik güçlerinin operasyonunda bir grup PKK'lı teröristle sıcak temas sağlandı. Dağlardan gelen silah sesleri Şırnak'ın Şenoba Beldesi'nin köylerinden rahatça duyuldu. Bölgedeki operasyona Kobra tipi helikopterlerin havadan destek verdiği görüldü. Bu arada sabahın erken saatlerinde yaklaşık 30 kadar askerin yaklaşık 20'şer metre arayla operasyondan döndüğü görüldü. Bestler Dereler bölgesinden operasyondan dönen askerler köye girişlerinde çocuklar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

S2.jpg

ANNEM BENİ ERZURUM'DA BİLİYOR
Yaklaşık bir haftadır dağlarda terörist takibinde oldukları öğrenilen askerleri, sırtlarındaki teçhizatıyla, tozlu botlarıyla görevlerini yerine getirmenin mutluluğu gözlerinden okundu. Fotoğrafını çekildiğini gören bir Mehmetçik, gazetecilere, "Lütfen beni çekmezseniz sevinirim. Çünkü Annem beni Erzurum'da asker sanıyor. Ben buraya kendi isteğiyle gelenlerdenim'' dedi.

JAMMER'Lİ TARAMA

Güvenlik güçleri, Şırnak'ta tüm kesimlerde her sabah karayollarında mayın arama tarama faaliyetinde bulunuyor. Bu sabah bölgeyi didik didik eden güvenlik güçlerinin beraberlerinde frekans karıştırıcı Jammer' yüklü araçların eşlik ettiği görüldü. Askerler, yolların güvenli olduğunu tespit ettikten sonra birliklerine geri döndü.

Kaynak: Milliyet ; Medyafaresi

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Çok güzel ya allah nasip ederse bende gönüllü komando ve sınırda görev yapmak istiyorum inşallah

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
bayrak5.jpg

Allah yardımcınız Olsun
Bu Vatan Siz Mehmetçikleriyle Gurur Duyuyor

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
ANNEM BENİ ERZURUM'DA BİLİYOR

Yazık demi insana :(

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
demekki kurtuluş savaşı yılları bitti diyenler yanılıyor ;)

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İşte böyle içi Vatan,ALLAH aşkı ilr olan askerlerimiz sayesinde bugünlerimize geldik ALLAH onlardan razı olsun..Şehitlerimizide burdan saygıyla anıyoruz.Ruhları şâd olsun..

Arf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Askerimize güvenimiz sonsuz. Daha önceki senelerde 4 sınırötesi operasyonumuzuda büyük başarılarla gerçekleştirmişiz. Eminim ki şimdi de en az bi o kadar başarılı olacağızdır. Kökünü "derinden" kazıyacağızdır. Türk askerinin gücünü "bilmem kaç" defa göstereceğizdir, başta amerika olmak üzere, yaban ülkelere..

Jengar

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
bu haberi ilk okudumda cidden çok ilgimi çekmişti saol jojoba :)

gizem durmaz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ne diyeceğimi bilemiyorum :( Bunu okuduktan sonra insanın askere gidesi geliyor :I

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
işte böyle askerlere ihtiyacımız var!
askerden kaçmak için açıköğretim köşelerinde ömrünü geçirenlere değil!

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yahu çocukcağızı niye dinlemediniz ki?
Şimdi Erzurum'da görev yapan bütün askerlerin analarının yüreğini yaktınız. :(
İyi ki "anam duymasın" dedi çocukcağız, bütün Türkiye duydu. :(