Kaç yaşınızda ölmek istersiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Valla ben zengin olayım 50 sene yeter

Fakir olupta 100 sene çile çekmenin anlamı yok

Güzel arabam olsun, evim olsun, param olsun kısa ve öz hayat yeterli

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Sanırım kaç mesaj sonra beni uçuşan üyeler içerisine alırlar diye deniyorsun :D

Kaç mesajda uçuşmak isterdin :)

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194

Dostum ister zengin ol ister fakir ol sağlık olmadan zengin olsan hayatın tadını çıkartamazsın fakir olsan yaşayamazsın. Sağlık önemli.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
İster fakir ol ister zengin. Kimse ölmek istemez can çok tatlıdır. Herkes sonunu düşünüyor çünkü biliyor bu yüzden kimse hazırlıksız ölmek istemez.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
En az 200 yaşına kadar yaşamak isterim. Ama bu işler istek ile olmuyormuş. Öyle duydum sağlam bir kaynaktan. ( Güzel araba da, kötü araba da aslında aynı tenekeden. )

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Dostum ister zengin ol ister fakir ol sağlık olmadan zengin olsan hayatın tadını çıkartamazsın fakir olsan yaşayamazsın. Sağlık önemli.
Sağlıksızım çünkü fakirim. Zengin olsaydım sağlığımı düzeltmek için gereken tüm ameliyatlara girip ameliyatların masraflarını karşılayabilirdim.

Sorunun cevabına gelirsek hemen şu an ölmek istiyorum. Boşa yaşıyorum resmen.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yataklara düşmemek için sağlıklı yaşamaya özen göstermek gerekiyor. Sigara, Alkol, gereksiz ilaç kullanımı, çevre kirliliği v.s uzak durulması gereken şeylerden bazıları.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Eskiden insanlar bazı yerlerde 100 ve daha fazla yaşa kadar yaşardı ve ne paraları vardı, ne de tıb bu günkü kadar ilerlemişti.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
caliştiğim yere yakın yerdeki köyde (sanayı bölgesine cevrılınce 10 dönümü para etmezken simdi trılyonlar konusuyor) zengının ölümü yaklaşmış
,doktora "bak doktor beni 2 gün daha yaşat bütüm malım senın olsun"

olay tamami ile gercektır,ister inanın,ister inanmayın

Reaksiyon puanı
5,171

Fakir olupta 100 sene yaşayan zaten yok...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eskiden insanlar bazı yerlerde 100 ve daha fazla yaşa kadar yaşardı ve ne paraları vardı, ne de tıb bu günkü kadar ilerlemişti.
Sesli güldüm. Eskiden kastın ne kadar eski bilemem ama 2000 yıldan eskiyse o zamanlar ömür ortalama 40 yıl civarıymış. Ve o günden bu güne genelde yaşama süresi artmış.

Son düzenleme:

w.furkan254

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir yerde okumuştum ilk insanlar en az 500 yıl yaşadığı şimdi ise 70-80 yıl maks

Le Spatula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
mümkünse uzun yaşayıp gençlik yıllarının daha fazla tadına bakmak isterim

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
[
Yok öyle bir şey...

Bismillahirrahmanirrahim
"Andolsun, biz Nuh'u kendi kavmine elçi olarak gönderdik, içlerinde elli yılı eksik olmak üzere bin sene yaşadı. Sonunda onlar zulme devam ederlerken tufan kendilerini yakalayıverdi. Böylece biz onu ve gemi halkını kurtardık ve bunu alemlere bir ayet (kendisinden ders çıkarılacak bir olay) kılmış olduk." (Ankebut,29/14-15 Ayet Meal "çevirisi")

Nuh Aleyhisselam 950 yıl yaşadı eski ümmetler de var öyle bir şey...

Reaksiyon puanı
5,171
Bismillahirrahmanirrahim
"Andolsun, biz Nuh'u kendi kavmine elçi olarak gönderdik, içlerinde elli yılı eksik olmak üzere bin sene yaşadı. Sonunda onlar zulme devam ederlerken tufan kendilerini yakalayıverdi. Böylece biz onu ve gemi halkını kurtardık ve bunu alemlere bir ayet (kendisinden ders çıkarılacak bir olay) kılmış olduk." (Ankebut,29/14-15 Ayet Meal "çevirisi")

Bu sadece Nuh Aleyhisselam in 1000 yıl yaşadığını gösterir. Hristiyanlıktada buna benzer örnekler var ancak bilimsel konuşursak eskiden insanlar daha az yaşıyorlardı. Cümlesini çok rahat kurabiliriz.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Arkadaş bu forumda da iyice isyancılar doldu. İsyan etmek yerine kendimizi geliştirmeye çalışsak her ne olursa olsun bizim durumumuza bile özenen birilerinin varlığını hatırlasak yapamayacağımız şey yok ama nerede. Çok zengin olayım 50 sene yaşayayım yeter diyorsun. Zengin olmak için çaba gösteriyor musun? Ya da zenginliği sadece paradan ibaret mi sanıyorsun. Zenginsin ama yanında eşin dostun çocuğun yok, evin araban yatın teknen var. Başlarım böyle zenginliğe. İnsanın kalbi zengin olsun dostum isyan etmek yerine şükretsin Allah'ın varlığını unutmasın yeter.

Sağlıksızım çünkü fakirim.
Fakir olmak eşittir sağlıksızlık değildir kardeşim. Öyle zengin olayım parayı basarım ameliyat olurum falanla olmuyor o iş. İzmir'in belkide en iyi özel hastanesinde çalışıyorum buraya gelen insanlar parayla burnunu silen insanlar ama gel gör ki bazen para bile sağlığa çözüm olamıyor. Fakir ol sigara içme alkolden uzak dur. Kısa mesafelere arabayla gitmek yerine yürü boş zamanında spor yap koş. Düzenli beslenmeni aksatma bak bakalım fakir olup da sağlıklı olunabiliyormuymuş.

Arkadaşlar her birimizin kafasının içi aslında zeka küpü ama zor geldiği için düşünmek ve çabalamak istemiyoruz. Kolay yoldan zengin olayım 50 sene yaşayayım yeter ya da ölmek istiyorum artık deyip kolay yolu seçmelerle yürümez bu tekne.

Bence bir toparlanın..

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
65-80 arası gayet iyi bence torunlarımı görmek isterim.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ben gelecek yüz yılı da görmek isterim. 200 den aşağısı kurtarmaz.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Bir yerde okumuştum ilk insanlar en az 500 yıl yaşadığı şimdi ise 70-80 yıl maks
Bismillahirrahmanirrahim

Buradan uydurma bir kitap olduğu sonucuna çıkabiliriz bence.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Allah (C.C) ne kadar ömür biçti ise o kadar .