Kaç tane ram slotum var ?

Bu konuyu okuyanlar

Rohat Ergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni pc aldım ve 4gb rami var cpu-z yi indirdim fotoda gördüğünüz gibi 2 slotta boş görünüyo şimdi bu pc de kaç tane slot var

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    331 KB · Görüntüleme: 944
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    332.1 KB · Görüntüleme: 951

MrSmoke94

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar yeni pc aldım ve 4gb rami var cpu-z yi indirdim fotoda gördüğünüz gibi 2 slotta boş görünüyo şimdi bu pc de kaç tane slot var

ana kartının modelini öğren ardından internette modelini araştır tüm biligileri yazıyo olmassada slot yazan yer varya ona tıkla belki slot 3 filan çıkar

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
ASUS onboard ram kullanıyor belki onboard olan ramden dolayı boş gözüküyor o programı yönetici olarak çalıştır bide...

Rohat Ergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ana kartının modelini öğren ardından internette modelini araştır tüm biligileri yazıyo olmassada slot yazan yer varya ona tıkla belki slot 3 filan çıkar
internette böyle bi anakart modeli bile yok

---- Mesajlar birleştirildi ----

ASUS onboard ram kullanıyor belki onboard olan ramden dolayı boş gözüküyor o programı yönetici olarak çalıştır bide...
fark etmiyo yönetici olarak çalıştırsamda olmuyo

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    338.6 KB · Görüntüleme: 930
Son düzenleme:

MrSmoke94

Asistan
Reaksiyon puanı
21
internette böyle bi anakart modeli bile yok

---- Mesajlar birleştirildi ----

fark etmiyo yönetici olarak çalıştırsamda olmuyo

peki slot yazan yer varya oraya tıkla bende slot 1 slot2 filan çıkıyo ordan kaç slot olduğuna bak
gözükmüyosada sürücülerini kontrol et kasayı aç rami tekrar tak belki düzelir

Rohat Ergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki slot yazan yer varya oraya tıkla bende slot 1 slot2 filan çıkıyo ordan kaç slot olduğuna bak
gözükmüyosada sürücülerini kontrol et kasayı aç rami tekrar tak belki düzelir
Orada sade slot1 ve slot2 var benimki laptop eğer arkasını açarsam garanti dışı kalır

bellatrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer kapağı sökmeden RAM Slot sayısını öğrenmeye çalışıyorsan "Speccy" uygulamasını tavsiye ederim. RAM kısmında kaç slot olduğu kaçının kullanıldığı ve kaçının boşta olduğu net bir şekilde yazıyor. Ayrıca RAM slotların hepsi boş gözüküyorsa "onboard" ram vardır. Yani, o gördüğün RAM ana kartın üzerindedir. Ana kart üzerinde genellikle 1-2 gb ram olur yani seninki slotda takılıdır büyük ihtimalle.