Kabloyu kontrol edin hatası

Bu konuyu okuyanlar

craylopss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba NVDIA GTX 1050 ekran kartı kullanıyorum HDMI kablolu ama monitörde hdmı girişi olmadığından hdmı dönüştürücü aldım bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu yaklaşık bu 1 hafta içinde falan bilgisayarı açıyorum birkaç dakika sorun yok ama sonradan KABLOYU KONTROL EDİN hatası veriyor monitörün tavsiye edilen çözünürlük ayarı 1366-768 bunu tavsiye üzerine 1280-720 yaptım seyrekleşti ama birkaç dakika sora gene başladı bende madem çözünürlükten değil sorun eski haline geri getiriyim dedim 1366-768 yapar yapmaz gene başladı aralıksız gidip geliyo görüntü 1280-720 yapınca seyrekleşiyor ekran kartında sıkıntı olduğunu sanmıyorum öyle bişey olsa hiç görüntü gelmez herhalde daha önceden olmayan bir şeydi bu aralar olmaya başladı bir kaç öneri aldım yaptıklarımı sayıyım

1-bilgisayar ve monitör kapalıyken bios pilini çıkarıp taktım bilgisayarım açtım sonradan monitörü açtım (monitörü resetledim) sorun hala devam etti
2-bilgisayar kapalıyken bios pilini çıkarıp ters taktım (elektrik topraklama falan pildeki + - olayları için) sorun hala devam etti
3-kabloları çıkarıp sıkı sıkı taktım sorun hala devam etti
4-başka bir monitörü taktım sorun hala devam etti
5- ekran kartını ram ı çıkarıp tekrar sıkıca taktım sorun hala devam etti
6-ekran kartının orada 2 tane küçük siyah kablo vardı isimleri aklıma gelmiyor şimdi onların yerlerini değiştirdim( bir videoda önermişlerdi) sorun hala devam etti
7-bilgisayarda çözünürlük ayarlarını değiştirdim sorun hala devam etti
8-ekran kartını yuvasından çıkarıp sildim sorun hala devam etti

ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLGİSİ OLAN YARDIM ETSİN BİR TAVSİYESİ OLAN OLURSA ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER