Kablosuz mouse başka bir aliciyla eşleştirme

Bu konuyu okuyanlar

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar ,

Elimde bir kac adet kablosuz mouse ve alıcı var alıcısı calısanların mouseları bozuk mouse'u calısanların alıcısı bozuk bunları birbiriyle eşleştirme gibi bir şansım varmı internetten biraz araştırdım ama sağlıklı bir veriye ulaşamadım boşuna tekrardan masraf yapmak istemiyorum .... yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
teknoloji forumunda biri aşk acısı çeker 500 kişi cevap yazar bi işimiz düştü halen cevap bekliyoruz :) hayırlısı

Hicr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer Logitech ise elindekiler ve unifying özelliğini destekliyorsa bu mümkün.
Farklı marka ise yapman mümkün değildir.
Logitech 6 ürüne kadar destekleme konusunda patent sahibi.Diğer firmalar bu özelliği kullanamaz.
Logitech ise elindeki mesela elinde bir mk310 mouse var alıcı farklı ise Logitech sayfasından ilgili sürücüyü kurduktan sonra unifying bölümüne geliyorsun.
Orada off/on bölümü geldikten sonra cihazın kapatma/açma tuşuna basıyorsun mouse alıcıyı tanıyor ve kullanıyorsun.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Pek vaktim olmadığından bu kadar yazmak durumundayım.

Ayrıca dediğin gibi burası teknoloji sitesi ama bir sorun oldugunda işine gelen yazıyor işine gelmeyen yazmıyor.
Paylaşmak bu olmamalı...

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Logitech 6 ürüne kadar destekleme konusunda patent sahibi.Diğer firmalar bu özelliği kullanamaz.
Logitech ise elindeki mesela elinde bir mk310 mouse var alıcı farklı ise Logitech sayfasından ilgili sürücüyü kurduktan sonra unifying bölümüne geliyorsun.
Orada off/on bölümü geldikten sonra cihazın kapatma/açma tuşuna basıyorsun mouse alıcıyı tanıyor ve kullanıyorsun.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Pek vaktim olmadığından bu kadar yazmak durumundayım.

Ayrıca dediğin gibi burası teknoloji sitesi ama bir sorun oldugunda işine gelen yazıyor işine gelmeyen yazmıyor.
Paylaşmak bu olmamalı...

mouse markası logitech şu an ofisteyi modelini tam bilmiyorum alıcı markası ise everest microsoft mouseda var alıcısıda var mesela microsoft alıcı ile logitech mouse eşleşirmi

Hicr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Logitech Mouse veya klavye Logitech alıcı ile eşleşir.
Başka bir marka mouse veya klavye ile eşleşmez.
Everest alıcısı microsoft mouse ile de eşleşmez...
Bu konuda patent sahibi sadece logitech.
Diğer markaların bunu yapması mümkün değil.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Logitech Mouse veya klavye Logitech alıcı ile eşleşir.
Başka bir marka mouse veya klavye ile eşleşmez.
Everest alıcısı microsoft mouse ile de eşleşmez...
Bu konuda patent sahibi sadece logitech.
Diğer markaların bunu yapması mümkün değil.

hmm anladım yani elimdeki mouselar ve alıcılar hurda artık :( çok teşekkürler cevabın için

Hicr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şahsen ben Vatan Bilgisayardan aldığım microsoft klavye mouse seti alıcısı yüzünden çöpe atmak zorunda kaldım.
Yeni bir kablosuz mouse veya klavye alırken bunlara dikkat edin.
Alıcı kaybolur/kırılır falan kalırsınız ortada.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Logitech Mk 520 Klavye-Fare setim vardı. Eski model olduğu için alıcı büyüktü. Kaybettiydim taşınırken. Logitech müşteri hizmetlerini aradım. 3 Distributörleri olduğunu onlara danışmamı, bulamazsam tekrar aramamı söylediler. Üçünde de yoktu geri aradım adamlar adresi aldı, hollanda da alıcı gönderdiler ücretsiz. Bi kere de kırdım. Toplamda 2 kez ses çıkarmadan direkt yolladılar. Garanti falan da sormadı. O yüzden Logitech'i müşteri memnuniyeti açısından tek geçerim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki müşteri hizmetleri ne nasil ulaşa bilirim benimde ayni durumda alicisini kaybettim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cool:horlatalım bakim. benim de set şeklinde fakat mouse başka bir alıcı ile eşleştirmek istiyordum. bendeki set: mk320 modeli. var mı yardımcı olabilecek?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar merhaba
elimde sony marka kablosuz mause ve klavye setim var ve alicisini kaybettim. nasil bir yol takip etmeliyim bana yardimci olurmusunuz...

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Allah'ına gurban beee! Yıllardır beğendiğim kullandığım ama receiver'ı bozulan Logitech M310 mouse'umu kullanıyorum şuan Allah razı olsun :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Paylaşmak bu olmamalı...

Allah'ına gurban beee! Yıllardır beğendiğim kullandığım ama receiver'ı bozulan Logitech M310 mouse'umu kullanıyorum şuan Allah razı olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba microsoft marka mouse'umu usb sini kaybettiğim için kullanamıyorum. Elinde atıl durumda olan microsoft alıcısı olan varsa iletişime geçebilir miyiz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Microsoft mouse usb bulsan da başka mouse ile nasıl eşleştireceksin? connect butonu yok yeni mouseların.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
elimde logitech m185 mouse nin bluetoot eşleniği var birde logitech m235 var ikisini eşleyebilirmiyim lütfen cevap

C

cüneyd

SDN Okuru
Unifying olan/olmayan Logitech mousu ile, yine unifying olan/olmayan Logitech alıcı, ConnectUtility programı ile eşleştirilebilir.

suskunnn1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar elımde logıtech fare var usb alıcısını kaybettım şimdi tam olarak ne yapabılırım. programı kurdum ama devamını nasıl hallederım

ebubekir53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Paylaşmak bu olmamalı...

çok teşekkürler. okulun bir mausu oldu artık. devlete üstün hizmet madalyası veriyorum size. yalnız bir şey daha soracam şimdi eşleştirme yaptıktan sonra başka bir pc de kullanmak için tekrar eşleştirme yapmam mı lazım yoksa kullanabilir miyiz.

Reaksiyon puanı
26
Belki konu eski ama alıcı bulma konusunda yardımcı olabileceğimi düşünüyorum size

Reaksiyon puanı
26
Tam benim konum arkadaşlar fare ve klavye konumundan mesajıma bakabilirsiniz

nevdar_1986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Herkese iyi geceler. Bende de 2. el laptop alırken çantasının gizli bölmesinden çok zaman sonra tesadüfen bulup çıkardığım ama alıcısı olmayan bir Hp Z3700 kablosuz mouse var. Eski sahibine de sordum, o da uzun zamandır alıcıyı bulamadığı için mouse’ u kullanmadığını yazmış. Acaba elinde bu mouse’ un alıcısı olan ve kullanmayan varsa bana satabilir mi o alıcıyı?