Kablolu'da hızım çok yüksekken kablosuzda çok düşük?

Bu konuyu okuyanlar

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Vodafone Katlayan SuperNet (64Mbps'e kadar, 240GB AKN) internet paketini kullanıyorum. İnternet evime bugün bağlandı.
Speedtest'den modeme kablolu bağlı pc ile test yaptığım zaman yaklaşık 70 - 72 Mbps arası hız alıyorum.
Yanlız kablosuz(wifi) ile bağlandığım zaman aldığım sonuç yaklaşık 25 - 30 Mbps arası oluyor. Bu kadar düşüşün sebebi nedir? Önceden 16 Mbps ADSL (Turkcell SUPERONLİNE) kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu.
Sorun nasıl çözülebilir?
Teşekkürler.

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
kullandığınız cihazla alakalı bi durum kablolu olarak aldığınız hız gerçek hızınızdır wifi ile ciazdan cihza değişiklik gösterir

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Merhaba arkadaşlar,

Vodafone Katlayan SuperNet (64Mbps'e kadar, 240GB AKN) internet paketini kullanıyorum. İnternet evime bugün bağlandı.
Speedtest'den modeme kablolu bağlı pc ile test yaptığım zaman yaklaşık 70 - 72 Mbps arası hız alıyorum.
Yanlız kablosuz(wifi) ile bağlandığım zaman aldığım sonuç yaklaşık 25 - 30 Mbps arası oluyor. Bu kadar düşüşün sebebi nedir? Önceden 16 Mbps ADSL (Turkcell SUPERONLİNE) kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu.
Sorun nasıl çözülebilir?
Teşekkürler.

Modeminiz ile alakalı bi durum. Modeminiz 2.4GHz bandını destekliyordur, 5GHz bandını destekleyen bi modem kullandığınız zaman, 5GHz bandında ki wifi’ya bağlandığınızda kabloluda aldığınız hızı alabilirsiniz. (Yakın mesafede 5GHz bandı güçlüdür, fakat uzak mesafede 2.4GHz bandı güçlüdür.)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Kullandığınız cihazın Wi-Fi 802.11ac desteklediğine emin olun. Ayrıca modeminizden de olabilir.

Son mesajlar