Joomla ve SMF

Bu konuyu okuyanlar

robotcucan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum joomla ile smf yi nasıl senkronize edeceğim internette bir sitede vardı denedim ancak olmadı. Belki sürüm farklılığından mı kaynaklanıyordur diye düşündüm. Bu işi son sürümlerle yapabilen varmı varsa nasıl yapmış??

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Joomla ile SMF arasında bundan böyle köprüleme yapılamayacak. Ancak şahıslar isterlerse kendileri cırmalayacak. Çünkü Joomla'nın lisansı değişti. Yani mambot/modül kurarak köprülemek artık mümkün değil. Ancak dosyaları düzenleyerek isteyen kendisi yapabilir ki çok zor ve uğraştırıcıdır. Patch olarak yayınlanma ihtimali de yok çünkü yasal değil. Konuyla ilgili olarak Joomla ve SMF (GoDaddy'den 10biner dolar bağış olan iki güzide firma) geliştiricileri birbirleriyle bu konuyu görüştüler, ancak Joomla, yeni lisansından dolayı bu olayı rafa kaldırmak zorunda kaldı. Sonuç olarak iki yazılım arasındaki köprü desteğini sona erdirmiş oldular.

ertugrulenes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

joomla hakkında bilgim yok.SDN'nin görüntülü dersini izledim ve onu takip ederek yaptım.ama hata verdi: "Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL" acaba ne yapmam lazım???

joomlatr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Joomla database ile SMF'nin database aynı olmak zorundadır.

Son mesajlar