Joomla lisanslı tema hakkında!

Bu konuyu okuyanlar

Keşşaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanmak istediğim bir tema var. Ama lisanslı. Bunun crackli halini buldum. Emeğe saygısızlık olarak crackli halini kullanmak istemiyorum. Ücretli almak istiyorum. Ama 5-6 ay boyunca, projemi benimsetene kadar bunu yapmak zorundayım. Çünkü siteyi yaptıktan sonra beğenilmezse, para çöpe gitmiş olacak.

Bu süre içerisinde, tema sahipleri ne gibi bir hak iddia edebilirler? Bunun sizce ne gibi bir sıkıntısı olabilir hukuki veya başka açıdan?

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Siteyi üye kullanımına açıcakmısınız bu süre zarfında? Eğer açmazsanız bir sıkıntı olmaz açsanız bile çok bir sıkıntı olmaz tabi biri sizi şikayet etmediği sürece. Takdir edersinizki temanın sahibi tüm interneti kontrol edemez :) Birileri sizi şikayet etmedikçe kullanabilirsiniz şahsi düşüncem budur.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hukukisini bilmem. Ama her proje tutacak, her satılan tema işe yarayacak diye bir şey yok. Ben olsam, işe yaramadığını görsem bile biri kullansa zoruma giderdi. Hazırlamak, koda dökmek, çizmek o kadar kolay değil. Eğer imkanınız varsa, almalısınız. Yoksa, siteniz tutana kadar free bir tema kullanabilirsiniz.

Cochineal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tema çok popüler değilse bir şey olacağını zannetmiyorum.Hukuki açıdan bir şey olmaz,ama sen yinede tedbiri elden bırakmayıp satın al derim.

imajcozum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hukuk tarafını bilmem.Eğer alıcağınız firma temayı lisanslıyorsa parasını verip alın bence ama bazı firmalar temayı kullandığınız siteyi dahi istemiyorlar ödemeyi yaptıgınızda tema dosyalarını veriyorlar tabi sizde daha sonra para verdiğinize pişman oluyorsunuz (Ben oldum çünkü). Bunu göz önünde bulundurup alırsanız sizde yaptıgınız işten pişman olmazsınız.

Kullanmak istediğim bir tema var. Ama lisanslı. Bunun crackli halini buldum. Emeğe saygısızlık olarak crackli halini kullanmak istemiyorum. Ücretli almak istiyorum. Ama 5-6 ay boyunca, projemi benimsetene kadar bunu yapmak zorundayım. Çünkü siteyi yaptıktan sonra beğenilmezse, para çöpe gitmiş olacak.

Bu süre içerisinde, tema sahipleri ne gibi bir hak iddia edebilirler? Bunun sizce ne gibi bir sıkıntısı olabilir hukuki veya başka açıdan?