Joomla 2.5 Beta 2 Yayınlandı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


kobenes

Üyecik
Katılım
16 Şub 2009
Mesajlar
80
Puanları
0
Joomla! geliştirici takımı geçtiğimiz haftalarda yayınladığı ilk Beta sürümünden sonra, bugün Joomla 2.5 Beta2 sürümünü de yayına koydu. Adından da anlaşılacağı gibi henüz beta aşamasında olan bu sürümü ziyaretçilerinize açık olan sitelerinizde kullanmanız tavsiye edilmez.

Joomla 2.5 ile gelen yenilikler, değişiklikleri ve geliştirmeleri test edebileceğiniz bu sürümü, sadece keşif ve deneme amaçlı kullanmanızı tavsiye ederiz. Kararlı sürümün çıkması ile birlikte ise Joomla 2.5 sürümleri ziyaretçilere açık olan sitelerinizde de kullanılabilecektir.
Joomla 2.5 kararlı sürümünün 24 Ocak 2012 tarihinde yayınlanması planlanmaktadır. Bu tarihten sonra 24 Şubat itibari ile Joomla 1.7 sürümü miadını tamamlayacak ve artık geliştirilmeyecek. Mayıs 2012 tarihi itibari ile ise uzun süreli sürüm olan Joomla 1.5 miadını dolduracak ve geliştirilmesi durdurulacak. Eylül 2012 tarihinde ise yeni bir Joomla ana sürümü yayınlanacak.
[h=3]Joomla 2.5 Sürümüne Nasıl Güncelleme Yapılır?[/h]Joomla 1.7 sürümlerinden, Joomla 2.5 sürümlerine güncelleme işlemi oldukça basit olacak. Birçok kullanıcı otomatik güncelleme sistemini kullanarak sürümlerini güncelleyebilecekken, dileyenler de güncelleme paketini direkt olarak eklenti kurar gibi kurabilecekler.
Eğer Joomla 1.5 sürümlerinden Joomla 2.5 sürümüne güncelleme yapmak istiyorsanız bu durumda jUpgrade bileşenini kullanmak gerekecek.
Birçok yeniliğin ve geliştirmenin bulunduğu Joomla 2.5 sürümünün bu Beta2 sürümüne eklenen özellikler:
  • Admin kullanıcısı yeni bir kullanıcı oluşturduğunda, ilgili kullanıcıya e-posta bilgilendirmesi yapılmasını engelleyebilecek
  • Toplu işlemlerde (kopyalama, taşıma v.b.) geliştirmeler
Joomla 2.5 İndir
 
Üst
stat counter