Jeefo Virüsü

Bu konuyu okuyanlar

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi geceler saygıdeğer arkadaşlarım;

Lenovo Z575 laptop kullanıcısıyım, bilgisayarıma format atmayı planlıyordum uzun zamandır ve bilgisayarla birlikte gelen recovery programı sayesinde format attım. Her şey gayet güzel dll dosyaları konusunda hatalar almaya başladım. Programları kurarken runtime eror hatası alıyordum. Sonra her zaman kullandığım Google chrome uygulaması açılmaz oldu. Bir kaç işlemden sonra aklıma virüs olayı geldi ve Malwarebytes adlı programı yükledim tarama sonuçlarında Jeefo.virüs adı altında yaklaşık 75 adet öğe bulundu. Biraz araştırdım Microsoftun sitesinde Microsoft safety Scanner adlı programla tam tarama yaptırdım sonuç facia. Recovery ile format atsam kurtulur muyum bu illetten?
Şimdiden teşekkür ederim...

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Dostum flash'a uefi şekilde windows 10 yaz veya hangisini kurmak istiyorsan. Tertemiz formatını at.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Recovery ile format aynı şey değildir. Sistemi tamamen formatlayıp sıfırdan kurmanız gerekiyor.

Böylece hdd üzerinde bulunan bütün virüsler silinecektir.

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunun için flash bellek kullanmam gerekecek CD-Rom sürücüm biraz arızalı. Ve resimlerim lisanslı PhotoShop ve corel draw uygulamalarım var ve ben bunları kaybetmek istemiyorum :(

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Recovery bölümünün bir tam kurtarma seçeneği varsa, sistem en baştan disk biçimlendirilerek kurulur. Ancak ardından sistemi güncellemek ve de varsa Anti virüs yazılımını aktifleştirmek gerekir. Anti virüs yazılım artık günümüze uygun olmayabilir. Yeni bir sürüm kurmak daha doğru olur.

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mc Afee kurulu bir şekilde formatlanıyor bilgisayar recovery ile fakat ben hiç kullanmadım o programı. Farklı virüs temizleme yazılımları kullandım. Recovery de tam kurtarma seçeneği var mı tam hatırlamıyorum fakat recovery ile format attığımda bilgisayar ilk aldığım gün ki haline dönüyor. Deneyeceğim eğer sorun devam ederse sıfırdan bir sistem kuracağım herhalde. Gitti lisanslı yazılımlarım...
Teşekkür ederim...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bende Recovery sistem kurtarma bölümünden başlatılıyor ve başlangıçta ilk seçim olarak çıkıyor. Adlandırma farklı olabilir ama aynı veya eş anlama gelen bir seçim olmalı.

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapmadan önce ekranın görüntüsünü paylaşırım emin oluruz :) Şuan pc de yaklaşık 14 saattir devam eden bir tarama mevcut 2751 virüs bulunduğu belirtiliyor bakalım :(

Reaksiyon puanı
16,118
Bunun için flash bellek kullanmam gerekecek CD-Rom sürücüm biraz arızalı. Ve resimlerim lisanslı PhotoShop ve corel draw uygulamalarım var ve ben bunları kaybetmek istemiyorum :(

rufus_tr.png

https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.6.exe
bununla usb belleğe at.

here4ltsu96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi geceler saygıdeğer arkadaşlarım;

Lenovo Z575 laptop kullanıcısıyım, bilgisayarıma format atmayı planlıyordum uzun zamandır ve bilgisayarla birlikte gelen recovery programı sayesinde format attım. Her şey gayet güzel dll dosyaları konusunda hatalar almaya başladım. Programları kurarken runtime eror hatası alıyordum. Sonra her zaman kullandığım Google chrome uygulaması açılmaz oldu. Bir kaç işlemden sonra aklıma virüs olayı geldi ve Malwarebytes adlı programı yükledim tarama sonuçlarında Jeefo.virüs adı altında yaklaşık 75 adet öğe bulundu. Biraz araştırdım Microsoftun sitesinde Microsoft safety Scanner adlı programla tam tarama yaptırdım sonuç facia. Recovery ile format atsam kurtulur muyum bu illetten?
Şimdiden teşekkür ederim...
Kardeşim format atmana gerek yok combofix diye bi program vat onu indir çalıştır o virüslerin hepsini siler atar daha önce basıma geldi

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim D yi biçimlendirip attım virüsle ilgili bir sorun kalmadı...
Fakat şimdi 0x0000007b tarzı hata alıyorum daha önceden böyle yapmıyordu internette bu dll ler mevcut ama güvenilirliğinden endişe duyuyorum...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Mavi ekran hatasi degil mi o? DLL ile alakasi yok onun. Tabi belirttigin hata dedigin gibi 0x0000007b hatasiysa..

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mavi ekran değil ya 0xc000007b gibi hata tamam a tıkladığımda kapanıo zaten hata metni

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Tam olarak hangi hata olduğunu belirtirsen yardımcı olabilirim.

ByTETTAX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeniden format at bilmediğin programları deneyerek bilgisayarı daha fazla zarar veriyorsun. Formatla sıfırla her şeyi

0xc00007b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende 0xc00007b hatası alıyordum ac unity de dx i 12.4.30 a güncelleyince sorun gitti şimdi witcher 2 de aynı sorunu yaşıyorum. Belki dx i güncellemek senin de işine yarayabilir. Witcher hala çalışmıyor ama