Jailbreak Nedir?, Neler Yapabiliriz? Bu konuyu okumayan pişman olabilir.

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Peki ios 8.1 li ve jb li bir cihazda 8.1.2 ye geçmek için cihazı baştan formatlamak, pc ye falan bağlayıp uğraşmak mı gerekiyor yoksa 8.1.2 için jb varsa direk güncelleniyormu?

JB'li cihazlara bildiğim üzere ota üzerinden güncelleme gelmiyor.

Bilgisayardan restore yapmak gerekiyor otomatik yeni sürümü kuruyor zaten.

Şunu söylemek istiyorum, stabil güzel bir ios sürümüne geçtikten sonra ve istediğiniz tweakleri indirip kurduktan sonra isterse ios 10 çıksın tweakleriniz ios 10'a uyumlu hale gelmeden geçmek istemeyeceksiniz çünkü boş boş takılıcaksınız ios 10'da tabi örnek veriyorum.

Mesela bir arkadaşım İos 7 de şu anda bir kaç tweak bekliyor ios 8 için.

Péder

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Jailbreak yaptıktan sonra yedek alıp itunes ile geri yükleme yaptım,sonra aldığım yedeği geri yükledim bu durumda jailbreak tamamen telefonumdan silinmiş oluyor mu? sonuçta yedeği jb yaptıktan sonra aldım

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
bankacılık uygulamalarını sık kullanırım. jailbreak sıkıntı yaratır mı?

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Ben 2.5 yıldır 5 banka kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Jb li oldugu için uyarıyor.
Harcamalarınızı sanal kart ile yapar. Para çıkışlarınıza limit ve onay koyarsanız sıkıntı olmaz. Şifre hatırlayıcı vs program kullanmam tercihen.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Jailbreak yapalı 2-3 gün oluyor. Bugün bu sıkıntıyı yaşamaya başladım. Neden kaynaklanıyor acaba? Nasıl çözerim.
f6e92cdd4fd5f52b1fa94ce317e36f14.jpg

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Jailbreak yapalı 2-3 gün oluyor. Bugün bu sıkıntıyı yaşamaya başladım. Neden kaynaklanıyor acaba? Nasıl çözerim.
f6e92cdd4fd5f52b1fa94ce317e36f14.jpg

En son yüklediğiniz tweak uyumsuzluk yaptığı için telefon kendini Safe Moda'a alıyor, en son yükeldiğiniz tweaki silin düzelir.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
En son yüklediğiniz tweak uyumsuzluk yaptığı için telefon kendini Safe Moda'a alıyor, en son yükeldiğiniz tweaki silin düzelir.
Dün akşam yüklediğim tweakler şunlar fakat sırasını hatırlamıyorum. Slide2Kill8 Pro,Springtomize 3,SwipeSelection,TinyBar,VirtualHome. Ücretli olanları paypal ile satın aldım. Peki tweakleri silmeden sorunun nereden kaynaklandığını bulma gibi bir şansımız yok mu?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Dün akşam yüklediğim tweakler şunlar fakat sırasını hatırlamıyorum. Slide2Kill8 Pro,Springtomize 3,SwipeSelection,TinyBar,VirtualHome. Ücretli olanları paypal ile satın aldım. Peki tweakleri silmeden sorunun nereden kaynaklandığını bulma gibi bir şansımız yok mu?

Satın aldıktan sonra silseniz bile satın aldıklarınız hala hesabınızda kalması gerekmiyormu? bir kerelik satın almıyorsunuz yani öyle bişi olsa çoktan haberim olurdu.

En son yüklediklerinizden itibaren yavaş yavaş silmeye başlayın sorun kalktıktan sonra, sorun yaratan hariç diğerlerini tekrar geriye yüklersiniz yada telefonu itunes'a bağlayıp iphone'u geriye yükle yapın '' restore, sıfırlayacaktır '' sonra tekrar jb yapıp tweakleri tek tek yüklersiniz sorun çıkartanıda o anda anlarsınız ve silersiniz tabi bu daha zahmetli.

Sefe moda atanı anca bu iki yöntemle bulabilirsiniz.

Zaten indirdimeden önce tweaklerin altında ios 8 not supported falan yazması lazım kırmızı ile onlar genelde düzgün çalışmazlar tabi yazsa bile çalışanlarda oluyor.

İos 7 için kurarsanız safe moda atar ios 8 kullanıyorsanız mesela.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Satın aldıktan sonra silseniz bile satın aldıklarınız hala hesabınızda kalması gerekmiyormu? bir kerelik satın almıyorsunuz yani öyle bişi olsa çoktan haberim olurdu.

En son yüklediklerinizden itibaren yavaş yavaş silmeye başlayın sorun kalktıktan sonra, sorun yaratan hariç diğerlerini tekrar geriye yüklersiniz yada telefonu itunes'a bağlayıp iphone'u geriye yükle yapın '' restore, sıfırlayacaktır '' sonra tekrar jb yapıp tweakleri tek tek yüklersiniz sorun çıkartanıda o anda anlarsınız ve silersiniz tabi bu daha zahmetli.

Sefe moda atanı anca bu iki yöntemle bulabilirsiniz.

Zaten indirdimeden önce tweaklerin altında ios 8 not supported falan yazması lazım kırmızı ile onlar genelde düzgün çalışmazlar tabi yazsa bile çalışanlarda oluyor.

İos 7 için kurarsanız safe moda atar ios 8 kullanıyorsanız mesela.
iP6 ios 8.1.2 sürümüm. Tabi satın aldıklarımı tekrar geri yükleyebilirim. Cydia hesabını yönet bölümünde 'kurulabilir satın almalar'da aldığım tweakler görünüyor. Jailbreak hakkında çok çok fazla bilgi sahibi değilim. CrashReporter diye bir tweak var;
Jailbreak'li cihazlarımızda sık sık yaşadığımız Safe Mode'a düşmelere neyin sebep olduğunu bulmaya çalışırız ve genellikle bu sorunu "son yüklediğiniz tweak'i silin düzelir" diyerek cevaplandırırız..

Artık bu tweak sayesinde cihazımızda çöken ve sorun yaratan uygulamaları ayrıntılı şekilde görüp, daha bilinçli şekilde müdahale edebileceğiz..
<span style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: 'Open Sans', sans-serif; line-height: 15.9899997711182px;">[video=youtube;xX5uij3OHQk]https://www.youtube.com/watch?v=xX5uij3OHQk[/video]

Bu bir işe yarar mı?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
iP6 ios 8.1.2 sürümüm. Tabi satın aldıklarımı tekrar geri yükleyebilirim. Cydia hesabını yönet bölümünde 'kurulabilir satın almalar'da aldığım tweakler görünüyor. Jailbreak hakkında çok çok fazla bilgi sahibi değilim. CrashReporter diye bir tweak var;
Jailbreak'li cihazlarımızda sık sık yaşadığımız Safe Mode'a düşmelere neyin sebep olduğunu bulmaya çalışırız ve genellikle bu sorunu "son yüklediğiniz tweak'i silin düzelir" diyerek cevaplandırırız..

Artık bu tweak sayesinde cihazımızda çöken ve sorun yaratan uygulamaları ayrıntılı şekilde görüp, daha bilinçli şekilde müdahale edebileceğiz..
<span style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: 'Open Sans', sans-serif; line-height: 15.9899997711182px;">[video=youtube;xX5uij3OHQk]https://www.youtube.com/watch?v=xX5uij3OHQk[/video]

Bu bir işe yarar mı?

Videoyu çeken kişi tweak tanıtan büyük kişilerden biri sıkıntı yok yükleyin deneyin, böyle bir tweak olduğunu biliyordum ama ismini bilmediğim için eski yönteme yönlendirdim sizi.

Deneyin sorun büyük ihtimal kalkar.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Videoyu çeken kişi tweak tanıtan büyük kişilerden biri sıkıntı yok yükleyin deneyin, böyle bir tweak olduğunu biliyordum ama ismini bilmediğim için eski yönteme yönlendirdim sizi.

Deneyin sorun büyük ihtimal kalkar.
Sorunu çözdüm galiba. Bugün hiç safemode'a düşmedi cihaz. Sorun yapan tweak TinyBar. Ayarlar kısmında tweak ikonu görünmüyordu zaten. Bende uyumsuz olduğunu düşündüğüm için dün akşam kaldırdım. Yaptığı iş; ios standart bildirim görünümünü küçültür ve böylelikle gereksiz ekran işgalinin önüne geçer ayrıca gelen bildiriler durum çubuğunda kayan yazı şeklinde görünür.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Sorunu çözdüm galiba. Bugün hiç safemode'a düşmedi cihaz. Sorun yapan tweak TinyBar. Ayarlar kısmında tweak ikonu görünmüyordu zaten. Bende uyumsuz olduğunu düşündüğüm için dün akşam kaldırdım. Yaptığı iş; ios standart bildirim görünümünü küçültür ve böylelikle gereksiz ekran işgalinin önüne geçer ayrıca gelen bildiriler durum çubuğunda kayan yazı şeklinde görünür.

Düzelmiştir düzelmiştir, bu tarz videoları çeken kişiler boş tweak tanıtmıyorlar hadi geçmiş olsun o zaman :)

Takıldığın başka şeyler olursa konuya beklerim :mrgreen:

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Düzelmiştir düzelmiştir, bu tarz videoları çeken kişiler boş tweak tanıtmıyorlar hadi geçmiş olsun o zaman :)

Takıldığın başka şeyler olursa konuya beklerim :mrgreen:
Abone oldum konuya merak etme :)

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Şöyle bir sorun yaşıyorum. Uyuz etti valla. Herhangi bir uygulamanın içerisindeyken ses açma kapama tuşlarına bastığım zaman cihaz respring yapıyor???

BioHazard67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende bi problem var
Elimde iPad A1430 var yurtdışından gelme ios 8.1.1 yüklü fakat ne kadar jailbreak yapmak istesemde olmuyor taig pangu programlarını denedim fakat ipad gsm olduğundan yani hat takılabilir olduğundan jailbreak olmuyor ne önerirsiniz ?

trekat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İos 7.1.2 ye nasıl yapılıyor. Ben pangu isimli bir programdan denedim dump caches failed hatası veriyor.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
İos 7.1.2 ye nasıl yapılıyor. Ben pangu isimli bir programdan denedim dump caches failed hatası veriyor.

Pangunun son sürümünü yükleyin veya başka bir pc varsa ondan deneyin bu hatayı ilk defa duydum

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION]
İos 8.1.3 için jb çıktı mı ?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@Vikings
İos 8.1.3 için jb çıktı mı ?

8.1.3 Betadayken çıkıyor jbsi :D Mesela ios 9'un betası çıksın direk jb yi yapıyorlar stabil sürümü gelice yani herkese dağıtım başlayınca jb çoktan hazır olmuş oluyor.

Önemli olan sürümün jbsi değil, ios 9 ile uyumlu tweakler varmı? örnek veriyorum yani.

9 çıktı hemen indirip kurdunuz jb yaptınız ama tweaklerin büyük bir kısmı ios 9 için kullanılabilinir hale gelmiş olmayacak ve kullanmak için 8'de kalmak zorunda olucaksınız o yüzden takip etmeniz gereken ios 9 10 11 gibi büyük güncellemeler.

Mesela ios 8.1'e uyumlu bir sürü tweak var benim ios 8.1.2 ben şimdi 8.1.3'e güncellersem her şeyi direk kurabilicem çünkü 8.1.X diye geçiyor tweaklerin hemen hemen hepsi kısaca uyumsuzluk yapan olmayacak şu anda sizin için.

Bende birazdan 1.3 yapıyorum.

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
8.1.3 Betadayken çıkıyor jbsi :D Mesela ios 9'un betası çıksın direk jb yi yapıyorlar stabil sürümü gelice yani herkese dağıtım başlayınca jb çoktan hazır olmuş oluyor.

Önemli olan sürümün jbsi değil, ios 9 ile uyumlu tweakler varmı? örnek veriyorum yani.

9 çıktı hemen indirip kurdunuz jb yaptınız ama tweaklerin büyük bir kısmı ios 9 için kullanılabilinir hale gelmiş olmayacak ve kullanmak için 8'de kalmak zorunda olucaksınız o yüzden takip etmeniz gereken ios 9 10 11 gibi büyük güncellemeler.

Mesela ios 8.1'e uyumlu bir sürü tweak var benim ios 8.1.2 ben şimdi 8.1.3'e güncellersem her şeyi direk kurabilicem çünkü 8.1.X diye geçiyor tweaklerin hemen hemen hepsi kısaca uyumsuzluk yapan olmayacak şu anda sizin için.

Bende birazdan 1.3 yapıyorum.

Açıklamanız için teşekkürler [emoji4]
Şimdi 8.1.3 yüklü cihazı TaiG ile jb yapabilirim di mi ?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Açıklamanız için teşekkürler [emoji4]
Şimdi 8.1.3 yüklü cihazı TaiG ile jb yapabilirim di mi ?

:mrgreen: Yapabilirsiniz dedim ya :)

Bende 8.1.3 yaptım bir sürü bug ve telefonun sapıtmaları çıktı ortaya çünkü 100 tane tweak yükleyip sildim bir sürü kalıntı dosylar vb vb telefon kendine geldi şimdi jb yapıp kullandığım tweakleri kurup bırakıcam bir daha tweak falan denemem telefon üzerinde :)

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
:mrgreen: Yapabilirsiniz dedim ya :)

Bende 8.1.3 yaptım bir sürü bug ve telefonun sapıtmaları çıktı ortaya çünkü 100 tane tweak yükleyip sildim bir sürü kalıntı dosylar vb vb telefon kendine geldi şimdi jb yapıp kullandığım tweakleri kurup bırakıcam bir daha tweak falan denemem telefon üzerinde :)

TaiG ile ben 8.1.3 e jb yapamadım. Kendi sitesinden yeni sürümü de indirdim cihazı görmüyor ama itunes cihazı görüyor. TaiG sitesinde de "Jailbreak tutorial for İOS8.0-8.1.2" yazıyor.
?

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
İos 8.1.3 e jb çıkmadı diye biliyorum ben

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
TaiG ile ben 8.1.3 e jb yapamadım. Kendi sitesinden yeni sürümü de indirdim cihazı görmüyor ama itunes cihazı görüyor. TaiG sitesinde de "Jailbreak tutorial for İOS8.0-8.1.2" yazıyor.
?

Yahu arkadaş anlattı daha stabil sürümü çıkmadan betadayken jb yapılıyormuş direk hazır oluyor dedi hatta ben 8.1.3 kullanıyorum jbli dedi bende ona güvenerek dediklerinden aklımda kalanları aktardım üstüne gidipte telefonu restore ettim ne taig ne evison nede pangu hiç biri desteklemiyormuş tekrardan 8.1.2'ye dönmek zorunda kaldım şimdi.

Hay allahım yareppim ya insanların işi gücü yok bir birini kekliyorlar, neymiş şaka yapmışmış herkesin lafına güvenirsem olacağı bu.

Gitti tüm uygulamalarım herşeyim şimdi tekrardan indir tüm ayarları baştan yap boşu boşuna of...

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Ayvayı yedim, 8.1.2 sürümüne dönmek için imzalar kapanmış 8.1.3'de kaldık jb çıkana kadar 8.1.3'ün stock halinde kullanıcam çıkmazsa mahküm kalıcaz...

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=159021]cansermo[/MENTION] Sanırım ios 8.1.2'ye dönmenin bir yolunu bulmuş olabilirim. Şimdi deneyeceğim olursa haber ederim...

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Ya bu 8.3 jb yok diyorlar doğru mu? Yoksa bi önceki sürüme nâsı dönebilirim