J7 Core "Cihaza yetkisiz yazılım yüklendiğinden Güvenli Klasör oluşturulamıyor"

Bu konuyu okuyanlar

Baseris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Galaxy J7 Core telefonuma geçen günler de ROOT atmıştım. Daha sonra Unroot yapmak istediğim de telefon yarı brick gibi bir şey olmuştu. Ben de internetten Stock ROM yükledim ve telefon normale döndü ama normal de 4.5G çeken telefon 4G çekiyor ve güvenli klasöre girdiğim de "Cihaza yetkisiz yazılım yüklendiğinden Güvenli Klasör oluşturulamıyor." Diyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler..

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Orjinal Rom'a geri dönmeden gerçekleştiremezsin diye biliyorum.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Rom yüklediğin için 4.5 G'yi kullanamazsın. Cihaza hard reset atmayı dene bir de.

gitaristhp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
malesef telefonu rootlamakla fiziksel knox sigortasını attırmışsın o yüzden telefon garanti dışı ve samsungun bazı güvenlik açısından önemli servisleri knox sayacını kontrol ettiği için orjinal rom olsa dahi çalışmayacaktır.

Baseris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
malesef telefonu rootlamakla fiziksel knox sigortasını attırmışsın o yüzden telefon garanti dışı ve samsungun bazı güvenlik açısından önemli servisleri knox sayacını kontrol ettiği için orjinal rom olsa dahi çalışmayacaktır.

Peki garanti dışı kalması dışında beni ne gibi sıkıntılar bekler? Yoksa telefonu normal bir şekilde sorun olmadan kullanabilirim herhalde?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Peki garanti dışı kalması dışında beni ne gibi sıkıntılar bekler? Yoksa telefonu normal bir şekilde sorun olmadan kullanabilirim herhalde?
4.5 G'yi kullanamazsın. Cihazına OTA yoluyla güncelleme gelmez senin rom yüklemen gerekir cihazı güncellemek istiyorsan.