İyi Pc Kötü Fps

Bu konuyu okuyanlar

ÇolakPiyanist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar ilk defa konu açıyorum hatam olursa affola.Donanımım şu şekilde :
İşlemci: AMD FX-8370 eight-core processor
4 GHz
Ram: 8 GB
İşletim sistemi: 64 Bit
Ekran Kartı: NVİDİA GeForce GTX 960
Ana Kart: ASUS M5A97 LE R2.0 (güncel)
Aklıma gelenler bunlar, Şimdi bilgisayarımın kötü olduğunu düşünmüyorum ilk aldığımda 300 400 arası fps alıyordum şu anda yaklaşık 2 sene geçti ve fps 15 e bile düşmeye başladı ve ara sıra donmalar yaşanıyor bilgisayarı yeniden başlatmadan da donma geçmiyor. Acayip anormal geldi bana bu durum format attım biosu güncelledim sorun halen daha devam etmekte sorum şu neyden kaynaklanıyor olabilir ? Şimdiden teşekkürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Oyuna girdiğiniz zaman GPU ve işlemci kullanımı ne kadar oluyor. MSI Afterburner ile değerlerinize bakıp bizimle paylaşır mısınız?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
formatı temiz mi attınız yoksa eski dosyalar kalıcı şekilde mi? temiz format diski tamamen silip (işletim sistemi olan bölümü ve önyüklenebilir kısmı mesela bende mbr olan kısım), yepyeni hale getirip öyle işletim sistemi kurmaktır. temiz format atmayınca sorunlar başgösterebiliyor.

ÇolakPiyanist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyuna girdiğiniz zaman GPU ve işlemci kullanımı ne kadar oluyor. MSI Afterburner ile değerlerinize bakıp bizimle paylaşır mısınız?
en son oyunda cpu kullanımı %20 civarındayken %3 e %4 e düştü işlemci kullanımını bulamadım tam terimlere hakim değilim ama işlemci hızı vardı onu seçtim oda 2000 civarındayken 800 civarına düşüyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

formatı temiz mi attınız yoksa eski dosyalar kalıcı şekilde mi? temiz format diski tamamen silip (işletim sistemi olan bölümü ve önyüklenebilir kısmı mesela bende mbr olan kısım), yepyeni hale getirip öyle işletim sistemi kurmaktır. temiz format atmayınca sorunlar başgösterebiliyor.
format olayına tam hakim değilim farklı videolardan kaynaklanarak yaptım formatı her şey silinmişti sadece windows.old diye klasör kaldı oda sanırım eski ayarlarım oluyor silsem sıkıntı olur mu ?

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
en son oyunda cpu kullanımı %20 civarındayken %3 e %4 e düştü işlemci kullanımını bulamadım tam terimlere hakim değilim ama işlemci hızı vardı onu seçtim oda 2000 civarındayken 800 civarına düşüyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

format olayına tam hakim değilim farklı videolardan kaynaklanarak yaptım formatı her şey silinmişti sadece windows.old diye klasör kaldı oda sanırım eski ayarlarım oluyor silsem sıkıntı olur mu ?
windows old dosyası kaldığına göre temiz format değil işletim sistemini yükseltmişsiniz demektir. old klasörünü silmeseniz de olur bi işe yaramyor sadece geriye dönmek isterseniz o klasör devreye girer.

ÇolakPiyanist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows old dosyası kaldığına göre temiz format değil işletim sistemini yükseltmişsiniz demektir. old klasörünü silmeseniz de olur bi işe yaramyor sadece geriye dönmek isterseniz o klasör devreye girer.
temiz format attırsam sorunum çözülür mü ?

ÇolakPiyanist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
donanımsal bir arıza yoksa çözülür diye umuyorum yalnız tüm driverlar güncel mi kontrol ettiniz mi?
win 10 güncelleştirmeleri denetle de güncel diyor geforce yüklü onda da güncel diyor başka güncellemeleri denetliyeceğim bir yer yoksa evet güncel

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
driverlar da güncel olmasına rağmen sorunlar yaşıyorsanız en temizinden format atmak kısa yoldan çözüme ulaşmak demektir.