iTunes ile Temiz Kurulum

Bu konuyu okuyanlar

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Temiz kurulum yapınca tam olarak ne fark edecek?
Dosyaları üzerine yazmada yani normal update işleminde nadir de olsa hata olma ihtimali vardır. Standart güncelleme ile eksik özellik olması, uygulama çökmesi vb. şeylerin önüne geçmek için temiz kurulum öneriyoruz. Ama olmazsa olmaz illa bu yöntem kullanılmalı demiyoruz. Kullanıcının kendisine kalmış. Rehberdeki gibi güzel bir yedek alıp imaj dosyasını yüklerse daha hoş olur. Kısacası daha stabil bir sistem ve düzenlemiş depolama alanı için yapılması gerekir. Sürümden sürüme yapılması en mantıklı olandır. Örneğin iOS 10’dan iOS 11’e geçerken. iOS 11’den iOS 11.3’e geçerken yapmanıza gerek yok. OTA ile güncellemenizde bir sıkıntı yok. Ama her güncellemeden önce PC’ye veya iCloud’a yedek almanızı öneririm. Umarım anlatabilmişimdir :) İyi forumlar :)

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
İpsw dosyasını nereden bulup indireceğiz ?

emre0987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zaten restore yaptıktan sonra güncelleme yapsak o da temiz kurulum olmuyor mu ?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Zaten restore yaptıktan sonra güncelleme yapsak o da temiz kurulum olmuyor mu ?
Restrore yapınca bir şey değişmez ki aynı kullanıcı dosyalarını ve sistem verilerini üzerine yazıyorsunuz. Burada yaptığımız yeni kurduğumuz yazılımı sıfır haline getirmek.

simyaacii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. iphone 6s kullanıyorum. ios 9.3.3 yüklü. jailbreak olan ios 11.3.1 geçiş yapmak istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkünse nasıl yaparım? ios 12 çıktığı için olmama ihtimali var mı? Teşekkür ederim...

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Merhaba arkadaşlar. iphone 6s kullanıyorum. ios 9.3.3 yüklü. jailbreak olan ios 11.3.1 geçiş yapmak istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkünse nasıl yaparım? ios 12 çıktığı için olmama ihtimali var mı? Teşekkür ederim...
iOS 11.3'e dönüşler kapandı. iOS 9.3.3'e Jailbreak yapın ya da 12 için çıkmasını bekleyin :)

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Başka bir yerden dosya indirmeğe lüzum yok, iPhonea geri yukleye bastiginuzda itunes son surumu indirip yuklemeyi yapiyor.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Tekrardan merhaba arkadaşlar. Ana ekran butonu bulunmayan iPhone 10,11,12 serisi için recovery moda girmeyi ekleyeceğim. Cihaz açıkken ses açma tuşuna bir kere basın. Sonra ses kısma tuşuna bir kere basın. Sonra güç tuşuna recovery mod görünene kadar basılı tutun. Geri kalan işlemler aynı. İyi forumlar.