İtiraf Ediyorum, Ben ...

Bu konuyu okuyanlar

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Anksiyete hastasıyım, yaşayanlar bilir kaygı korku üzerine bir anda anksiyete krizi gelir hayatını mahvedebilir o anda sonra düzelir, kötüdür bu hastalık :D Ama napayım Allah'a şükür beterinden korusun inşallah.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Düşmanımın başına vermesin gerçekten hoş bir sıkıntı değil çünkü.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Kötüymüş. Geçmiş olsun.

RealCeday

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu kriz nasıl birşey daha fazla açabilir misin. Bu arada Allah beterinden korusun hepimizi.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bende ne olduğunu bilseniz, halinize sevinirdiniz. Geçmiş olsun.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Kullandığınız smileyleri göz önüne alarak şunu söyleyebilirim; depresyon hali mevcut. Anksiyete sorununuz, enerjinizi negatif yönde etkilemiş. Profesyonel yardım alarak sorununuzu çözmeli, psikolojik açıdan üzerinizde daimi baskı oluşturarak, sizi bunaltan bu sorundan kurtulmak için kararlı bir tavır takınmalısınız. Vaziyeti kabullenmiş görünen üslubunuz ve açıklamanızdaki gülücükler ile hastalığınızı alaya almanız (farkında olarak yahut olmayarak), gizli depresyon yaşadığınızın belirtisidir. Hayatınız boyunca alacağınız daha birçok sorumluluk olacak, sorumluluklarınızın sayısı ve ciddiyeti arttıkça mevcut rahatsızlığınız sizi daha sık yoklayacak. Bu bağlamda tavsiyem, o sizi bitirmeden siz onu bitirin. Geçmiş olsun, eminim zamanla üstesinden geleceksiniz...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Geçmiş olsun.
Allahü teala sağlık versin. Bütün sıkıntısı ve sağlık problemi olanlara..

Merve o zaman sana tavsiyem korku filmlerinden uzak dur..:D Gerçi insan onlarıda izledikçe korkmuyor artık.

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende aynı rahatsızlık var tedavi görüyordum bıraktım aile baskısı ile bıraktım neymiş delilikmiş bu :p akla bak ya

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Hastalığı ilk defa duyuyorum... Bahsettiklerinizden anladığım kadarı ile psikolojik bir hastalık galiba.
Peki bu hastalığın tedavisi var mı ? Ayrıca yukarda arkadaş sormuş kriz dediğiniz nasıl oluyor ? Sara hastaları gibi mesala ?

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
valla iyiymiş senin ki anksiyete dediğin hiç bir şey. Ben de anksiyete + Şizofreni ve Bipolar Bozukluk var. Bursa da ikamet ederken oraya göre tanı Paranoid Şizofreniydi şimdi Çorum'dayım ve Şizoaffektif bozukluk yani şizo+ bipolar tanısı kondu, günde 14 adet ilaç tüketiyordum şimdi neyse ki 6 ya düştü. Yani haline şükret 8 senedir çekiyorum bu hastalığı ilaçlarını düzenli kullanırsan bir şeycik olmaz. RELAX......... ha bu arada %45 engelli raporum var doktor %80 veriyim dedi ama kabul etmedim, daha sonra %45 engelli raporu verdi, kpss ye girdim 83 puan aldım şimdi burada Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde memur olarak çalışıyorum. 3 tane üniversiteden terkim. son üniversitem olan uludağ Üni'de sadece 7 dersim kalmıştı bu sene tekrar sınava girip açık öğretimden Tarih okuyacağım. 4 sene geçmez gibi geliyor. Anksiyete den korkma üzerine git burada sana ilaç tavsiyesinde bulunabilirim ama doğru olmaz. anksiyete bozukluğuna birebir bir ilaç ama dediğim gibi burada ilaç ismi açıklamam doğru olmaz en iyisi Doktorun verdiği ilacı düzenli kullanman, hacıya hocaya gitme sakın :)) neyse işte Geçmiş Olsun.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Panik atak değil mi diğer adı.Anksiyete deyince millet Yenibisey zannetmis.
Yaşam biçimi değişmediği sürece tekrarlaması büyük olasılık.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Vay Arkadaş Ne Rahatsızlıklar varmış.
RABBİME Binlerce Şükürler Ediyorum,Bunları görünce..
Geçmiş Olsun.ALLAH Şifalar Versin.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Kimsenin bu rahatsızlığa yakalanmasını istemem. Allah düşmanımın başına vermesin.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kolay birşey değil arkadaşlar ben gülüyorum ama bakmayın gülünecek birşey değil, anksiyete panik atak hastalığının bir basamak öncesi oluyor aslında.

Çok ani durumlarda geliyor eğerki ilaç kullanmıyorsanız, kriz başlıyor ter atıyorsunuz vücudunuzdan ateşler fırlıyor, kalp çarpıntınız çok şiddetleniyor, beyninizde karıncalanmalar oluyor gibi hissediyorsunuz, o tedirgin halle yerinizde duramıyorsunuz bir acile gitseniz rahatlıcaksınız gibi geliyor,gidiyorsunuz bir kas gevşetici vs iğneyle rahatlıyorsunuz ama kendinize gelince heryeriniz ağrıyor bitkinsiniz.

Ufak şeyleri büyütüyosunuz normal zamanlarda ,sizin için 1 kilo elma 1 kilo iken bizim için 10 kilo kadar büyüyor gözde.

Allah hepinizden razı olsun, hiçbirinize hastalık vermesin inşallah.

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Geçmiş olsun [MENTION=374564]MerveOzgur[/MENTION]

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Teşekkür ederim [MENTION=159021]cansermo[/MENTION]

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Kendini bisiklete ver geçer..:)

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
ben de Nistagmus
:)
15 yıldır bisiklet biniyorum :)

Herkese geçmiş olsun acil şifalar.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Kolay birşey değil arkadaşlar ben gülüyorum ama bakmayın gülünecek birşey değil, anksiyete panik atak hastalığının bir basamak öncesi oluyor aslında.

Çok ani durumlarda geliyor eğerki ilaç kullanmıyorsanız, kriz başlıyor ter atıyorsunuz vücudunuzdan ateşler fırlıyor, kalp çarpıntınız çok şiddetleniyor, beyninizde karıncalanmalar oluyor gibi hissediyorsunuz, o tedirgin halle yerinizde duramıyorsunuz bir acile gitseniz rahatlıcaksınız gibi geliyor,gidiyorsunuz bir kas gevşetici vs iğneyle rahatlıyorsunuz ama kendinize gelince heryeriniz ağrıyor bitkinsiniz.

Ufak şeyleri büyütüyosunuz normal zamanlarda ,sizin için 1 kilo elma 1 kilo iken bizim için 10 kilo kadar büyüyor gözde.

Allah hepinizden razı olsun, hiçbirinize hastalık vermesin inşallah.

Geçmiş olsun. Kanımca bunun tedavisi para gibi gözüküyor. Para varsa hiçbirşeyi zaten kafaya takmazsın, para derken üç, beş kuruş değil çok para çok. Ne diyorum gene saçmaladım, paragöz müyüm acaba? :confused1:

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Geçmiş olsun. Kanımca bunun tedavisi para gibi gözüküyor. Para varsa hiçbirşeyi zaten kafaya takmazsın, para derken üç, beş kuruş değil çok para çok. Ne diyorum gene saçmaladım, paragöz müyüm acaba? :confused1:
yok parayla ilgili değil.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Para her sorunu çözmez. Hatta bazen parada deprasyona sebep olabilir.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Para her sorunu çözmez. Hatta bazen parada deprasyona sebep olabilir.

Ne bileyim hocam ya, ben sağlıktan sonra herşeyin para olduğunu düşünen birisiyim. Mesela arkadaşlık, aşk, sevgi = PARA. Bu arada Kandiliniz Mübarek Olsun

Son mesajlar