İthalatçı Garantili Telefonlar Güncelleme Almıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, bir mağazada sordum personel ithalatçı garantili cihazlar güncelleme falan almaz dedi. Mesela Cihaza normalde 7 güncellemesi geldi benim bunu Manuel mi yapmam lazım? Eğer böyle bir şey varsa sıkıntı bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkiye ile aynı zamanda değil de ithal edildiği ülke ile aynı zamanda geliyor

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Hangi ülkeden alındığına bağlı, özellikle samsung da her ülkede güncellemeler farklı tarihte yayınlanıyor. O yüzden fark olabiliyor

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
İnternetten uygun güncelleme dosyasını indir pc ile güncelle o kadar acele değilse gelen ülkenin güncelleme almasını beklemen lazım

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Almadan önce hangi ülkenin telefonu diye sormak lazım. Huawei P9 ya da P9 Plus almayı düşünüyorum. Önerir misiniz? Türkiye Garantili alsam sizce ortalama 2000-2300 arası değer mi P9?
--- Gönderi Güncellendi ---
Kafamda S7 düz modeli de var ithalat garantili fakat onunda kamera bulanıklaştırma falan kısacası kamera özellikleri P9 kadar değil gibi.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Merhaba, bir mağazada sordum personel ithalatçı garantili cihazlar güncelleme falan almaz dedi. Mesela Cihaza normalde 7 güncellemesi geldi benim bunu Manuel mi yapmam lazım? Eğer böyle bir şey varsa sıkıntı bence.
İthalatçı garantili G5 kullanıyorum güncellemede alıyorum

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Güncellemeler globaldir

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Güncellemenin ne zaman geleceği belli olmaz acaba farklı bir ülkenin internet sitesinden indirip kurulum yapsak olur mu merak ettim şimdi?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Almadan önce hangi ülkenin telefonu diye sormak lazım. Huawei P9 ya da P9 Plus almayı düşünüyorum. Önerir misiniz? Türkiye Garantili alsam sizce ortalama 2000-2300 arası değer mi P9?
--- Gönderi Güncellendi ---
Kafamda S7 düz modeli de var ithalat garantili fakat onunda kamera bulanıklaştırma falan kısacası kamera özellikleri P9 kadar değil gibi.
Kamerası onun kadar değil dediğin S7 düşük ışıkta mate 9 ve p10u dahi ezip geçiyor yalnız mate 9 ve p10u full hd 60 FPS düşük ışıkta yamulurken S7 rahat rahat çekiyor. P9 ve p9 plusu video tarafında ezişinden bahsetmiyorum bile

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Ben s6 ithalatçı garantili kullanıyorum, 7 güncellemesini Türkiye garantili cihazların bir çoğundan önce bile aldım. İthalatçı garantili cihaz zaten senin ülken adına sürüm yüklenmiş cihazdır. Kaçak bir cihaz değil ki. Samsung telefonlarda sammobile.com dan güncellemeyi manuel indirip kurabilirsiniz. İstediğiniz ülkenin sürümünü kurabilirsiniz. Yine yüzde yüz türkçe olarak kullanacaksınız. Garantinize ve cihazınıza da hiç bir zararı yok. Diğer markaların indirme sitesini bilmiyorum ama google da aratıp bulabilirsiniz

IKrakeN8

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Güncellemeler alındığı ülkeye göre değişiklik gösterir :)

ecob59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Samsung Galaxy A710FD (Çift hat) 2016 kullanıyorum bir yıldır.. 5.1.1 yüklü telefonumda. BAE sürümü...Şimdiye kadar hiçbir güncelleme almadı cihaz..İlk açtığımda nasılsa ayni duruyor. Lollipopdan şikayetim yok ancak insan bir hareket istiyor cihazında..6 veya 7 de şarj süresinin azaldığından bahsediyorlar yorumlarda..Bazı ufak tefek iyileştirmelerin olduğundan bahsediyorlar.. Bizde böyle karşıdan bakıyoruz bu yorumlara, çünki böyle bir sıkıntımız yok..Lollipop sıkıntı yaratmayan bir sürüm çok şükür..Ama yine de cihaza bir hareket iyi olur diye düşünüyorum.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
İthalatçı Garanti başlı başına sıkıntı. 1.5 sene sonra telefon bozulsa ve THH hakkın doğsa, aldığın küçük esnaf büyük ihtimalle batmış ve gitmiş olacak THH'ye dava açmakla kalırsın tahsil edilecek yer yok para için mesela.

200-300 fazla verilir resmi garanti alınır.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
İthalatçı Garanti başlı başına sıkıntı. 1.5 sene sonra telefon bozulsa ve THH hakkın doğsa, aldığın küçük esnaf büyük ihtimalle batmış ve gitmiş olacak THH'ye dava açmakla kalırsın tahsil edilecek yer yok para için mesela.

200-300 fazla verilir resmi garanti alınır.
Yoo neden öyle olsun ki ?
Belli başlı ithlatçı garantileri var. Delta, evo vs gibi. Bunlardan alırsan thh ile her tğrlü hakkını ararsın. Küçük esnafın verdiği garantiye güvenip zaten telefon almak bence riskin en büyüğü

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Yoo neden öyle olsun ki ?
Belli başlı ithlatçı garantileri var. Delta, evo vs gibi. Bunlardan alırsan thh ile her tğrlü hakkını ararsın. Küçük esnafın verdiği garantiye güvenip zaten telefon almak bence riskin en büyüğü

Ben Delta vs... gibi korkunç görünen firmalara da zerre güvenmiyorum işte. :)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ben Delta vs... gibi korkunç görünen firmalara da zerre güvenmiyorum işte. :)
Hocam zaten güvenmen önemli değil ki. Yada onu bunu boşver bana android dunyasında Huaweiden baska bir garanti göstersene adamlar efsane olsun ? Yok, millet takmıyor. Eninde sonunda thh ya gidiyorsun. Ekran kırıldı, orası çizildi telefon suya düştü sana kitliyorlar. Hele bide darbe alıp farklı bir sorun yaşarsan derler ki darbeden dolayı...
Eee ne anlamı kaldı tr garantili almanın ? İnternetten al. Kutusunu açarken videoya çek sıkıntı çıkarsa iade edersin hakkın var çünkü. Diyelim 1 sene sonra ana kartın yandı. Napıcan garantiye yolla yapmadılar mı tmm kardeş dersin thh gidersin durumu anlatırsın. Sonra haklı yine sen çıkarsın

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
200 300 lira değil işte aradı fark. Galxsy S6 2200 tl iken ithalatçsını peşin 1350 tl, taksitle 1500 ye veriyordu. ben taksitle 1500 e aldım. fark var :)

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Hocam zaten güvenmen önemli değil ki. Yada onu bunu boşver bana android dunyasında Huaweiden baska bir garanti göstersene adamlar efsane olsun ? Yok, millet takmıyor. Eninde sonunda thh ya gidiyorsun. Ekran kırıldı, orası çizildi telefon suya düştü sana kitliyorlar. Hele bide darbe alıp farklı bir sorun yaşarsan derler ki darbeden dolayı...
Eee ne anlamı kaldı tr garantili almanın ? İnternetten al. Kutusunu açarken videoya çek sıkıntı çıkarsa iade edersin hakkın var çünkü. Diyelim 1 sene sonra ana kartın yandı. Napıcan garantiye yolla yapmadılar mı tmm kardeş dersin thh gidersin durumu anlatırsın. Sonra haklı yine sen çıkarsın
Huawei iyi mi teknik servis ve garanti konusunda?

egecano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam aman ithalatçı garanti ürün alma. ben hepsiburada üzerinden s7 edge aldım eylülde. [Satıcı da Hepsiburada idi} 5 ay sonra ekran parlaklığında azalma ( Projeksiyondaki ışık ömrün azalması gibi ekran ve kendi müzik oynatıcı youtube gibi uygulamalarda 50-55 derece arası sıcaklık oluyor) gibi sorunlardan ilk önce samsungun kendi servisine gittim sorunu var dedi ve ithalatçı garantili olduğundan kabul edilmedi. Aldığınız yere iletin dediler. Bende verdim. 1 ay geçti hala serviste gözüküyor. Aradım tam 29. iş gününde servis cihaza bakmadan geri göndermiş firmaya ve 22. iş gününden itibaren iade talebi oluşturdum kabul etmediler. bende bu durumda tüketici hakem heyetine başvurdum. Hala sonuç yok. ( Savunması istendi diyor hala sistemde). Yani kısacası ithalatçı firmadan uzak durun. Telefonum şuan hepsiburada da duruyor. Umarum para iadesi yapılır.