IT Satış-Pazarlamasında Kariyer Yapmak İsteyen Bayanlar

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Bilişim teknolojileri alanında erkekler kadar bayanlara da yer var. Özellikle takip ve sunum yetenekleri bayanları güçlü bir oyuncu yapıyor.

"Bayanlar genelde teknik bazlı ve sahada efor gerektiren işlere yönelmek istemezler" kavramı gün geçtikçe yerini " Bayanlar takip ve sorgulama yeteneklerini IT sektörüne de yerleştirdi" kavramına bırakıyor. IT sektörü satış ve pazarlama ihtiyacını karşılayabilmek için bayanların sunum ve proje takibi yeteneklerini sektörün her kademesinde aktif olarak kullanıyor.

Ayrım Yok

Kendilerini bu konuda yetiştirmek isteyen bayanlar da IT sertifikasyon programlarını takip etmekte ve beyler ile her alanda rahatlıkla tüm organizasyonların içerisinde rol alıyorlar. Bayanlar kariyerlerinin başlangıç seviyesinde temel IT eğitimlerini tamamlayarak sürekli karşılaşacakları teknik terimler ve detaylı IT konuları hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

career_woman1228679277.jpg

Bayanlar Hızlı İletişim Kurar

Bayanların sunum ve proje takibi konularında etkin olmalarına, daha çabuk iletişime geçmeleri de eklenince kariyerlerinin her bölümünde kolayca yükselmelerini kaçınılmazdır.

Yazan: Şeyma Yıldız - Genel Müdür Yardımcısı / AcademyTech
Bilgi için:
AcademyTech
Tel: (216) 550 44 22
SDN - http://shiftdelete.net

gulsah_ozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
meraba ben elektronik haberleşme bölümünde okuyorum ve bu kurslardan faydalanmak istiyorum... ama kurslar ne zaman başlıyo ne şartlarda veriliyo bilgilendirilmek istiyorum. şimdiden teşekkür ederim...

hasanmustafa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilişim konusunda erkekler bayanlardan
genelde bir gömlek üstün oluyor. Satış
konusunda kendilerini geliştirebiliyorlar ama
işin içine teknik bilgi, tecrübe ve pratik
işler girince bayanlar daha geç öğrenebiliyor.
ama herşey eğitimle hallolur.