Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
5b88e8242269a21be4708ae7.jpg

Üniversiteye yakın bölgelerdeki en uygun ev kiraları açıklandı.
Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihlerini yapan öğrenciler, üniversitelerinin bulunduğu illerde ev aramayı sürdürüyor. Gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com, öğrenciler için en uygun kiralık evlerin fiyatlarını paylaştı.

En uygun kira bedeli Trabzon'da

Üç üniversitesi bulunan Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin (KTÜ) Fatih Eğitim Kampüsü'nün yer aldığı Akçaabat'ta en düşük kira fiyatı 389 TL olarak öne çıkıyor. Asya Üniversitesi Ömer Yerleşkesi, Avrasya Üniversitesi Pelit Yerleşkesi, KTÜ A, B ve C Kapısı'nın bulunduğu Ortahisar'da en uygun kira 469 TL iken, Avrasya Üniversitesi A Kapısı'nın yer aldığı Yomra'da ise en düşük kira fiyatı 477 TL.

Bursa'da en uygun kira bedelleri 491 TL ila 861 TL arasında

Toplamda dört üniversitesi bulunan Bursa'da Uludağ Üniversitesi (UÜ) Gemlik Sungipek- Asım Kocabıyık Yerleşkesi'nin bulunduğu Gemlik'te en düşük kira fiyatı 491 TL. UÜ İnegöl Yerleşkesi'nin yer aldığı İnegöl'de en uygun kira bedeli 549 TL iken, Bursa Teknik Üniversitesi'nin (BTÜ) bulunduğu Yıldırım'da 629 TL, BTÜ Merinos ve Osmangazi yerleşkelerinin bulunduğu Osmangazi'de en düşük kira fiyatı 709 TL olarak dikkat çekiyor. Bursa'daki Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi kampüslerinin yer aldığı Nilüfer'de ise en uygun kira bedeli 862 TL.

Kocaeli'nde en uygun fiyatlı kiralık daire 525 TL

İki üniversitesi bulunan Kocaeli'nde Kocaeli Üniversitesi (KÜ) Borusan, Körfez ve Marshall yerleşkelerinin yer aldığı Körfez'de en uygun kiralık daire 525 TL olarak öne çıkıyor. Başiskele Çocuk Üniversitesi, KÜ Ek Binası, Kullar, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir ve Yuvacık yerleşkelerinin bulunduğu Başiskele'de en düşük kira bedeli 560 TL iken, KÜ Arslanbey ve Derbent yerleşkelerinin yer aldığı Kartepe'de en uygun kira fiyatı 563 TL.
Gebze Teknik Üniversitesi'nin Çayırova ve Muallimköy yerleşkelerinin bulunduğu Gebze'de en uygun fiyatlı kiralık daireler ise 622 TL'den başlıyor.

Eskişehir'de en uygun kiralık daireler Odunpazarı'nda

İki üniversitesi bulunan Eskişehir'de Osmangazi Üniversitesi'nin Bademlik, Çamlık ve Meşelik kampüslerinin yer aldığı Odunpazarı'nda en uygun kiralık daire 556 TL. Anadolu Üniversitesi İki Eylül ve Yunus Emre kampüslerinin bulunduğu Tepebaşı'nda ise en düşük kira bedeli 647 TL.

İstanbul'da öğrenci bütçesine en uygun kiralık evler Silivri'de

Üniversite sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük şehri olan İstanbul'da üniversite öğrencileri için en uygun kiralık daireler Silivri'de yer alıyor. Silivri'yi sırasıyla Esenyurt, Çekmeköy, Büyükçekmece, Avcılar, Tuzla, Kurnaköy, Pendik, Esenler, Şile, Başakşehir, Kartal, Bahçelievler, Bayrampaşa, Bağcılar, Maltepe, Beykoz, Kağıthane, Zeytinburnu, Üsküdar, Küçükçekmece, Fatih, Şişli, Kadıköy, Ataşehir, Bakırköy, Sarıyer, Beyoğlu ve Beşiktaş takip ediyor.

Fiyatlar 692 TL ila 2604 TL arasında değişiyor

Silivri'de en uygun kiralık daire 692 TL olarak öne çıkarken; Esenyurt'ta bütçeye en uygun kira fiyatı 812 TL, Çekmeköy'de 864 TL, Büyükçekmece'de 876 TL, Avcılar'da 900 TL, Tuzla, Kurnaköy ve Gebze'de 939 TL, Pendik'te 948 TL, Esenler'de 986 TL, Şile'de 1.004 TL, Başakşehir'de 1.015 TL, Kartal'da 1.038 TL, Bahçelievler'de 1.062 TL, Bayrampaşa'da 1.082 TL, Bağcılar'da 1.142 TL, Maltepe'de 1.241 TL, Beykoz'da 1.252 TL, Kağıthane'de 1.259 TL, Zeytinburnu'nda 1.331 TL, Üsküdar'da 1.332 TL, Küçükçekmece'de 1382 TL, Şişli'de 1.725 TL, Kadıköy'de 1.745 TL, Ataşehir'de 1.840 TL, Bakırköy'de 1.873 TL, Sarıyer'de 2.293 TL, Beyoğlu'nda 2.390 TL ve Beşiktaş'ta 2.604 TL'ye ulaşıyor.

Kaynak: Hürriyet

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
İstanbul'da oturuyorum, Trabzon ktü de okuyorum. 3+1 80-90 m kare çatı katı (evin 3 tarafı balkon) doğalgazlı kirası 800 tl, ve 3 kişi kalıyoruz, fiyatlar harbiden uygun. :)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Birçok arkadaşım kira fiyatları yüksek olduğu için geçiş yapmak zorunda kaldı. Gerçekten de fiyatlar çok yüksek. özelliklede yurt çıkmamış ise.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Birçok arkadaşım kira fiyatları yüksek olduğu için geçiş yapmak zorunda kaldı. Gerçekten de fiyatlar çok yüksek. özelliklede yurt çıkmamış ise.

Bazı yurtlarda uyumak ders çalışmak hiç mümkün olmuyor, hele yabancı öğrenci çoksa baya ses çıkıyor gece. :(

Ayrıca giriş çıkış saatleride cabası.

Ancak tab bu benim görüşüm.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Osmangazi üniversitesi meşelik kampüsünün direk karşısında oturuyoruz. 3+1 120 m2 kocaman salonu var 4-5 kişi rahat kalırsın asansörlü altında a101 şok bim migros pastane ev yemekleri gibi herşey var arkamıza travmvay durağı kira sadece 1000 tl eskişehir bu konuda iyi tavsiye ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sakarya Muhammed Fatih Safitürk KYK yurdunda kalıyorum ben. Türkiye'nin belkide en iyi 5-6 yurdundaıdr herhalde. Devlet çok çok iyi yapmış bence. Tek sıkıntı internet rezalet(yemek konusunda da yandaş şirkete verildği için biraz gevşek davranıyorlar ama yurt müdürü sağlam denetliyor yemek şirketini) onu da data hattı alarak çözdüm biraz fazla pahalı ama.
Yurt 237 TL.

Hükümetin acilen tüm Türkiye'yi böyle güzel yurtlarla donatması gerekiyor. Elin suriyelisine harcayacağı 40 milyar doları gelsin biz öğrencilere harcasın. O parayı onlar haketmiyor biz hakediyoruz bu ülkenin öz evlatları hak ediyor.
Türkiye'yi adam gibi yurtlarla donatsın. İnternet altyapılarını geliştirsin.
Bana katılıyor musunuz? :D :D @Elbruz46 @root61 @mapavrili

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,337
Sakarya Muhammed Fatih Safitürk KYK yurdunda kalıyorum ben. Türkiye'nin belkide en iyi 5-6 yurdundaıdr herhalde. Devlet çok çok iyi yapmış bence. Tek sıkıntı internet rezalet(yemek konusunda da yandaş şirkete verildği için biraz gevşek davranıyorlar ama yurt müdürü sağlam denetliyor yemek şirketini) onu da data hattı alarak çözdüm biraz fazla pahalı ama.
Yurt 237 TL.

Hükümetin acilen tüm Türkiye'yi böyle güzel yurtlarla donatması gerekiyor. Elin suriyelisine harcayacağı 40 milyar doları gelsin biz öğrencilere harcasın. O parayı onlar haketmiyor biz hakediyoruz bu ülkenin öz evlatları hak ediyor.
Bana katılıyor musunuz? :D:D @Elbruz46 @root61 @mapavrili

Benim düşünceme göre devlet tüm üniversite olan şehirlerde üniversite kontenjanına eşit sayıda yataklı yurt yapmak zorundadır.

Öğrenciler özel yurt ya da ev kiralama yolunu seçse bile devletin elinde üniversite kontenjanı kadar kapasite mevcut olmalı.

Aksi takdirde açıkta kalan öğrenciler farklı grupların eline düşebiliyor...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yurt 237 TL.

Benim düşünceme göre devlet tüm üniversite olan şehirlerde üniversite kontenjanına eşit sayıda yataklı yurt yapmak zorundadır.

Öğrenciler özel yurt ya da ev kiralama yolunu seçse bile devletin elinde üniversite kontenjanı kadar kapasite mevcut olmalı.

Aksi takdirde açıkta kalan öğrenciler farklı grupların eline düşebiliyor...

Son düzenleme:

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459

Yurt 237 TL.

Suriyelilere harcanan 30 milyar doların en az içte ikisi stk lar ile gerçekleştirildi. Güzel kardeşim sen bende bu ülkenin insanlarıyız. Birşey paylaşmak istiyorum. Hani ABD si Rusyası Suriye de cirit atıyor ya nasıl o kadar uzaktan orada var olabiliyorlar deniyor. BM ye üye ülkeler birbirinin sınırlarını tanıyor. Tanımakta zorunda. Suriye de bütünlük bozuldu. Lakin sınırlar var mı var. BM anlaşamaları gereği sen askerinle tankınla topunla tüfeğinle

başına buyruk oralara çıkartma yapamıyorsun. Elbette gücüne güvenen dayılık yapabiliyor fakat ABD ,YPG,PYD,SDG, DAEŞ bahanesiyle Rusya PYD,ESED hatta Fransa bile Pyd ile orada yer alıyor. Türkiye de direk giremezdi. Muhaliflerden yana birlik oluşturdular ve Cerablusu 12 saatte Türk ordumuz teslim aldı var gerisini sen düşün. Öte yandan bu muharebe kılıca kılıç savaşı değil. İnsanların üzerine füzeler, kimyasallar yağdığı noktada Türkiye buna izin veremezdi. AB yi kurduran sonra da Euro yu dağıtmak siteyen ABD için mülteci akımı çok büyük bir plandı. Ama tutmadı. AB ile ilişkilerimizi bu kadar ilerlettikten sonra kesilmesi iyi olmazdı . Velhasıl kelam Türkiye Cumhuriyetinden önce Osmanlının çok geniş sınırları içerisinde Suriye de vardı. Beğen beğenme aynı toplumun insanlarıydılar. Ve elin milleti demek doğru olmaz. Bugün Azerbaycanın çoğu şii dir ama İran şii si değildir. Ama Türklük bağımız vardır. Suriye ile de hem Osmanlıdan hem de İslami açıdan bağ vardır. Eğer Türkiye Suriyelileri almasa ne olurdu biliyor musun ? Terör örgütünü besleyen,yöneltendelerden bir gram farkımız kalmazdı.

Eğer bu ülke yurt, yollar,hastane, büyük adalet sarayları, ücretsiz kanser ilaçları (Babam kanserden öldü ) gördüyse mevcut iktidarın sayesinde olmuştur. Bunu inkar eden ideolojik rahatsızlık içindedir.

Şimdi hiç internetim olmasın da o Suriyeli İnsanlar kendi memleketlerinde dönebilsinler, korkusuzca yaşayabilsinler. Yavaş yavaş başladı. Afrin de 100 bin rakamına yaklaşılıyor belki de daha fazla.Dönsünler ve onları bağırlarına basan Türkiye yi unutmasınlar. Tabi yallah diyen ama paralısı gelince kazıklayanlar da hatırlanmayı beklememeli. Ülke idare etmek ,siyaset üretmek zor iş. Bak Akdeniz de Kıbrısın aşağısında kaç devletin savaş gemileri var ve TÜRKİYE yi " garantör" devlet olmaktan çıkartmak için mevcut iktidar üzerine fazlası ile saldırılıyor. Keza Kıbrısa harekattan sonra bile ambargo yapan ABD ve diğerleri şunu yapın bunu yapın diyerek taviz verdirmeye çalışıyor. İşte bu yüzden ben icraatleri doğru buluyorum katılırsın katılmazsın.

Gel gelelim internete. Vatandaş fazla bir şey istemiyor 24/4 mbit aylık 200-300gb kotalı neti 75-100 arasına versin tüm sıkıntılar biter. Tabi vdsl in upload hızı artıyor mu bilmiyorum zaten fiberi siteler veriyorlar onha altyapı lazım. Altyapı olaydı kablotv kablonet kullanırdım.

Ben bu AKN ye tepkinin tüketiciye faydası olacağını düşünmüyorum hatta gece 2-8 arasından da olunacağa benziyor. "SINIRSIZ" adı altında tüketiciyi aldatma 2019 da son bulacak kotalar düşük fiyatlar pahalı olacak. Türk telekom tekel olduğu sürece bu devam edeceğe benziyor. Dahası telekomdan hizmet alıp satanlardan bundan vazgeçmeye niyeti yok.

Bence de " öğrenci" için de internet indirimi gelmeli ,hızlar yükseltilmeli. " Kârı vatandaştan değil, godoş firmalardan tahsil etmeli. Bu kadar üniversiteyi yapamazsın denilen ama yapan bu iktidar bunlara da çözüm bulabilir. Malesef siyasetsiz de olmuyor. Bence bize hızlı net değilde adam akıllı bir anayasa lazım.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ka
Suriyelilere harcanan 30 milyar doların en az içte ikisi stk lar ile gerçekleştirildi
Kaynak?
30 milyar doların 25 milyar doları bile stkdan olsa 5 milyar doları devletten çıktıysa hakkım haram olsun Allah hepsinin belasını versin.
Suriye de bütünlük bozuldu
Kim bozdu? Başımızdakiler bozmadı mı? Esed Suriyenin en güçlü aktörü. BU develt onunla anlaşmak zorunda. Bu kadar basit Suriyedekli olaylarda bizim gayet büyük bir payımız var. Esed ile düzgün bir ieltişim kuracak esedin ülkesindeki terörirstleri temizlemesine yardımcı oalcaktk. Suriye güvenli bir yer olacaktı.
Velhasıl kelam Türkiye Cumhuriyetinden önce Osmanlının çok geniş sınırları içerisinde Suriye de vardı. Beğen beğenme aynı toplumun insanlarıydılar. Ve elin milleti demek doğru olmaz
ELİN MİLLETİ ELİN MİLLETİ ELİN MİLEEETİ.
Yahu arkadşa adam havuzları olduruyor. Orda burda nargile içiyor bu nasıl iştir?
Nasıl bir rahatlık bu_?

Bu kadar basit bana harcanmayan para elin sueriyelisne harcandı

İnternet meselesi de yurt interneti. Yurt interentleri çöp.

Son düzenleyen moderatör:

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Yurt 237 TL.

Suriyelilere harcanan 30 milyar doların en az içte ikisi stk lar ile gerçekleştirildi. Güzel kardeşim sen bende bu ülkenin insanlarıyız. Birşey paylaşmak istiyorum. Hani ABD si Rusyası Suriye de cirit atıyor ya nasıl o kadar uzaktan orada var olabiliyorlar deniyor. BM ye üye ülkeler birbirinin sınırlarını tanıyor. Tanımakta zorunda. Suriye de bütünlük bozuldu. Lakin sınırlar var mı var. BM anlaşamaları gereği sen askerinle tankınla topunla tüfeğinle
başına buyruk oralara çıkartma yapamıyorsun. Elbette gücüne güvenen dayılık yapabiliyor fakat ABD ,YPG,PYD,SDG, DAEŞ bahanesiyle Rusya PYD,ESED hatta Fransa bile Pyd ile orada yer alıyor. Türkiye de direk giremezdi. Muhaliflerden yana birlik oluşturdular ve Cerablusu 12 saatte Türk ordumuz teslim aldı var gerisini sen düşün. Öte yandan bu muharebe kılıca kılıç savaşı değil. İnsanların üzerine füzeler, kimyasallar yağdığı noktada Türkiye buna izin veremezdi. AB yi kurduran sonra da Euro yu dağıtmak siteyen ABD için mülteci akımı çok büyük bir plandı. Ama tutmadı. AB ile ilişkilerimizi bu kadar ilerlettikten sonra kesilmesi iyi olmazdı . Velhasıl kelam Türkiye Cumhuriyetinden önce Osmanlının çok geniş sınırları içerisinde Suriye de vardı. Beğen beğenme aynı toplumun insanlarıydılar. Ve elin milleti demek doğru olmaz. Bugün Azerbaycanın çoğu şii dir ama İran şii si değildir. Ama Türklük bağımız vardır. Suriye ile de hem Osmanlıdan hem de İslami açıdan bağ vardır. Eğer Türkiye Suriyelileri almasa ne olurdu biliyor musun ? Terör örgütünü besleyen,yöneltendelerden bir gram farkımız kalmazdı.

Eğer bu ülke yurt, yollar,hastane, büyük adalet sarayları, ücretsiz kanser ilaçları (Babam kanserden öldü ) gördüyse mevcut iktidarın sayesinde olmuştur. Bunu inkar eden ideolojik rahatsızlık içindedir.

Şimdi hiç internetim olmasın da o Suriyeli İnsanlar kendi memleketlerinde dönebilsinler, korkusuzca yaşayabilsinler. Yavaş yavaş başladı. Afrin de 100 bin rakamına yaklaşılıyor belki de daha fazla.Dönsünler ve onları bağırlarına basan Türkiye yi unutmasınlar. Tabi yallah diyen ama paralısı gelince kazıklayanlar da hatırlanmayı beklememeli. Ülke idare etmek ,siyaset üretmek zor iş. Bak Akdeniz de Kıbrısın aşağısında kaç devletin savaş gemileri var ve TÜRKİYE yi " garantör" devlet olmaktan çıkartmak için mevcut iktidar üzerine fazlası ile saldırılıyor. Keza Kıbrısa harekattan sonra bile ambargo yapan ABD ve diğerleri şunu yapın bunu yapın diyerek taviz verdirmeye çalışıyor. İşte bu yüzden ben icraatleri doğru buluyorum katılırsın katılmazsın.
Gel gelelim internete. Vatandaş fazla bir şey istemiyor 24/4 mbit aylık 200-300gb kotalı neti 75-100 arasına versin tüm sıkıntılar biter. Tabi vdsl in upload hızı artıyor mu bilmiyorum zaten fiberi siteler veriyorlar onha altyapı lazım. Altyapı olaydı kablotv kablonet kullanırdım.
Ben bu AKN ye tepkinin tüketiciye faydası olacağını düşünmüyorum hatta gece 2-8 arasından da olunacağa benziyor. "SINIRSIZ" adı altında tüketiciyi aldatma 2019 da son bulacak kotalar düşük fiyatlar pahalı olacak. Türk telekom tekel olduğu sürece bu devam edeceğe benziyor. Dahası telekomdan hizmet alıp satanlardan bundan vazgeçmeye niyeti yok.
Bence de " öğrenci" için de internet indirimi gelmeli ,hızlar yükseltilmeli. " Kârı vatandaştan değil, godoş firmalardan tahsil etmeli. Bu kadar üniversiteyi yapamazsın denilen ama yapan bu iktidar bunlara da çözüm bulabilir. Malesef siyasetsiz de olmuyor.
Ka

Kaynak?
30 milyar doların 25 milyar doları bile stkdan olsa 5 milyar doları devletten çıktıysa hakkım haram olsun Allah hepsinin belasını versin.

Kim bozdu? Başımızdakiler bozmadı mı? Esed Suriyenin en güçlü aktörü. BU develt onunla anlaşmak zorunda. Bu kadar basit Suriyedekli olaylarda bizim gayet büyük bir payımız var. Esed ile düzgün bir ieltişim kuracak esedin ülkesindeki terörirstleri temizlemesine yardımcı oalcaktk. Suriye güvenli bir yer olacaktı.

Yahu arkadşa adam havuzları olduruyor. Orda burda nargile içiyor bu nasıl iştir?
Nasıl bir rahatlık bu_?

Devlet Baba senin gibi düşünmüyor. Alacağını ahiretten toplarsın artık.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Bence de " öğrenci" için de internet indirimi gelmeli ,hızlar yükseltilmeli. " Kârı vatandaştan değil, godoş firmalardan tahsil etmeli. Bu kadar üniversiteyi yapamazsın denilen ama yapan bu iktidar bunlara da çözüm bulabilir. Malesef siyasetsiz de olmuyor.

Öyle yapacağım merak etmeyin. Oranın adaleti şaşmaz. Bugün iyi gördüklerinizin hesabını ben orda göreceğim.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Yurt 237 TL.

Ka

Kaynak?

Nasıl bir rahatlık bu_?

Öyle yapacağım merak etmeyin. Oranın adaleti şaşmaz. Bugün iyi gördüklerinizin hesabını ben orda göreceğim.

Devlet alacaklı çıkmasın da :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Devlet alacaklı çıkmasın da :D
Üzülüerek söylüyorum devletin zaten bu dünyada alacağı var.
Elin suriyeli öğrencisine burs alan Türk'den daha fazla burs veriyorken otobüs için özel kart veriyorken devlet baba maalesef bana krediyi uygun görmüş.
Şuan devlete 5500 TL borcum var. Daha da artacak. 5 yıl içinde 25000 TL olacak.
Kredi geri ödemesi ÜFE'ye , göre hesaplanıyor.
Hükümetin, ekonominin ağzına sıçtığı zamana denk geldiğim için bana bu kredi sağlam bir şekilde girecek.
Ama elin suriyelisi BENİM ülkemin yurdumda ücretsiz oturup ,BENİM ülkemin üniversitemde okuyor ve BENİM ülkemde BENİM Türk vatandaşımın aldığından daha fazla burs alıyor.
Hükümet destekçisi yeni akit gazetesinden bir kaynak
O ülkenin öğrencilerine 1200 TL burs

Bunlar medyaya yansıyan haberler. Üstelik akit gibi hükümet destekçisi ve onlara tepki doğuracak olan haberleri yayınlamayacak bir kanalda çıkan haber.
Ayrıca yurttan bir arkadaşım odasında kalan suriyelinin laf arasında sizden daha fazla burs alıyoruz minvalinde sözler saf ettiğini söyledi.
Halbuki kendimi geçtim benim gerçekten ihtiyaç sahibi arkadaşlarım burs almıyor.
1200 TL'nin %85 AB %15 Türkiye kaynaklı olduğu söyleniyor bazı yerlerde. Yani Devletten 180 TL çıktığı söyleniyor ve Türk öğrencielre devlet daha çok para harcanıyor diyor.
Bakın o 180 TL bile haram olsun. Haram zıkkım olsun boğazlarından gelemesin bile. Verenlere de alanlara da zehir zıkkım olsun. Verenlere de alanlara da zehir zıkkım olsun. Verenlere de alanlara da zehir zıkkım olsun.

Bu ülkede Suriyeli öğrenciler 1. sınıf öğrenci ve vatandaş biz Türk vatandaşları öz be öz Türk'ler ikinci sınıf vatandaş olduk.
Tabiki gitmezler. Adamlar 1. sınıf vatandaş oldu. Suriye şuan büyük oranda esedin kontrolünde. Türkiye'^nin derhal Suriye'deki en büyük güç olan Esed ile işbirliğine gitmesi gerekiyor. Bu Suriye'nin toprak bütünlüğü açısından atılacak en büyük adım. Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanması Türkiye için faydalı. Ondan sonra buradaki tüm suriyelileri esedin kontrol ettiği bölgelere derhal, ivedilikle göndermeliyiz.
Bakın ben HZ Muhammed'e biraz saygısızlık ederim diye korkuyorum ama ümmet falan anlamam. Ümmetin çoğu bize sırtını döndü. Ümmetin çoğu ABD ve gizli İsrail köpeği.
Araplar içinde bize hakikaten destek çıkan müslüman yalnızca Pakistan. Afganistan da eklenebilir.
Suriye, Vahhabi, Amerika Köpeği Suudi Arabistan(bunların kralına yas ilan ettik. Hakkıysa ateşi bol olsun), topraklarını satan filistin bunlardan bize hayır gelmez.
Bu ülkeden suriyeliler derhal gönderilmeli.

Dün suriyenin yaptığını yapıyoruz. Topraklarımızı yahudilere, araplara satıoyurz.

Türk telekom rezilliğini, bü ülkenin yiyip yiebileceği en büyük kazığı biliyorsunuzdur zaten. Araplar sadece devlet bankalarına 4,7 milyar dolar soktular da kaçtılar. Üstelik sattılar birşeyleri meblağ daha fazla.

BUu hükümet yanlış politikalar izliyor. Bu hükümet yekonomiyi yanlış yönetiyor.
Damada ekonomi teslim edilemez.

Dolar 6,70 ve biz bunu normal karşılıyoruz.
Ekmeği dolarlamı alıyoruz diyen aptallar ekmeği taşıyan arabanın mazotunun dolarla olduğunu, üretilen elektriğni büyük kısmının ithal malzeme ile yapıldığını küçük beyninde anlamlandıramıyor.
Yanlışların hesabı sorulacak.
Ekim-Kasım-Aralık bu aylara dikkat edin. Bu aylarda bizim çok büyük ödemelermiz var. Patlamaya hazır bombanın fitilini çekecek bunlar. Ekonomiyi siz o zaman görün.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Bu ülkede Suriyeli öğrenciler 1. sınıf öğrenci ve vatandaş biz Türk vatandaşları öz be öz Türk'ler ikinci sınıf vatandaş olduk.

Kanıt ?

M

Murat Burç

SDN Okuru

Kanıt ?
30 milyar doların en az 3te 2sinin STK'lar tarafından karşılandığına dair kanıt neyse benim kanıtım da o

Önce 30 milyar doların hesabını yapalım.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
30 milyar doların en az 3te 2sinin STK'lar tarafından karşılandığına dair kanıt neyse benim kanıtım da o

Önce 30 milyar doların hesabını yapalım.

" Suriyeli Öğrencilere 1200 Lira Burs Verildiği Doğru Mu? "

Peki gerçekten “Suriyeli bir üniversite öğrencisi olmak 1200 TL burs almak için yeterli mi? Bu bursun kaynağı nereden geliyor?” gibi sorular da geri kalanlarının aklında soru işareti yaratıyor. YTB sitesinde yapılan açıklamaya göre Suriyeli Öğrenciler İçin Destek Bursları başlığı altında belirlenen 1200 TL’nin %85’i AB tarafından, %15’ de ulusal kaynaklardan karşılanıyor. Yani Suriyeli bir üniversite öğrencisine yapılan ödemenin yalnızca 180 TL’si ulusal kaynaklar tarafından karşılanıyor.

Gerçek olan bu. Sözcü, Cumhuriyet,Posta,Odatv,Fox,Ulusal,Halk,KRT de söylenenler doğru değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
" Suriyeli Öğrencilere 1200 Lira Burs Verildiği Doğru Mu? "

Peki gerçekten “Suriyeli bir üniversite öğrencisi olmak 1200 TL burs almak için yeterli mi? Bu bursun kaynağı nereden geliyor?” gibi sorular da geri kalanlarının aklında soru işareti yaratıyor. YTB sitesinde yapılan açıklamaya göre Suriyeli Öğrenciler İçin Destek Bursları başlığı altında belirlenen 1200 TL’nin %85’i AB tarafından, %15’ de ulusal kaynaklardan karşılanıyor. Yani Suriyeli bir üniversite öğrencisine yapılan ödemenin yalnızca 180 TL’si ulusal kaynaklar tarafından karşılanıyor.

Gerçek olan bu. Sözcü, Cumhuriyet,Posta,Odatv,Fox,Ulusal,Halk,KRT de söylenenler doğru değil.
Yazımı okumadigin buradan belli.

1200 TL'nin %85 AB %15 Türkiye kaynaklı olduğu söyleniyor bazı yerlerde. Yani Devletten 180 TL çıktığı söyleniyor ve Türk öğrencielre devlet daha çok para harcanıyor diyor.
Bakın o 180 TL bile haram olsun. Haram zıkkım olsun boğazlarından gelemesin bile. Verenlere de alanlara da zehir zıkkım olsun. Verenlere de alanlara da zehir zıkkım olsun. Verenlere de alanlara da zehir zıkkım olsun.
Tekrar söylüyorum.
180 TL birle haram zıkkım olsun. Bu devlet Türk vatandaşlarından başka kimseye burs veriyorsa ben sapına kadar haram ederim.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Yıl 2010, Konya'da emlakçıdayız tuttuğumuz ev için sözleşme imzalıyoruz. Sözü geçen bir aracı olduğu için 450 TL'ye biz tuttuk. 2 kişi için çok güzel bir fiyat. O sırada bir grup öğrenci geldi kapıda yer alan ilandaki kiralığın fiyatını sordu 850 TL dedi. Bunu çok iyi hatırlıyorum. 15 dakika sonra başka bir grup geldi yaşını başını almış geniş aile tipleri. Siz mi tutacaksınız diye sordu emlakçı; madem ailesiniz 350'ye verelim dedi. Geleceği kurtaracak öğrencileri ve ailelerini sömürün, sömürebildiğiniz kadar. Allah kimseyi mecburiyette bırakmasın. Biliyorsun ya orada ev tutmak zorunda olduğunu vur EŞEĞE KIRBACI!

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Yıl 2010, Konya'da emlakçıdayız tuttuğumuz ev için sözleşme imzalıyoruz. Sözü geçen bir aracı olduğu için 450 TL'ye biz tuttuk. 2 kişi için çok güzel bir fiyat. O sırada bir grup öğrenci geldi kapıda yer alan ilandaki kiralığın fiyatını sordu 850 TL dedi. Bunu çok iyi hatırlıyorum. 15 dakika sonra başka bir grup geldi yaşını başını almış geniş aile tipleri. Siz mi tutacaksınız diye sordu emlakçı; madem ailesiniz 350'ye verelim dedi. Geleceği kurtaracak öğrencileri ve ailelerini sömürün, sömürebildiğiniz kadar. Allah kimseyi mecburiyette bırakmasın. Biliyorsun ya orada ev tutmak zorunda olduğunu vur EŞEĞE KIRBACI!
Hocam zaten bu devirde emlakçıdan ev kiralanmaz hele öğrenciler için baya bi yükü var maddi anlamda..

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Ev sahiplerinin de öğrenciye gelince zorluk çıkardığı gerçeği var tabi. Arkadaşlarım var iki kişi ev kiraladılar, 200 lira arttırmak istedi,kişi başı yüz liradan.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Hocam zaten bu devirde emlakçıdan ev kiralanmaz hele öğrenciler için baya bi yükü var maddi anlamda..
Ev sahipleri de uğraşmak istemediği için veriyor emlakçıya. Ona giren çıkan yok ki. Komisyonu da öğrenci ödüyor, kirayı da, depozitoyu da...

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
1 adet odaya 600 tl + elektrik ve su veriyorum. Isparta halkı öğrenci gondiklemek için birleşip el birliğiyle bizi coşturuyor.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Öğrencisini gerçekten seven bir tek Bekilli vardır. Anılarımız orada çok. Hiç unutmam bir gün yeni geldik oraya birine burada manav var mı yada pazar diye sorduk. Amaç meyve sebze almak. Dedi dün vardı 1 hafta olmaz. Ne yaparız falan anlattık meyve alacaktık diye. Bekle dedi gitti. 5 dk sonra 2 poşet bahçesinden meyve sebze ne varsa doldurmuş getirmişti.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Öğrencisini gerçekten seven bir tek Bekilli vardır. Anılarımız orada çok. Hiç unutmam bir gün yeni geldik oraya birine burada manav var mı yada pazar diye sorduk. Amaç meyve sebze almak. Dedi dün vardı 1 hafta olmaz. Ne yaparız falan anlattık meyve alacaktık diye. Bekle dedi gitti. 5 dk sonra 2 poşet bahçesinden meyve sebze ne varsa doldurmuş getirmişti.
Vay be helal olsun böyle insanlar iyiki var.

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Sinop'ta okuyacak olan varsa kiralar çok pahalı 800 - 2000 tl arasında ev kiraları var. Özel pansiyonlar ise 700-1000 tl arasında değişiyor.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Öğrenci olmak zor. Hocaların egolarıyla ev sahiplerinin fazla kira istemeleriyle hayatın pahaliligiyla nasil gelecegin bilim adamları olucaz merak konusu :) mezun olunca tek derdimizde kyk kredisi ödemek oluyor :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,337
Öğrenci olmak zor. Hocaların egolarıyla ev sahiplerinin fazla kira istemeleriyle hayatın pahaliligiyla nasil gelecegin bilim adamları olucaz merak konusu :) mezun olunca tek derdimizde kyk kredisi ödemek oluyor :)
Hocaların egosunun, senin hangi bilimsel araştırmaları yapmana, kendini geliştirmene engel olduğu üzerine bilimsel bir makaleni bekliyoruz.

Sen KYK’yı ödeyeceksin ki senden sonraki öğrenciler KYK ile öğrenciliklerini devam ettirebilsinler.

Ailem fakir olduğu için KYK kredisi ile okudum.
Ailemden gelemeyen para oradan geldi.

Mezun olduktan sonra işr girdim seve seve ödedim.
Biliyorum ki benim ödediğim para ile benim geçmiş durumumdaki başka bir öğrenci eğitimini sağlayabiliyor.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hocaların egosunun, senin hangi bilimsel araştırmaları yapmana, kendini geliştirmene engel olduğu üzerine bilimsel bir makaleni bekliyoruz.

Sen KYK’yı ödeyeceksin ki senden sonraki öğrenciler KYK ile öğrenciliklerini devam ettirebilsinler.

Ailem fakir olduğu için KYK kredisi ile okudum.
Ailemden gelemeyen para oradan geldi.

Mezun olduktan sonra işr girdim seve seve ödedim.
Biliyorum ki benim ödediğim para ile benim geçmiş durumumdaki başka bir öğrenci eğitimini sağlayabiliyor.

Mezun olunca iş bulunca ödenir elbet amacım bazı imalarda bulunmaktı.
Egoist hocalar için bilimsel makaleye gerek yok. Derslere girip incelemek yeterlidir.
Bilimsel çalışma yapabilmem için bir şeyleri öğrenmek gerekir. Sadece bir kaç dalda tek başına gelişebiliyorken bilgi sahibi olabilmemiz için farklı dallarda dersler görüyoruz. Kimi hoca slayt okumaya çalışıyor. Kimi boş muhabbet yaparak 15 20 dk geçirip mola adı altında 30 35 dk kafasına göre takılıyor. Ders anlatan hocaların bir kısmı derste anlattığını irdeleyip hatasını bulup doğrusunu öğrenmeye çalışınca saçma sapan bahaneler ile kendi hatasını örtmeye çalışan hatta ve hatta bu hatasını kabul etmeyip sınavda kendi uydurma yöntemlerini yapmazsak puan alamadığımız. Ve en beteri son 5 yılda aynı soru ve cevap anahtarını paylaşıp tarihini bile değiştirmeden soran hocanın sınavlarında en yüksek notun 40 olması gibi kusurlu hocalar gördüm. Sizce hocaların meslekten soğutma ihtimalleri yok mu ? Veya akademisyen misiniz ? :) Çünkü hocalar konusundaki mevzudan şikayetçi onca öğrenci grupları olduğu halde itiraz etmeniz garip geldi. Bu arada şikayette bulunun diyebilirsiniz. Sadece dekanlık ve rektörlükten değil. Bimer cimer gibi yerlere şikayetler yapıldığı halde tek gördüğümüz karşılık daha saçma sapan hareketler oldu. Dersten geçen öğrenci sayıları bir elin parmağını geçmeyecek kadar azaldı. Ne kadar ilgimiz merakımız varsa kursagimizda kalıyor. Ve daha giriş kısımlarını bilmeden ne kadar sağlıklı araştırma yapılabilir ?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,337
Mezun olunca iş bulunca ödenir elbet amacım bazı imalarda bulunmaktı.
Egoist hocalar için bilimsel makaleye gerek yok. Derslere girip incelemek yeterlidir.
Bilimsel çalışma yapabilmem için bir şeyleri öğrenmek gerekir. Sadece bir kaç dalda tek başına gelişebiliyorken bilgi sahibi olabilmemiz için farklı dallarda dersler görüyoruz. Kimi hoca slayt okumaya çalışıyor. Kimi boş muhabbet yaparak 15 20 dk geçirip mola adı altında 30 35 dk kafasına göre takılıyor. Ders anlatan hocaların bir kısmı derste anlattığını irdeleyip hatasını bulup doğrusunu öğrenmeye çalışınca saçma sapan bahaneler ile kendi hatasını örtmeye çalışan hatta ve hatta bu hatasını kabul etmeyip sınavda kendi uydurma yöntemlerini yapmazsak puan alamadığımız. Ve en beteri son 5 yılda aynı soru ve cevap anahtarını paylaşıp tarihini bile değiştirmeden soran hocanın sınavlarında en yüksek notun 40 olması gibi kusurlu hocalar gördüm. Sizce hocaların meslekten soğutma ihtimalleri yok mu ? Veya akademisyen misiniz ? :) Çünkü hocalar konusundaki mevzudan şikayetçi onca öğrenci grupları olduğu halde itiraz etmeniz garip geldi. Bu arada şikayette bulunun diyebilirsiniz. Sadece dekanlık ve rektörlükten değil. Bimer cimer gibi yerlere şikayetler yapıldığı halde tek gördüğümüz karşılık daha saçma sapan hareketler oldu. Dersten geçen öğrenci sayıları bir elin parmağını geçmeyecek kadar azaldı. Ne kadar ilgimiz merakımız varsa kursagimizda kalıyor. Ve daha giriş kısımlarını bilmeden ne kadar sağlıklı araştırma yapılabilir ?

Bu mesele derin.
Günün, 10, 20, 30 yılın meselesi değil.

Üniversitede akademisyen olmak ne yazık ki farklı ilişkiler içerisinden geçmekten geçiyor.

Yıllarca al gülüm ver gülüm alla beni pulla beni yağlayayım seni tarzında ilişkiler üniversite akademisyeni olmanın yolu haline gelmiş.

Ancak bu öğrencilerin bahanesi olmamalı...

Ülkemizde berbat sistemin içinden pırıl pırıl gençler çok iyi şekilde kendini geliştirip çılabiliyor.

Tamam hocaları, sistemi eleştirelim de.
Peki ya öğrenciler gerçekten ne kadar eğitim derdinde?

Yüzdeye vurmak belki yanlış ama öğrencilerin büyük kısmı üniversiteye eğitim almak için gelmiyor.

En büyük kitle diploma almaya geliyor. Bir diplomam olsun bir sıfatım olsun.

Diğer büyük kitle ise kendini geliştirmek, geleceğe bakmak desen sana “salak abicim bu ya” bakışı atacaktır.
Bu kitlenin derdi sayılı zaman tez geçer, ünv bitene kadar nerde yatsam orda kalksam, kaç tane kişiyi altıma alsam, her gün içsem içsem kafayı bulsam mantığı içindeler.

Hocalar berbat diyelim.

Öğrencilere bir bak.

Öğrencilerin muhabbetlerine bak.

Üniversite hayatı dediğinde akıllara, kampüs yaşamı, kütüphane, labaratuvar, araştırma, deney, üretim, proje gelmiyor.

Kaç kızı götürdüm, kaç çocuğu parmağımda oynattım geliyor.

Sıkıntı büyük çözülmesi ise mümkün görünmüyor.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bu mesele derin.
Günün, 10, 20, 30 yılın meselesi değil.

Üniversitede akademisyen olmak ne yazık ki farklı ilişkiler içerisinden geçmekten geçiyor.

Yıllarca al gülüm ver gülüm alla beni pulla beni yağlayayım seni tarzında ilişkiler üniversite akademisyeni olmanın yolu haline gelmiş.

Ancak bu öğrencilerin bahanesi olmamalı...

Ülkemizde berbat sistemin içinden pırıl pırıl gençler çok iyi şekilde kendini geliştirip çılabiliyor.

Tamam hocaları, sistemi eleştirelim de.
Peki ya öğrenciler gerçekten ne kadar eğitim derdinde?

Yüzdeye vurmak belki yanlış ama öğrencilerin büyük kısmı üniversiteye eğitim almak için gelmiyor.

En büyük kitle diploma almaya geliyor. Bir diplomam olsun bir sıfatım olsun.

Diğer büyük kitle ise kendini geliştirmek, geleceğe bakmak desen sana “salak abicim bu ya” bakışı atacaktır.
Bu kitlenin derdi sayılı zaman tez geçer, ünv bitene kadar nerde yatsam orda kalksam, kaç tane kişiyi altıma alsam, her gün içsem içsem kafayı bulsam mantığı içindeler.

Hocalar berbat diyelim.

Öğrencilere bir bak.

Öğrencilerin muhabbetlerine bak.

Üniversite hayatı dediğinde akıllara, kampüs yaşamı, kütüphane, labaratuvar, araştırma, deney, üretim, proje gelmiyor.

Kaç kızı götürdüm, kaç çocuğu parmağımda oynattım geliyor.

Sıkıntı büyük çözülmesi ise mümkün görünmüyor.
Ceza almışsınız ama yarın birgün açılırsa diye söylemek isterim. Dediğiniz doğru. Söylediğiniz tipte öğrenci doludur elbet. Bu işte kendimiz gördüğümüz kısma göre yüzdelik verirsek yaşadığımız bölge ve ortama göre değişecektir. Mesela dediğiniz öğrenci tiplerinden çok insan gördüm bende. Ancak benim bahsettiğim eğitmen tipinden de çok fazla gördüm oran vericek olursak herhalde %70-80 olurdu. Ama işin şu boyutuda var. Öğretmen eğitim verdiği kurum sınırları içerisinde değerlendirilirken öğrenci neden özel hayatına göre değerlendiriliyor ? Düşünce ve fikir özgürlüğüne göre bir öğrenci de bir öğretmende eğitim sınırları içerisinde değerlendirilmeli. Dışarıdaki hayatlarında da birbirlerine saygılı olmalı ancak istediklerini yapabilmeliler. Herkes askeri disiplin içerisinde yaşamak istemeyebilir. Veya başkasının değil , kendi yöresinin kültürüyle yaşamak isteyebilir. İlk mesajım imalı olduğu için yanlış anlamış olabilirsiniz niyetimi. Benim amacım öğrenciler mükemmel öğretmenler berbat demek değildi. Öğrenci olarak hayatta karşılaştığım zorlukları yazdım. Burada bir akademisyen gelipte öğrencilerinden çektiklerinide yazabilirdi.