İstanbul'un yeni tünelinde ışık göründü

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İstanbul'un yeni tünelinde ışık göründü

1401727353_istanbula-yeni-tunel.jpg

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kasımpaşa-Sütlüce tünelinin "Işık Göründü" törenine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Elvan, Kasımpaşa-Sütlüce arasındaki tünel açma çalışmalarının bir tüp için tamamlandığını, diğer tüpe yönelik kazı çalışmaların da 10-15 gün içerisinde biteceğini söyledi.

Bu tünelin İstanbul için son derece önemli olduğunu belirten Elvan, "Doğu ile Batıyı birleştiren, 8 bin 500 yıllık geçmişe sahip, kültürel çeşitliliği ve tarihi dokusuyla ön plana çıkan İstanbulumuzun böyle bir eseri kazanması bizler açısından önemli. Özellikle Birinci Çevreyolu'ndan Kasımpaşa, Karaköy, Taksim, Şişli güzergahına gitmek isteyen vatandaşlarımız çok daha rahat bir şekilde artık bu tüneli kullanıp buralara ulaşma imkanına kavuşacak" diye konuştu.

VATANDAŞLARIMIZIN RAHATLAMASINI SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ

Birinci Çevreyolu'ndan özellikle Kasımpaşa ve Karaköy'e inen yol güzergahının oldukça dar ve standardının düşük olduğuna işaret eden Elvan, şunları kaydetti:

"O güzergah üzerinde tarihi doku da oldukça fazla. Bahsetmiş olduğum Karaköy, Taksim gibi merkezlerimiz ticaret açısından, tarihi açıdan önem taşıyan merkezlerimiz. Bu nedenle çok zor koşullar altında da olsa bir tünelle Birinci Çevre Yolu'nun Kasımpaşa'ya bağlanmasıyla vatandaşlarımızın trafik açısından rahatlamasını sağlamış olacağız. İnşallah önümüzdeki yıl mart ayında her iki tüpümüzün de tünelimizin de açılışını gerçekleştireceğiz."

TOPLAM UZUNLUK 2 BİN 600 METRE

Elvan, tünelin toplam uzunluğunun yaklaşık bin 300 metre olduğunun bilgisini vererek, "İki tünelin toplam uzunluğu ise 2 bin 600 metreye tekabül ediyor. Yaklaşık 3 bin 800 metrelik de bağlantı yollarımız var. Yine burada kavşaklarımız ve altyapı çalışmalarımız olacak. Yaklaşık 70 metre uzunluğunda aç-kapa tünellerimiz var . Bunların hepsini kısa bir sürede inşallah tamamlayacağız ve mart 2015'te bu tünelimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Özellikle Karaköy istikametine gidenler Kasımpaşa'ya, Taksim'e gidenler artık Okmeydanı'nı dolaşıp gitmeyecekler, bu tüneli kullanacaklar. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

KaynaK

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Trafik epey rahat Istanbulda. Çünkü istanbulun kadir abisi var.

by3umenu.jpg

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bazı insanlara eski çöplük İstanbul müstehak. Çünkü onlara yaranamazsın, onlar olaylara hemen siyasi açıdan bakarlar acaba nereden laf sokarız gayretindeler.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bazı insanlara eski çöplük İstanbul müstehak. Çünkü onlara yaranamazsın, onlar olaylara hemen siyasi açıdan bakarlar acaba nereden laf sokarız gayretindeler.

Aynen. Aslında bazen kızıyorum bu hizmetlere. Hakedene yapacaksın abi. Ama kurunun yanında yaşı da yakmamak gerek işte naparsın.

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ha eski çöplük istanbul ha göle dönmüş istanbul ikisi de ayni rezillik. Farklı olan benim birilerini koyun gibi savunmamam. [MENTION=10066]aliitemel[/MENTION]

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=360875]Berk9405[/MENTION] olaylara siyasi açıyla yaklaşılmasından bahsettim, üzerine alınıyorsan orasını bilemem. Farkındaysan siyasi olarak halen laf vurma gayretindesin.

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Oraya ne yapılabilir ozaman siyasete vurma işi, oraya setler çekilse bile sonuç bu olur. yapacak birşey yok oraya.

izmir içinde yapacak birşey yok ama ağzınızdan düşürmüyorsunuz..

Şiddetli yağışa rağmen İstanbul'da minibüs seferleri Kabataş İskelesi'nden aralıksız devam ediyor...

İstanbul'da şehir hatları vapuru, minibüsü hatalı solladı. Bilanço ağır...

Kadir Topbaş: ''Rüyamda her canlıdan bir çift topluyordum. Hayırdır inşallah...''

:D :D :D ZAYTUNG

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
izmir içinde yapacak birşey yok ama ağzınızdan düşürmüyorsunuz..

Şiddetli yağışa rağmen İstanbul'da minibüs seferleri Kabataş İskelesi'nden aralıksız devam ediyor...

İstanbul'da şehir hatları vapuru, minibüsü hatalı solladı. Bilanço ağır...

Kadir Topbaş: ''Rüyamda her canlıdan bir çift topluyordum. Hayırdır inşallah...''

:D :D :D ZAYTUNG
izmir ? Benim ağzımdan izmir diye bir kelime veya herhangi bir siyasi görüş parti v.s. çıktı mı ? Cevap verirken 2 kere düşün.

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
izmir ? Benim ağzımdan izmir diye bir kelime veya herhangi bir siyasi görüş parti v.s. çıktı mı ? Cevap verirken 2 kere düşün.

izmir'i örnek olarak verdiğimi varsayarsak 2 kere düşünüp bir de sağlamasını yaptım cevabımın doğruluğunu bir kez daha haklı olduğunu gördüm.. benim siyasi yazımı da söylersen iyi olur...

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
istanbulun 15 20 yıl önceki halini bilmeyenler atıp tutuyor ya deli oluyorum. bir çoğu acaba su istasyonu diye bir şey duymuşmu benzin istasyonu gibi pompalarla su satılırdı istanbulda hemde öyle bir iki yer değil her yerde vardı, kışın her akşam ana haber bültenlerinde duman kirliğiliğini canlı ölçtükleri bağlantılar yaparlardı ve kış boyunca bütün özel kanallar her akşam yapardı, otobüsler at arabası gibiydi yıkık dökük metro desen tek bir hatta ve o tek hattın şuanda olduğu durak sayısının yarı sayısında çalışırdı, bugün o resimleri çekilen kareler 15 yıl önce bütün kış boyunca daha beter şekilde yaşanırdı şimdi yağmur durdu 15 dk sonra ortalıkta hiç bir şey kalmadı, çoçuktum çok iyi hatırlarım yeni caminin önü çöp dağı halindeydi senelerce o şekilde durdu şimdi orada selfi çektiriyor herkes, haliç desen yazın kokusu adam öldürürdü, trafik nispeten gittikçe düzeliyor bence geçen yıllara göre büyük gelişme var bazı noktalardaki pik saatler harici büyük problem olmuyor hiç bir yerde iş çıkış saatti cevizlibağdan yenibosnaya 1 saatte gidebilene madalya takarlardı yıllar önce şimdi iyi kötü 1 saat sürmeden o mesafeyi geçiyorsun pik saatte, yakın zamanda başınıza geldimi bilmiyorum ama istanbulda inanılmaz özenli bir cenaze hizmeti veriliyor ücretsiz bir şekilde hiç bir yerle uğraşmadan her işini kolayca hallediyorlar buda geçmişe göre çok önemli bir hizmet, daha bir çok örnek verebilirim bunlar direk aklıma gelenler

kimse kusura bakmasın ama istanbulun şuanki hali ortada kimsenin elinde sihirli değnek yok geçmişten gelen çarpık bozuk kara düzen yapılaşma anca düzeltilebiliyor ve beyensekte beyenmesekte kadir topbaş bu işi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyor iyi niyetli ve gerçekten hizmet etmeye çalışıyor ben istanbulun eski halini bildiğim için şuanki hali bence gayet iyi yeni nesil eskiyi bilmediği için işkembe i kübra dan konuşuyor bilgileri yok fikirleri var çok yazık

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
istanbulun 15 20 yıl önceki halini bilmeyenler atıp tutuyor ya deli oluyorum. bir çoğu acaba su istasyonu diye bir şey duymuşmu benzin istasyonu gibi pompalarla su satılırdı istanbulda hemde öyle bir iki yer değil her yerde vardı, kışın her akşam ana haber bültenlerinde duman kirliğiliğini canlı ölçtükleri bağlantılar yaparlardı ve kış boyunca bütün özel kanallar her akşam yapardı, otobüsler at arabası gibiydi yıkık dökük metro desen tek bir hatta ve o tek hattın şuanda olduğu durak sayısının yarı sayısında çalışırdı, bugün o resimleri çekilen kareler 15 yıl önce bütün kış boyunca daha beter şekilde yaşanırdı şimdi yağmur durdu 15 dk sonra ortalıkta hiç bir şey kalmadı, çoçuktum çok iyi hatırlarım yeni caminin önü çöp dağı halindeydi senelerce o şekilde durdu şimdi orada selfi çektiriyor herkes, haliç desen yazın kokusu adam öldürürdü, trafik nispeten gittikçe düzeliyor bence geçen yıllara göre büyük gelişme var bazı noktalardaki pik saatler harici büyük problem olmuyor hiç bir yerde iş çıkış saatti cevizlibağdan yenibosnaya 1 saatte gidebilene madalya takarlardı yıllar önce şimdi iyi kötü 1 saat sürmeden o mesafeyi geçiyorsun pik saatte, yakın zamanda başınıza geldimi bilmiyorum ama istanbulda inanılmaz özenli bir cenaze hizmeti veriliyor ücretsiz bir şekilde hiç bir yerle uğraşmadan her işini kolayca hallediyorlar buda geçmişe göre çok önemli bir hizmet, daha bir çok örnek verebilirim bunlar direk aklıma gelenler

kimse kusura bakmasın ama istanbulun şuanki hali ortada kimsenin elinde sihirli değnek yok geçmişten gelen çarpık bozuk kara düzen yapılaşma anca düzeltilebiliyor ve beyensekte beyenmesekte kadir topbaş bu işi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyor iyi niyetli ve gerçekten hizmet etmeye çalışıyor ben istanbulun eski halini bildiğim için şuanki hali bence gayet iyi yeni nesil eskiyi bilmediği için işkembe i kübra dan konuşuyor bilgileri yok fikirleri var çok yazık

Bilmezler. Ne bilsin yeni yetmeler..

doganreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ben çocukluğumdan bilirim. Rahmanlar'ın tüm kanalizasyonu üzeri açık bir şekilde direkt denize akıyordu. Artıma yok, bir şey yok. Her yağmur yağdığında muhakkak taşardı o kanalizasyon..

Yaşamayan bilmiyor usta.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
izmir'i örnek olarak verdiğimi varsayarsak 2 kere düşünüp bir de sağlamasını yaptım cevabımın doğruluğunu bir kez daha haklı olduğunu gördüm.. benim siyasi yazımı da söylersen iyi olur...

O zaman - izmir içinde yapacak birşey yok ama ağzınızdan düşürmüyorsunuz.. -
bu kelime ne demek o zaman bize bir açıklama borçlusun. Siyasi, bir şey ima etmediysen.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Önce alt yapıyı sağlamlaştırın ALTYAPIYI! bu tünel münel göz boyar sadece. Dün üsküdarda otobülse vapurlar yarışıyordu. O zaman nerdeydi istanbulun kadir abisi?

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Ben çocukluğumdan bilirim. Rahmanlar'ın tüm kanalizasyonu üzeri açık bir şekilde direkt denize akıyordu. Artıma yok, bir şey yok. Her yağmur yağdığında muhakkak taşardı o kanalizasyon..

Yaşamayan bilmiyor usta.

Önce alt yapıyı sağlamlaştırın ALTYAPIYI! bu tünel münel göz boyar sadece. Dün üsküdarda otobülse vapurlar yarışıyordu. O zaman nerdeydi istanbulun kadir abisi?

Üstteki mesajdan ne anlıyorsun ! bilmiyorum ama ben istanbulda yaşamadığıma rağmen eski hallerini biliyorum duyuyorum okuyorum ,bu mesajından tek anladığım önceki yapılanlardan bi haber olduğun gibi şu konudaki hiçbir yorumu okumaman.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Trafik epey rahat Istanbulda. Çünkü istanbulun kadir abisi var.

by3umenu.jpg
burda kadir abinin suçu yok deniz taşmış tunel olayına gelirsek zaten yapılacak tı yıllarca ertelendi kadir abiye kısmet olmuş hayırlı olsun demek daha doğru olur.

WarriorEagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Geçmiş Olsun İstanbul Kadir Topbaş İzmirde Sel Yüzünden Meydana Gelen Olayda Büyükşehir Belediye Başkanımızı Arayıp Geçmiş Olsun Demişti.O Yüzden Deniz Kenarlarına Ne Yapsak Boş.Ama Ankarada Güzel Venedik Yapmış Sayın Gökçek Helal Olsun

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Üstteki mesajdan ne anlıyorsun ! bilmiyorum ama ben istanbulda yaşamadığıma rağmen eski hallerini biliyorum duyuyorum okuyorum ,bu mesajından tek anladığım önceki yapılanlardan bi haber olduğun gibi şu konudaki hiçbir yorumu okumaman.
al işte zihniyet hep aynı! Kardeşim zaman ilerledikçe teknoloji de ilerliyor. Paralel gider bu işler. Sen kendini eskiyle değil avrupayla kıyasla. Anca böyle kalkınırsın. ;)

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
naqusa8y.jpg

Istanbula sel basmasi bu sehrin fitratinda var. Bakin 1950'lerin istanbuluna hep sel basmis. Iste bunlar hep cehape zihniyeti.

tyneme6y.jpg