İsrailin Filistin'e zulmü

Bu konuyu okuyanlar

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? Sizce neler yapabiliriz dua etmek dışında ?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Oraya asker yollayalım. Alışığız.

Reaksiyon puanı
5,172
Herkes orta yolda anlaşmalı... kudüs her iki ülkeninde başkenti olmalı yadeyse savaş durmaz. (Ki bu imkansız) Yani buda demek oluyor ki filistin bitene dek savaş devam edecek:(

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Herkes orta yolda anlaşmalı... kudüs her iki ülkeninde başkenti olmalı yadeyse savaş durmaz. (Ki bu imkansız) Yani buda demek oluyor ki filistin bitene dek savaş devam edecek:(
İki ülkenin başkenti olması imkansız diye biliyorum. Ayrıca İsrail bunu asla kabul etmeyecektir.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Öncelikle Müslümanlar mezhep savaşını bir kenara bırakmalı artık. Bu müslümanların arasına nifak tohumları ekiyor. Yahudi destekli evanjelist Trump yüzünden durum daha da kötüye gidiyor.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Öncelikle Müslümanlar mezhep savaşını bir kenara bırakmalı artık. Bu müslümanların arasına nifak tohumları ekiyor. Yahudi destekli evanjelist Trump yüzünden durum daha da kötüye gidiyor.
Biz Müslümanlar bir,diri,inançlı ve kuvvetli olmalıyız.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Filistin'deki zulmün tabiki bitmesini istiyorum. Ama Müslümanlar'ın birleşmesi çok önemlidir.
Eğerki birleşirsek daha güçlü adımların atılabileceğine inanıyorum.

Kudüs'le ilgili önemli bir kişi olan Selahattin Eyyübi'yi de araştırmanızı öneririm.

“Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde,
Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu.
Varıp eşiğine alnımı koydum,
Sanki bir yeraltı nehri kaynıyordu.”

Reaksiyon puanı
5,172
İki ülkenin başkenti olması imkansız diye biliyorum. Ayrıca İsrail bunu asla kabul etmeyecektir.
İmkansız değil... Ama filistinde kabul etmez. Filistinliler eski sınırlarını istiyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Filistin'deki zulmün tabiki bitmesini istiyorum. Ama Müslümanlar'ın birleşmesi çok önemlidir.
Eğerki birleşirsek daha güçlü adımların atılabileceğine inanıyorum.

Kudüs'le ilgili önemli bir kişi olan Selahattin Eyyübi'yi de araştırmanızı öneririm.

“Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde,
Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu.
Varıp eşiğine alnımı koydum,
Sanki bir yeraltı nehri kaynıyordu.”
O işi unutun siz. Kanuni gelip yeniden müslüman ülkeleri fethetmedikçe bu imkansız...

Son düzenleme: