Bu konuyu okuyanlar

SilverMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba,
5-6 ay önce seyrettiğim bir bilim kurgu filmi idi. Web sitesi üzerinden izledim, bi bakayım diye başlamıştım, beğenince tamamını izlemiştim. Sadece konusunu hatırlıyorum. Kazada ölen bir kadının beynini/bilincini bir cihaza klonladılar. Galiba kızı idi. Onunla konuşuyordu ara sıra.
Web sitelerine ve forumlara Bilim-Kurgu kategorilerine bakıyorum bir türlü bulamadım neyse.. Hatırlayan var mı? Data mı idi neydi ismi.. Tekrar izlemek istiyorum. Ex Machina v.b filmlere yöneldim son birkaç aydır.

Teşekkür ederim.

Filmi buldum nihayet.. Filmin ismi 'Archive', 2020 yılı yapımı.

Huzurlukimse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Wattpad de elisyaroyal adlı bir yazar YouTube da bir kitap videosu yayınlamıştı 5 eylül 2020 tarihinde sanırım video editli bir kitap videosu kitabın adı intikamın pençesinde (Wattpad) o videoda kullanılan dizi veya filmin adını biliyorsanız yazar mısınız bilmiyorsanız bile bilgisayar işlerinden anlayan bir yakınlarınız varsa onlarada sorabilirmisiniz resmini atıyorum ekran fotoğrafı arkadaşım sormuştu ona araştırırım dedim o yüzden acil
Screenshot_20220914_185356.jpg

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Wattpad de elisyaroyal adlı bir yazar YouTube da bir kitap videosu yayınlamıştı 5 eylül 2020 tarihinde sanırım video editli bir kitap videosu kitabın adı intikamın pençesinde (Wattpad) o videoda kullanılan dizi veya filmin adını biliyorsanız yazar mısınız bilmiyorsanız bile bilgisayar işlerinden anlayan bir yakınlarınız varsa onlarada sorabilirmisiniz resmini atıyorum ekran fotoğrafı arkadaşım sormuştu ona araştırırım dedim o yüzden acil
Ekli dosyayı görüntüle 173740
Sözde yazara niye sormuyorsun? Nereden ç aldığını biliyordur?

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Mrb bir film vardı bir adam uğursuz bir otel odasında kalıyordu. Odada yangın falan çıkıyordu. Filmin adı da oda numarasiydi. Güzel bir film değildir. Ve ünlü bir yazarın kitabından uyarlamadir. Filmi ve yazarın adını bulmaya çalışıyorum. Stewen hawking gibi bir ismi vardı yazarın.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Mrb bir film vardı bir adam uğursuz bir otel odasında kalıyordu. Odada yangın falan çıkıyordu. Filmin adı da oda numarasiydi. Güzel bir film değildir. Ve ünlü bir yazarın kitabından uyarlamadir. Filmi ve yazarın adını bulmaya çalışıyorum. Stewen hawking gibi bir ismi vardı yazarın.
Buldum. Biraz arayınca bulması zor değil.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Şu animasyon filminin adı ne arkadaşlar

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221215_214116_Instagram.jpg
    Screenshot_20221215_214116_Instagram.jpg
    68.1 KB · Görüntüleme: 41

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800

sevdelsn1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar bir film vardı adam dağda her yer karken yaralanıyor kadın dağ evine getirip bakıyor ilgileniyor iyileştiriyor adam hafızasını kaybetmiş oluyor geri hatırlayınca zengin olduğunu hatırlıyor evine dönüyor kadın adamın peşini bırakmıyor falan öyle bir şeydi.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Arkadaşlar bir film vardı adam dağda her yer karken yaralanıyor kadın dağ evine getirip bakıyor ilgileniyor iyileştiriyor adam hafızasını kaybetmiş oluyor geri hatırlayınca zengin olduğunu hatırlıyor evine dönüyor kadın adamın peşini bırakmıyor falan öyle bir şeydi.
Ne tür bir film bu

quaranta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bir film vardı Arap veya Iraklı bir doktor yurtdisinda doktorluk yapıyordu (Hollanda Almanya Fransa olabilir) kardeşi uyuşturucu satıyordu ve dayak yiyordu sonrasında doktor da suç işleyip adamları buluyordu motoruyla
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yurtdışında Iraklı bir doktor hastanede çalışıyordu ve kardeşi de uyuşturucu satmak gibi illegal işler yapıyordu ve doktor bir gün illegale girdi kardeşi dayak yedi diye motoruyla ve yüzündeki siyah boyayla suç işliyordu

Merhaba bir film vardı Arap veya Iraklı bir doktor yurtdisinda doktorluk yapıyordu (Hollanda Almanya Fransa olabilir) kardeşi uyuşturucu satıyordu ve dayak yiyordu sonrasında doktor da suç işleyip adamları buluyordu motoruyla

Yurtdışında Iraklı bir doktor hastanede çalışıyordu ve kardeşi de uyuşturucu satmak gibi illegal işler yapıyordu ve doktor bir gün illegale girdi kardeşi dayak yedi diye motoruyla ve yüzündeki siyah boyayla suç işliyordu
??????

Bilmiyoe kimse

Son düzenleme:

mhbarut66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir adam (A kişisi diyelim.) vardı zengindi, yolda bir gence çarpıyordu. Kariyerine zarar gelmesin diye genç ve gencin arabasını göle atıyordu. Ama bu ölen gencin babası, oğlunu A kişisinin öldürdüğünü bir şekilde anlamıştı ve bunu kanıtlamaya çalışıyordu. Bunun için baya uğraşmıştı. Filmin sonunu baya net hatırlıyorum. Filmin sonunda A kişisi bir avukat tutuyordu ama gencin annesi bu avukatın kılığına girip A kişisine olanların hepsini anlattırıyordu. Böyle bir film vardı TRT 1 de çıkmıştı sanırım ismini hatırlayamadım.

Reaksiyon puanı
0
Bir adam (A kişisi diyelim.) vardı zengindi, yolda bir gence çarpıyordu. Kariyerine zarar gelmesin diye genç ve gencin arabasını göle atıyordu. Ama bu ölen gencin babası, oğlunu A kişisinin öldürdüğünü bir şekilde anlamıştı ve bunu kanıtlamaya çalışıyordu. Bunun için baya uğraşmıştı. Filmin sonunu baya net hatırlıyorum. Filmin sonunda A kişisi bir avukat tutuyordu ama gencin annesi bu avukatın kılığına girip A kişisine olanların hepsini anlattırıyordu. Böyle bir film vardı TRT 1 de çıkmıştı sanırım ismini hatırlayamadım.
Bahsettiğin film görünmeyen misafir orijinal adıyla Contratiempo olmalı

LRMX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Film renli ve canlı çekim bir film. Animasyon filmi değil. 90lar ve 2000 yapımı olabilir.

Filmde hatırladığım birkaç sahne var, filmin anakarakteri bir erkek. Bu erkek evde bir anda deniz canlısına dönüşmeye başlıyor. Evde elleri pullanıyor derisi pullanıyor hatta duvara elleri yapışıyor böyle bir sahne hatırlıyorum. Bir diğer hatırladığım sahne bu adam teknede dönüşüyordu, elleri ayakları iyice genişliyordu daha sonrasında adamı tekneden denize atıyorlardı ve adam denizde tamamen dönüşüyordu. Bir de deniz kızıyla son bir sahnesi vardı diye hatırlıyorum.

Şimdiden yardımcı olmaya çalışanlara teşekkürler.

Aşağıdaki filmler değil:

-Splash
-Shape of Water

badfate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2005 -2010 arası cine 5 de çıkan bi film vardı
Üniversite filmi
Kızın adı alex
Baş karakter erkek
Baş karakter yurda taşınır bi oda arkadaşı vardır. Kensine oda arkadaşının adı alex denir ve oda onu erkek sanar
Aynı odada kalmaya devam ederler
Filmi bilen car mı çok güzeldi

cecem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yıllar önce izlediğim bir Batı Dram filmini arıyorum.

Evli bir çift var. Çift her gün aynı şekilde yataktan uyanıyor. Günler tekrar ediyor. Bu durumdan sadece kadın haberdar. Çiftin 2 tane kız çocuğu var diye hatırlıyorum. Adam kadını aldatmak üzere evden ayrılıyor. Tam hatırlayamıyorum ama aldatırken yada aldatmaya giderken kaza geçiriyor. Gün başa sarıyor ve yatakten yeniden uyanıyolar. Kadın olayları yavaş yavaş çözüyor. Hatta hangi günde olduğunu anlamak için kalemle bir kağıda işaret atıyordu. En sonunda ise kadın tüm olayı çözüp, kocasının sevgisini tekrar almıştı diye hatırlıyorum.

Diğer ayrıntılar
- bahçeli bir evleri vardı. Bahçelerinde çocuklar için salıncak var olabilir.
- adamın 4 çeker bir arabası var olabilir.
- çocuklar sanki sarışındı.
- kadın olayları çözerken sanırım hiç mahalleden dışarıya çıkmamıştı.
- sanırım günlerin 1 tanesinde çocuklar yaralanıyordu yada ölüyordu.

umut bilal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarı bak

Arkadaşlar bi film vardı kız küçükken okula giderken köprüde deprem oluyordu ve kız okul otobüsünden denize düşüp denizde boynuna kolye geçiyordu ve onun sayesinde hayatta kalıyordu yıllar sonra da süte alerjisi olan hayaletleri avlıyordu

Pharmacist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ben de cocuklugumdan bir uzaylı filmi anımsıyorum, olaylar net yok hafızamda ama uzaylıları/dünyalılaro öldürünce renkli iskeletlere dönüyorlardı. Hicbir yerde bulamadım ismini. 2003-2005lerde tv verilmişti.

N1K0T1N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Umarım bunu bilen biri çıkar tahminen 2000 yılların başında yada 90 larda çekilmiş bir film olması lazım çok fazla birşey hatırlamıyorum

filmdeki ana karakter zamanında etrafındaki entellektüel insalarla yada lgbti bireyleriyle filan uğraşmak için farklı farklı sanatsal tarihsel şeyler öğrenmiş bu konuda aklımda kalanlar bale ve mobilya sanatı yada tarihi ne deniyorsa artık aklımda kalan sahnelerde 2 tane var sadece bir kadınla sevdiği kadın büyük ihtimalle hatırlamıyorum sokak ortasında biraz entellektüel bir konuda olması lazım kavga ediyorlar çekip giderkende bale hareketi yapıyo bak biliyorum ayağına birşeyler diyo sonra eskiden bir entellüktüelle yada işte lgbti bireyle hatırlamıyorum uğraşmak için öğrendim filan diyo yine benzer bi olay antika mobilyacıdalar orada da satıcı yanlış tarih bir bilgi veriyor ve oda satıcıyı düzeltip adamı biraz göndükten sonra yanındaki kadına yine falanca kişiyle uğraşmak için öğrendim filan diyor tek hatırladığım bu filmle ilgili ve aklımda dönüp duruyor acaba hangi film bu diye

VarolB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhaba, bulana gercekten ödül vermek istiyorum. Birkac yil once bir dizi izlemistim 3-4 bölümünu. Sanki Fas gibi otantik bir yerde geciyordu konu. Avlusu olan Apart otel gibi bir yer işleten adam konaklama icin gelenleri soyuyordu veya bazen yaraliyordu/öldürüyordu. Adamin sevgilisi (veya eşi) de vardi ama gönüllu degildi adamin bu yaptiklarina (sanki). Bazen adam saat veya mucevherleri hemen çalıp nakde dönusturmek icin merkeze gidiyordu. Apart otele gelen misafirler cok mutlu geliyordu, avlu gibi bir yer vardi, herkes orada takiliyordu.. bulana gercekten ödul vermek istiyorum, yardimlarinizi bekliyorum:)

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Bir film var Türk filmiydi sanırım çocukken izlemiştim, bir adam ve kadın teleferiğe biniyor teleferik havada bozuluyor daha sonra adam teleferikten atlayıp yarfım bulmak için gitmek istiyor atlayınca bacağı kırılıyor adamı kurtlar yiyor devamını hatirlayamiyorum

VarolB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhaba, bulana gercekten ödül vermek istiyorum. Birkac yil once bir dizi izlemistim 3-4 bölümünu. Sanki Fas gibi otantik bir yerde geciyordu konu. Avlusu olan Apart otel gibi bir yer işleten adam konaklama icin gelenleri soyuyordu veya bazen yaraliyordu/öldürüyordu. Adamin sevgilisi (veya eşi) de vardi ama gönüllu degildi adamin bu yaptiklarina (sanki). Bazen adam saat veya mucevherleri hemen çalıp nakde dönusturmek icin merkeze gidiyordu. Apart otele gelen misafirler cok mutlu geliyordu, avlu gibi bir yer vardi, herkes orada takiliyordu.. bulana gercekten ödul vermek istiyorum, yardimlarinizi bekliyorum:)

leonardodavincii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Ben de cocuklugumdan bir uzaylı filmi anımsıyorum, olaylar net yok hafızamda ama uzaylıları/dünyalılaro öldürünce renkli iskeletlere dönüyorlardı. Hicbir yerde bulamadım ismini. 2003-2005lerde tv verilmişti.
Ben de bir film hatırlıyorum uzaylılar yumurta gibi ama dışı yumuşak fetüslere sahipti. Onların içinde büyüyorlardı.

Son mesajlar