İşlemci Sıcaklıgım 79 Oluyor

Bu konuyu okuyanlar

Mert Özceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Rx 570 Oc
Ryzen 2300x
GIGABYTE B450M S2H
KASA

Selamlar arkadaşlar bu sistem ile forza 4 ultra ve ekstrem ayarlar karışık şekilde oynuyorum geçen öğlen üzeri yaklaşık olarak 79 dereceye kadar çıktı işlemci sıcaklıgı fazla oldugunu düşündüm biraz mola verdim sonrasında ise kasanın soldaki camını açtım oyuna girdim ve yaklaşık 3-5 dakika dolaştım sıcaklıgım 62-63 küsürlerde dolaşıyordu
sizce bu değerler normal mi kasanın camını çıkartmalı mıyım anormalse ne yapabilirim

3E82B328-59C0-4A23-A2D2-AEA2054C41D8.png

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Bu oyun bende işlemci, ram, ekran kartı ,ekran kartı belleği hepsini sonuna kadar kullanıyordu bilgisayara acıyıp sildim

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Normal gibi duruyor da biz yine de soralım.
Kasanız nedir?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
79 derece elbette anormal. Kasanın yan kapağını açınca o kadar farkettiyse,kasa içi havalandırman çok yetersiz demekki.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Donanım konusunda diğer arkadaşlar kadar tecrübeli olduğumu sanmıyorum ama, işlemcinizin max temp (sıcaklık) değeri 95°C'miş. Pencerede gördüğüm max değere göre değil, AMD official'de gördüğüm değere konuşuyorum tabi. Oynadığınız oyunda doğası gereği yüksek ekipmana ihtiyaç duyan ve kaynak tüketen bir oyun. Buna rağmen oyunu ultra vb. ayarlarda çalıştırmanız elbette ekipmanlarınızı ekstra yoruyor. CPU, GPU, RAM'in aşırı kaynak tüketimi, sıcaklıklarının artması, daha fazla işlem yapmaya çalışması da bu yüzdendir diye düşünüyorum. Sıcaklık değeri kullandığınız işlemcinin max temp'ine göre fazla, daha düşük olması gerekirdi. Bu yüzden donanımsal olarak kontrollerin yapılması şart.

Mert Özceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Donanım konusunda diğer arkadaşlar kadar tecrübeli olduğumu sanmıyorum ama, işlemcinizin max temp (sıcaklık) değeri 95°C'miş. Pencerede gördüğüm max değere göre değil, AMD official'de gördüğüm değere konuşuyorum tabi. Oynadığınız oyunda doğası gereği yüksek ekipmana ihtiyaç duyan ve kaynak tüketen bir oyun. Buna rağmen oyunu ultra vb. ayarlarda çalıştırmanız elbette ekipmanlarınızı ekstra yoruyor. CPU, GPU, RAM'in aşırı kaynak tüketimi, sıcaklıklarının artması, daha fazla işlem yapmaya çalışması da bu yüzdendir diye düşünüyorum. Sıcaklık değeri kullandığınız işlemcinin max temp'ine göre fazla, daha düşük olması gerekirdi. Bu yüzden donanımsal olarak kontrollerin yapılması şart.
O gün hava sıcaklığından o kadar yüksekmiş bugünlerde oynadım tekrar 68-69 u geçmedi derecesi normalmidir yeni aldım sistemi 3 hafta oldu

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
O gün hava sıcaklığından o kadar yüksekmiş bugünlerde oynadım tekrar 68-69 u geçmedi derecesi normalmidir yeni aldım sistemi 3 hafta oldu
Hava sıcaklığı da bir etken tabii. Sıvı soğutma olsa çok hissedilmez ama hava soğutma doğrudan havayı üflediği için daha çok hissediliyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116

bunu yapınca serin kalır çiçek yağı 5litresi 30TL kaynak olsa yapardım.

Son mesajlar