İşlemci için fan tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar işlemcim AMD Athlon 64 3000+ .Son zamanlarda temizlememe rağmen çok fazla ses çıkarıyor.Ben de fan seçiminden anlamıyorum.Benim işlemcim için iyi soğutan ve özellikle sessiz bir fan tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

SaMaRRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fandaki tozları temizlemek yetmez..

fanı soğutucunun üzerinden çıkar..fandaki etiket altında tam ortada bir plastik tıpa vardır..bu tıpayı çıkar ve taşmayacak şekilde yağ koy..fazla yağ koyarsan fazlasını peçete vs. ile al..bu fanın daha rahat çalışmasını sağlar..

birde sanırım uzun süredir kullanıyorsun..termal macun eskimiş olabilir..termal macunu bir bilgisayarcıda değiştirebilirsin..yada sana özelden bir link atayım..termal macun değiştirmekle ilgili..

ben olsam bu işlemciye yeni soğutucu almadan önce bunları denerim..

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
fandaki tozları temizlemek yetmez..

fanı soğutucunun üzerinden çıkar..fandaki etiket altında tam ortada bir plastik tıpa vardır..bu tıpayı çıkar ve taşmayacak şekilde yağ koy..fazla yağ koyarsan fazlasını peçete vs. ile al..bu fanın daha rahat çalışmasını sağlar..

birde sanırım uzun süredir kullanıyorsun..termal macun eskimiş olabilir..termal macunu bir bilgisayarcıda değiştirebilirsin..yada sana özelden bir link atayım..termal macun değiştirmekle ilgili..

ben olsam bu işlemciye yeni soğutucu almadan önce bunları denerim..

Ben sadece fanı ve altındaki ızgaranın aralarını temizledim.Bilgisayarım 3 yıllık oldu neredeyse :D bunları zamanım olursa denerim.